Стрічка новин
У полі на Лебединщині знайшли авіаційну бомбу: 31 травня о 15:00 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про знайдення предмету, схожого на боєприпас, у селі Червлене, що Ми – маленькі козачата: Для українців свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і День захисника України – свята, які сим­во­лізують зв’язок поколінь і Місяць тому у Телеграм запрацював бот "Дитина не сама": "Дитина не сама" - проект створений за ініціативи Радниці – уповноваженої Президента України з прав дитини, який впроваджується Офісом Президента 102: що трапилось? з 18 по 24 жовтня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 128 заяв та повідомлень До уваги отримувачів житлових субсидій!: Управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради нагадує: У  зв’язку з наближенням осі­нньо-зимового періоду Дякуємо вам, благодійники!: Лебединська ПО УТОГ висловлює щиру подяку керів­нику ТОВ «Крук»  Валерію Чалому, ЧП «Маковичок» Юрію Дубровіну, ке­рів­никам підпри­є­мства «Лебединські ковба­си» Олекса­ндру «Школо, ти чекаєш нас?»: Побачив днями на подвір’ї 12-річну онуку свого приятеля: «Дашо, як справи? Чому ти без подружок?» «Хтось у бабусі, хтось вдома Олександр КИРЮШКО, староста Павленківського старостинського округу: «Ситуація у нас контрольована»: – Олександре Олексійовичу, скільки часу Ви обіймаєте цю посаду? – На посаді старости Павленківського старостинського округу я працюю трішки більше року. Ціни на ринку на 10 листопада 2021 року: М’ясо (1кг) – 120-140 грн. Сало (1кг) – 50-150 грн. Автовокзал Сум відновив  свою роботу 11 квітня: Однак у  касах квитки ще не продають. Сплатити за поїздку можна безпосередньо в зоні посадки пасажирів. Повідомляє Суспільне Суми з

Клопотенка Івана в селі називали «вільний і незалежний». Звичайно, він сам був винним, що до нього приклеїлося таке прізвисько. Якось відсвяткувавши Успіння Пресвятої Богородиці

зі своїми друзями, йому так на душу пішла оковита, що він помилився в кількості її вживання. Тому, відкривши хвіртку до власної садиби, закричав: «Я, вільний і незалежний громадянин вільної і незалежної країни, повернувся до рідної домівки, а мене належно ніхто не зустрічає!». Тут він хапає палицю і б’є по віконницях, по паркану, по дверях. На шум вискочили в наспіх накинутій одежі дружина з тещею і перелякано запитали:  «В чім справа?». Іван наказав: «Ставайте фронтом до мене і доповідайте: що за день зроблено і як будете зустрічати вільного і незалежного чоловіка і зятя? Чи стіл накритий? Чи борщ парує на столі? Чи куряча нога виглядає з казана? Чи є пляшка горілки холодненької, що аж туманом узялася?».

Ошелешені жінки нічого з переляку не могли відповісти. Тоді Іван вирішив перейти до покарання. Він відхилив двері, дістав пучок колись запареної лози (рік тому в нього виникло бажання сплести корзину, та так і залишилося в початковій стадії) і підступив до дружини та тещі з наміром провести виховну роботу.

Іван був худорлявим, невисокого зросту чоловіком, та горілка придавала йому сил і сміливості. Жінки змовницьки перезирнулися. Дружина Галя, теж худорлява і невеличка на зріст, прошмигнула за спину Івана і впала йому під ноги. В цей час теща, яка мала вагу за сто кілограмів і могла б, здавалося, покотити по рейках залізничний вагон, пішла в лобову атаку та штовхнула Івана в груди. Він перечепився через штучно створену перешкоду у вигляді лежачої Галі і з усього маху впав на землю. Жінки швидко схопили залізне корито, що стояло поряд, і накрили ним Івана. Потім заходилися гамселити зверху шматками арматури, примовляючи: «Оце тобі, вільний і незалежний, одержуй і борщ гаряченький, і ногу курячу, і горілочку холодненьку». Коли оглушеного Івана звільнили з-під корита, войовничий запал у нього зник назавжди.

Так «вільний і незалежний» Іван став сам перевихованим і більше за виховну роботу не брався. А це  прізвисько залишилося в нього назавжди.

Олексій Дученко, м. Лебедин.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар