Стрічка новин
Родинна біографія Тонкошкурів продовжується: …Стою біля розваленої будівлі,  що нагадує колишнє місце культурних подій, тобто клуб, на своїй маленькій батьківщині на центральному перехресті  вулиць, Гості із Баку: «Здесь встретили нас дружелюбно»: Влітку в Лебедині завжди багато гостей: зустрічаються рідні люди, друзі. І нам, корінним його жителям, не байдуже, яке враження в Наша баба Гапа: Є у нашому будинку унікальна бабуся – Горпина. Але всі її звуть Гапою. Довгожителька досі струнка, завжди з посмішкою. Сусіди Пишаємося нашою Василівною: Близько 30 років тому, з мальов­ничої Полтавщини до Кам’яного, доля закинула цю працьовиту, талановиту, щиру, добру жінку. На конкурс: Ось таку п’ятикілограмову щуку  в кінці жовтня спіймав спінінгом наш земляк, затятий рибалка Олександр Стеблянко на одному із ставків Київщини. Вогнеборці ліквідували загоряння літньої кухні: 16 червня о 09 годині 24 хвилини, на пункт зв’язку 18 ДПРЧ Управління ДСНС України в Сумській області надійшло телефонне Українські військові звільнили місто Тростянець на Сумщині: Як повідомив голова Тростянецької міськради Юрій Бова, військові рф тікають з міста на крадених автівках та скутерах. Уривки Лебединських розмов: Розмовляють дві жінки: – Де твій чоловік? 13 червня – день працівників текстильної і легкої промисловості: Своє професійне свято працівники фабрики «Begland», добре відомої в Лебедині, зустрічають з гарним настроєм. Колектив підприємства – це в основному По території області курсують міжміські автобуси:: Суми − Лебедин (через Штепівку), Лебедин − Гадяч, Лебедин − Полтава,

Про це повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. «На сьогодні в Сумській області більше тисячі роботодавців подали пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю для своїх працівників. Це, до речі, найвищий показник серед регіонів України. За нами, скажімо, йде Харківщина, де таких пакетів подали 658. Ми оперативно провели активну роз’яснювальну роботу буквально з кожним роботодавцем Сумщини. Обласним центром зайнятості  прийняті більше 300  позитивних рішень по виплаті зазначеного виду допомоги. Її підприємці отримають згідно з затвердженим Кабміном порядком, який набрав чинності 28 квітня 2020 року. Найбільше підприємств скористалися наданою можливістю у Сумах, Конотопі, Шостці, Ромнах, Глухові, Тростянці, Краснопіллі. З кожним днем кількість бажаючих отримати допомогу з часткового безробіття зростає», - зазначив посадовець.

За словами В.Підлісного, мінімальний розмір допомоги на одного працюючого становить 1600 грн., максимальний – 4200 грн.

Її роботодавець для своїх працівників отримує протягом 3 днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості.

В.Підлісний нагадав, що на таку допомогу в бюджеті Сумської обласної служби зайнятості передбачено 108 млн. грн.

Ще раз звертаємось до роботодавців

Як повідомлялося, 28 квітня набула чинності постанова Кабінету міністрів від 22 квітня 2020 року № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину...».

На неї можуть претендувати застраховані особи, які уклали трудові угоди із роботодавцем з-поміж малого та середнього бізнесу, який до зупинки або скорочення своєї діяльності внаслідок карантину пів року сплачував єдиний соціальний внесок.

Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові. Втім, допомога по частковому безробіттю за місяць не може перевищувати розмір мінімальної зарплати (4,723 тис. грн.).

Рішення про надання допомоги ухвалює регіональний центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів до центру зайнятості за місцем його реєстрації як платника єдиного соціального внеску. Якщо рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину є позитивним, між центром зайнятості та роботодавцем укладається відповідний договір.

Перерахування роботодавцю коштів для подальшої їх виплати працівникам здійснюва­ти­меться щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування коштів на рахунок відповідного центру зайнятості. А далі, також протягом трьох робочих днів, роботодавець має перерахувати кошти на рахунок працівника.

Допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

На фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину урядом виділено 4 млрд. 723 млн. грн.

 

Допомогу по безробіттю отримали всі

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, 13 травня повністю профінансовані видатки на допомогу по безробіттю за квітень. А 14 травня розпочалося фінансування першої декади травня.

В.Підлісний також додав, що на допомогу по безробіттю може розраховувати і молода людина, яка вперше шукає роботу.

«Як не дивно, але на нашу «гарячу лінію» з приводу цього надходить багато запитань, – говорить він. – Тому зобов’язаний нагадати, що згідно чинного законодавства молодь, яка закінчила або припинила навчання в навчальному закладі, звільнилася зі строкової військової служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце, може зареєструватися в службі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю в мінімальному розмірі. Розмір такої допомоги на період  карантину та протягом 30 днів після його закінчення - 1000 гривень, далі - 650 гривень, тривалість виплат – 180 календарних днів».

 

Протягом карантину служба зайнятості Сумщини працевлаштувала 3 тисячі 117 осіб

Карантин – не завада службі зайнятості Сумщини підбирати роботу для безробітних. У період карантину - з 12 березня цього року – службою зайнятості працевлаштовані 3 тисячі 117 осіб.

