Стрічка новин
Микола ШТУКІН: «Моє незмінне кредо: пообіцяв - зроби»: Село Ворожба, що на Лебединщині, можна назвати невеличким оазисом Європи. Люди, які працюють і живуть там, це відчувають на собі Бути не просто батьком, а прикладом: Тато для дитини – не просто рідна людина, а зразок справжнього чоловіка, символ мужності, чоловічого початку. Батько допомагає дитині скласти Починають курсувати перші міжміські потяги: Так, з  7 квітня потягом можна буде дістатися з Харкова до Сум і у зворотному напрямку. Про це йдеться на Новини Сумщини: На трасі Суми – Полтава працює 8 одиниць дорожньої техніки. Виконано аварійний ямковий ремонт та облаштовано під'їзд до тимчасового мосту. В Фізкультура, спорт та здоров’я сплелись воєдино: З метою сприяння розвитку Олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, формування у дітей та  молоді фізичного і морального Про любительську риболовлю взагалі: Опоненти рибалок-любителів, а значить, і нашого «Куточка рибалки», як добре знаємо, є здебільшого людьми дуже практичними і не розділяють рибальського Мрії наших діточок: Вони лише про мир в Україні, про ласкаве сонечко, про маму й тата, аби рідні люди були завжди поруч живі Ми працюємо для вас: Гортаю підшивку газети за минулий рік. Ось серія цікавих матеріалів із історії нашого краю. А ось інтернет-міст, організований редакційним колективом Коротун – відоме в Лебедині прізвище: Коли я повідомив нашого шановного земляка науковця Миколу Миколайовича Коротуна про те, що збираюся про нього написати, він люб’язно погодився 102: що трапилось? з 21 червня по 4 липня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м.Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 284 заяви та повідомлення громадян,

Найближчим часом Сумська міськрада збирається прийняти рішення про обмеження перебування дітей у розважальних закладах, закладах громадського харчування,

на вулицях та інших громадських місцях у нічний час на території Сумської міської територіальної громади.

Нагадаємо, що згідно із законом «Про охорону дитинства» дитиною вважається людина до 18 років, а саме: з 0 до 14 років - малолітня дитина, з 14 до 18 - неповнолітня.

Згідно з проєктом рішення, дітям до 16 років буде заборонено перебувати в період з 22.00 до 6.00 в таких закладах, як бари, магазини, дискотеки і т.п., а також у громадських місцях (на вулицях, дитячих і спортивних майданчиках, парках, скверах, пришкільних територіях і т.п.) без супроводу хоча б одного з батьків або іншого законного представника, який несе персональну відповідальність за дитину. У зазначений час працівники і власники закладів мають право і зобов’язані вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

Стежити за дотриманням цієї заборони буде поліція (постійно), а раз у квартал будуть проводитися спільні рейди з працівниками служби у справах дітей Сумської міськради. Також буде посилено контроль продажу алкоголю і сигарет неповнолітнім.

х Х х

Поліція Роменщини розшукує «ворожок», які видурили у пен­сіо­нерки близько 375 000 гривень. На поліцейську лінію 102 зателефонувала 58-річна жінка та повідомила, що її літня мати стала жертвою аферисток, які видурили у неї всі заощадження – 10 000 доларів США та 95 000 гривень.

Прибувши за вказаною адресою, працівники поліції з’ясували, що вдень в автобусі з пенсіонеркою завели розмову дві незнайомі жінки про те, що їй та її чоловікові «пороблено», і через це літні люди хворіють. А «порчу» наведено, мовляв, через гроші заздрісниками. Тож, щоб позбавитися проблем зі здоров’ям, всі гроші, що є вдома, потрібно очистити, «пошептавши над ними певні молитви».

Пенсіонерка разом з «ворожками» прийшла до свого будинку на тихій  вулиці і винесла їм гривневі та доларові купюри. Ті взяли «здобич», відійшли трохи вбік, щось там пошепотіли над грошима, віддали пакунок назад до рук старенької й наказали йти додому та деякий час його не відкривати. Бо «обряд «очищення» грошей не відбудеться, і негаразди ніде не дінуться.

Прийшовши додому, 85-річна жінка трохи отямилася і  таки наважилася відкрити пакунок. А виявивши там замість справжніх грошей сувенірні, мало не зомліла.

У поліції за заявою потерпілої відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та вживають усіх необхідних заходів для встановлення осіб шахрайок та місця їх знаходження.

Правоохоронці вкотре звертаються до громадян з порадою бути уважними і обережними та не довіряти незнайомим особам.

х Х х

У Конотопі священНик отець Степан Кузь будує дім із коноплі.  Священник Степан уже 19 років служить Українській Православній Церкві, має чудову сім’ю: дружину та двох синів.

Ідея побудувати будинок з коноплі прийшла до нього після вінчання в Глухові пари, яка вирішила святкувати своє весілля у конопляному стилі. Там священник і познайомився з різноманіттям властивостей цієї рослини.

Отець каже, перше, що придбав після цього весілля, одяг та взуття із коноплі. На весіллі познайомився із Сергієм Коваленком, який займається будівництвом екобудинків з коноплі в Україні. Так зародилася ця ідея.

У такому будівництві використовуються тільки натуральні складники. Їх чотири: костриця, вапно, вода та мінеральні домішки.

Найбільша перевага будівництва чи утеплення екоматеріалом із конопель – це високоякісна регуляція вологи в приміщенні.

