Людина починається з країни дитинства. А якою буде ця країна? Який внесок у становлення особистості дитини може зробити кожен з нас?
Відповіді на ці питання - це постійний пошук, це формула педагогічного зростання кожного педагога. Студенти четвертого курсу спеціальності “Початкова освіта” Лебединського педагогічного фахового коледжу стали учасниками інтегрованого заходу шкільної педагогіки «Вернісаж ідей Василя Олександровича Сухомлинського» та спробували знайти у педагогічних творах Вчителя добра і краси, великого письменника і педагога-гуманіста Василя Сухомлинського відповіді на поставлені питання. Звернулися до теоретичної, літературно-педагогічної творчості видатного українського педагога, яка увійшла до історії вітчизняної педагогічної думки помітною сторінкою, аналізували його учительський досвід, який вплинув на практичну діяльність школи та збагатив педагогіку України новими ідеями і думками.
Одна з педагогічних ідей та талановите відкриття педагога – «Школа під голубим небом», «школа радості», що є на даний час актуальним в умовах дистанційного навчання і дає можливість з’ясувати педагогічну цінність уроків під голубим небом та звернути увагу майбутніх учителів на ті аспекти в діяльності педагога, які він має враховувати, організовуючи такі уроки.
Ще однією педагогічною ідеєю вернісажу стало створення студентами образу сучасного педагога, орієнтуючись на спадщину Василя Сухомлинського та на власний практичний досвід. «Мозкового штурму із використанням конвертів» допоміг визначити вимоги до сучасного вчителя через призму висловів видатного педагога та підсумків професіограми творчої особистості вчителя.
У творчій спадщині В.О.Сухомлинського розглядається багато інших ідей, проблем змісту освіти, мотивів пізнавальної діяльності школярів, методики навчання дітей, контролю і керівництва освітнім процесом, підготовки вчителя. Хоча вони і не є новими в українській педагогіці, проте педагог бачив у них нові проблеми та підходи до їх вирішення, що є прикладом творчого підходу до теорії і практики виховання підростаючого покоління.
Наталія Михайленко,
голова ЦК шкільної педагогіки та психології
Лебединського педагогічного фахового коледжу.