«Спеціалісти філій та центрів зайнятості області, незважаючи на коронавірусний період, дистанційно підбирають для безробітних підходящі для них вакансії, а для роботодавців – кваліфіковані кадри, - говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Коли більшість виробництв, як кажуть, на паузі, за сприяння наших фахівців 3117 чоловік отримали довгоочікувану та бажану роботу».

За словами В.Підлісного, найбільш затребувані сьогодні на ринку праці  нашого регіону, як свідчить база даних, яка формується із заявок роботодавців, водії автотранспортних засобів, лікарі, слюсарі-ремонтники, сантехніки, електрики, трактористи сільськогосподарського виробництва, підсобні робітники.

 

Житлова субсидія з травня 2020 року

Усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 рр., призначення субсидії на наступний період проводитиметься без звернень громадян.

Навіть домогосподарствам, яким субсидія раніше була призначена за рішенням комісії, не потрібно звертатись до управління праці та соціального захисту населення міської ради із заявою.   Проте, якщо в домогосподарстві станом на 01.05.2020 року виникли  нові обставини, що впливають на право отримання субсидії,  призначення житлової  субсидії буде проводитись після подання нових заяви та декларації, в т.ч за рішенням комісії на підставі акта обстеження, якщо такі звернення потребуватимуть комісійного рішення.Зокрема, нові заява та декларація подаються у разі:

– здійснення покупки/ придбання, набуття права власності на суму понад 50 тис. грн.;

– зміни  складу зареєстрованих  (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства або зміни у  складі сім’ї члена домогосподарства;

– зміни  переліку отримуваних житлово-комунальних послуг або умов їх надання;

– якщо домогосподарство  станом на 01.05.2020 року мало прострочену понад три місяці заборгованість  з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищувала 340 грн., за умови підтвердження  погашення  такої заборгованості або укладання договору  про її реструктуризацію.  

Звертаємо вашу увагу, що при наявності боргу субсидія буде призначена в безготівковій формі.

На період карантину розрахунок житлової субсидії проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, а саме: для холодного водопостачання, водовідведення, газопостачання на приготування їжі і підігрів води, послугу з розподілу природного газу та електропостачання, незалежно від кількості днів карантину на місяць.

Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (за скороченням штатної чисельності), і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія призначатиметься на підставі заяви про призначення житлової субсидії, декларації та інформації центру зайнятості про їх перебування на обліку. При цьому до розрахунку субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої зарплати.

Громадяни, яким необхідно звертатися до управління, заяву та декларацію можуть направити на адресу управління поштою (м.Лебедин, вул.Л.Батютенка,55) або в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Для отримання інформації звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради за телефонами: (05445) 3-87-91.

Управління праці та соціального

захисту населення виконкому

Лебединської міської ради.

 

 

Що чекає на неплатників аліментів у борговій ямі?

Злісні неплатники аліментів – це та категорія громадян, яка здатна на систематичне й довготривале порушення закону. Горе-батьки невиконуючи рішення суду, щодо грошового забезпечення свої дитини, починають «падати» у боргову яму та боротися із законодавчими санкціями.

Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун, завдяки правовим важелям впливу, що були розроблені Міністерством юстиції України, боржники починають інакше ставиться до обов’язку утримувати своє чадо. Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 3 місяці, то особа вноситься до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors. Потрапивши до цієї бази: неплатник не зможе укласти будь-яку угоду з відчуження майна; на нього чекають наслідки, пов’язані з публічністю; резиденту реєстра відмовляють у здійсненні будь-якої операції щодо оформлення транспортного засобу.

Після 4 місяців з моменту утворення боргу (3 місяців для батьків важкохворої дитини) неплатник обмежується у низці прав, зокрема у: виїзді за кордон; керуванні транспортними засобами; користуванні зброєю; полюванні.

Також воля боржників не береться до уваги під час вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України – другий із батьків може подорожувати з чадом, не інформуючи про це боржника по аліментах.

Не менш дієвим є застосування й фінансових санкцій, а саме штрафу за несплату аліментів залежно від суми заборгованості: понад 1 рік – 20%; понад 2 роки – 30%; понад 3 роки – 50%.

Варто зазначити, що прояви безвідповідального батьківства караються й виконанням суспільно корисних робіт. Тому, якщо розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців (3 місяці, у разі наявності в дитини тяжкої хвороби), то працювати доведеться від 120 до 240 годин. У випадку вчинення подібного адміністративного порушення повторно на неплатників чекає збільшення годин суспільно корисних робіт – від  240 до 360.

Проте існують окремі випадки, коли навіть притягнення до адміністративної відповідальності не змушує боржника схаменутися. Продовжують переконувати таких осіб вже норми Кримінального кодексу України, а саме стаття 164, застосування якої загрожує:

  • громадськими роботами тривалістю від 80 до 120 годин;
  • арештом на строк до 3-х місяців;
  • обмеженням волі на строк до 2-х років.

За повторне притягнення до відповідальності за цією статтею загрожує:

  • громадськими роботами тривалістю від 120 до 240 годин;
  • арештом на строк від 3 до 6 місяців;
  • обмеженням волі на строк від 2 до 3 років.

До речі, з початку 2020 року державні виконавці стягнули на користь підростаючого покоління: Полтавщини – 84 мільйони гривень; Сумщини – 55 мільйонів гривень; Чернігівщини – 50 мільйонів гривень.



Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук




Додати коментар