Також такий будинок буде енергозбері­гаю­чим, тож сім’ю не налякаєш високими тарифами за світло та опалення.

«На сьогоднi я бачу цей будинок влітку – прохолодним, а взимку – теплим. Я можу зберегти кошти на кондиціюванні влітку, а взимку на опаленні, адже через деякий час обслуговування такого будинку стане набагато дешевшим, ніж пінопласт, який зараз повсюди», – говорить отець Степан.

х Х х

Сумчанин створив планетарій на технічному поверсі багато­по­верхівки. Євгеній Рубцов служив у прикордонних військах, а після закінчення контракту вирішив зайнятися творчістю. У комірчині на технічному поверсі багатоповерхівки в Сумах він облаштував майстерню, яка схожа на планетарій, та наповнив її вінтажними речами. Тепер кімната приваблює відвідувачів, а Євгеній мріє про масштабніші проєкти.

Почалося з того, що друг сказав: «У тебе така шикарна стеля. Треба її розфарбувати в чорний колір і поставити крапки флуоресцентною фарбою. Почалося з тих крапок, потім з’явилися планети. Бабусине намисто пішло в хід», – розповідає Євгеній.

Створювати цю кімнату допомагали друзі, які теж захопилися цією ідеєю. Загалом на облаштування пішло три роки. Нині кімнату хлопець використовує як майстерню для відпочинку з друзями та для екскурсій. Також у ній, каже, проводять івенти. Назвали проєкт – “@2stage_sumy”.

В кімнаті зібрані різні вінтажні речі – від старих газет до техніки середини ХХ століття. “Люди бачать, що я зацікавлений цією темою, і починають зносити різні речі, які вдома їм не потрібні, а тут ними милуються”, – каже хлопець.

Найцікавіший «експонат» цього міні-музею, вважає він, – газета “Известия” за 1986 рік, коли сталася Чорнобильська аварія. Тема Чорнобиля теж передана в цій кімнаті. Євгеній розповідає, що їздив до зони відчуження кілька разів.

Також хлопець розфарбовує флуоресцентними фарбами одяг для вечірок і мріє про масштабніші проєкти. «Хотілося б у “Романтиці», яку нещодавно реконструювали, зробити у просторі між поверхами механізм, на якому б оберталися планети», – говорить Євгеній.

х Х х

У Ботанічному саду Сумського педуніверситету 25 травня сумчани слухали музику, відвідували майстер-класи та переглядали картини. Це все відбувалося в межах мистецької благодійної акції “Бузковий блюз”, яку проводять вже вдев’яте.

“Ця акція зібрала тих, хто любить природу, хто хоче помилуватися нею. У нас можна відвідати алеї бузку, помилуватися квітучими півоніями. Також наша акція спрямована на те, щоб оновити алею бузку ботанічного саду”, – говорить співорганізаторка акції “Бузковий блюз» Людмила Міронець.

х Х х

27 травня відбулося засі­дання сьомої сесії районної ради восьмого скликання під головуванням голови Віктора Химича. Було розглянуто 24 питання.

Перед початком пленарного засідання голова районної ради вручив подяку начальнику відділу організаційного та кадрового забезпечення діяльності виконавчого апарату райради Миколі Охріменку за вагомий особистий вклад, належну організацію та підготовку команди депутатів від Сумського району до участі у ІІ етапі Всеукраїнської спартакіади серед депутатів Сумської області.

Потім перейшли до розгляду питань порядку денного. Усі вони попередньо були опрацьовані на засіданнях постійних комісій та президії районної ради.

Серед питань, які розглянули депутати, внесення змін до «Районної Програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2019-2021 роки»; внесення змін до районної Програми соціального захисту населення на 2021 рік; включення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумського району до Переліків об’єктів оренди першого та другого типів та надання дозволу Сумській районній раді на передачу його в оренду;  затвердження передавального акту комісії з реорганізації комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Сумської районної ради Сумської області шляхом приєднання окремих структурних підрозділів до комунального некомерційного підприємства «Сумська центральна районна клінічна лікарня» Сумської районної ради Сумської області. Депутати прийняли рішення і по інших питаннях порядку денного.

х Х х

Дорога матиме потрійну якість. На Сумщині капітально ремонтують дві ділянки дороги державного значення Суми-Краснопілля- Богодухів. Роботи виконує підприємство «Роад Констракшн», що входить до групи компаній RGM group.

Шляховики завершують підготовчі операції та переходять до основних. «На фініші» покладуть верхній шар покриття із щебенево-мастикової суміші. Майстри запевнюють, що цей сучасний матеріал утричі подовжить термін експлуатації дороги. Окрім цього, вона одержить ще дві додаткові якісні характеристики: істотно підвищиться коефіцієнт зчеплення між шляховим полотном та гумою коліс, а шум від цього зменшиться.

х Х х

У Сумах створять реабіліта­ційний центр, де надаватимуть допомогу учасникам АТО/ООС, членам їхніх сімей і переселенцям із Криму та Донбасу.

Про таку можливість і необхідність ішлося під час візиту на Сумщину очільниці Міністерства у справах ветеранів Юлії Лапутіної.

Уже визначено адресу в обласному центрі, де розмістять важливу установу. Її відкриття та оснащення відбуватиметься в рамках проєкту «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей».

Фінансується він за кошти ЄС в обсязі 2 млн євро на території всієї держави.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар