Стрічка новин
Щоб не з мене вийшло: Коли по весняному пригріло сонечко, літні жінки присіли на лавочку, щоб обговорити сільські новини та що в світі робиться. Слава 102: що трапилось? з 5 по 11 жовтня  2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 103 заяви та повідомлення громадян, з них 12 на момент реєстрації містили Психолог: Любі жіночки! Погляньте на вулицях на представників сильної статі. Уважно! Майже у кожного п’ятого черево випинається, як надувний м’яч. А Які спеціальності є найбільш затребуваними на ринку праці Сумщини?: Незважаючи на суворі карантинні обмеження, які діють в нашій області, роботодавці Сумщини продовжують звертатися до обласної служби зайнятості за допомогою Обережно шахраї!: Лебединський відділ Роменської місцевої прокуратури вже неодноразово повідомляв про боротьбу поліції та прокуратури із шахраями, які вчиняють злочини Обережно, гриби!: Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й Небезпека електронагрівальних приладів: На жаль, в експлуатації у по­бу­ті знаходиться безліч електро­нагрівальних прист­роїв кустарного, тобто саморобного виготовлення різної конструкції та призначення, Трощили, руйнували, вивозили…: Вдатися до роздумів на цю тему і взятися за написання матеріалу підштовхнув візит на батьківську дачу. Сумський обласний діагностичний центр частково відновлює роботу з 21 березня: Заклад буде працювати з 9.00 до 13.00. Пацієнти зможуть пройти такі обстеження: всі види рентгенографії, комп’ютерну томографію, Станом на 18 вересня 2020 року на Сумщині 2807 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 83 осіб (Суми - 56, Шостка - 1, Конотоп - 2, Ромни - 2,

Пропонуємо увазі наших читачів цікавий мате­ріал із книги відомого українського письменника Григорія Квітки-Основ’яненка «Харьков и уездные города» про наше славне місто Лебедин. Це своєрід­на історична розвідка із сивої давнини на той час повітового містечка Слобожанщини – Лебе­дина, що в ХІХ столітті територіально входив до Харківської губернії.

Ця книга Григорія Квітки-Основ’яненка вийшла в 2005 році в серії «Харьковская старина». В ній зібрані нариси, новели, статті з історії Харкова і Слобожанщини. Представлені в книзі твори ніколи раніше не друкувалися окремим виданням під однією обкладинкою.

Отже, читайте і захоплюйтеся історією рідного міста.

Друкуємо мовою оригіналу.

 

Лебедин: Iсторична розвідка із сивої давнини

Город Лебедин, в начале поселения своего вместе с г. Сумами и другими близлежащими селениями, был сотенным местечком Сумского казачьего полка. При учреждении Слободской губернии в 1765 году устроено в нём комиссарское правление, а с учреждением наместничества Лебедин был уездным городом до 1797 года.

Когда Харьковское наместничество переименовано снова в Слободско-Украинскую губернию, тогда он с уездом своим поступил в состав Ахтырского уезда. В 1802 году он возведён по-прежнему в уездный город. Положение имеет в восьми верстах от реки Псла, на ровном пещаном и сухом месте при реке Ольшаной и озере Лебедином. В нем церквей 12, из коих соборная каменная, прочие деревянные. Улицы расположены по плану, но строение все вообще деревянное и малозначащее. Торговля в сем городе также маловажная. Ярмарки хотя и бывают, но на них собираются большею частию одни поселяне с разными их рукоделиями, земными произведениями и скотом. Преимущественное занятие жителей составляет ткание поясов из простой шерсти, ими же выкрашенной. Сие искусство доведено здесь до большого совершенства: цвета яркостию и прочностию не уступают иностранным.  Поясов из Лебедина выходит тысяч 70 и более, и охотно покупаются оптом для продажи в Курске, Чернигове, Кролевце и в Москву.

Для истории замечателен г. Лебедин тем, что Пётр Великий, прибыв в него в конце декабря 1708 года, прожил до праздника Рождества Христова и в тот день с полками Ингерманландскими и Ахтырскими выступил в полковой город Сумы.

При открытии наместничества в нём считалось частных домов деревянных 1207, жителей всех сословий 8971 (муж. 4433, жен. 4538) душ.

 Уезд Лебединский имел: слобод, сёл, деревень и хуторов 91, в них жителей с городом 45446 (муж. 18 384, жен. 17 991) душ.

Земли пахотной – 73 284 дес. 1542 к. саж.

Сенокосу – 21 333.

Строевого дровяного леса – 34 583.

Под поселением, огородами, гуменником– 8992.

Ныне по г. Лебедину –

купеческих капиталов 3-й гильдии – 3.

С них платится 24 000 руб.

Откупной винной суммы платится на истекающее четырехлетие – 24 000 руб.

На станции почтовых лошадей – 3 пары. За них платилось поныне по 490 р. за каждую.

Питейных домов – 36.

Выставок – 35.

Ренсковых погребов – 3.

В городе и уезде жителей:

священно- и церковнослужителей – 465 душ муж. пола

Купечества – 20.

Мещан и цеховых – 1388.

Однодворцев – 2818.

Войсковых обывателей – 20 228.

Казенных крестьян – 13.

Рабочих цыган – 55.

Свободных хлебопашцев – 6.

Помещичьих и однодворческих крестьян – 25 931.

Удельных крестьян – 294.

Льготных – 44.

Отставных нижних воинских чинов и детей их – 143.

В заведывании лесного управления:

собственно казенных – 5 дес. 400 к. саж. 

Заказных рощ  –  3746  1405.

Крестьянских  –  17 837 1878.

Неразмежованных общего владения въезжих – 1687.

Кроме общих в губернии экономических заведений, уезд сей отличается большим пчеловодством и разведением табаку, который вывозится отсюда в значительном количестве.

Лебедин от Харькова расстоянием 153 версты.

Высочайше утвержденный герб города Лебедина: в золотом поле лебедь.

 

Григорій Квітка-Основ’яненко.

Коментарі  
0 #2 Надія 22.03.2022, 21:59
Зараз пишеться нова історія. Історія про напад блядської росії на нашу Україну. Будьте прокляті виродки кацапські. Смерть вам недорозвинуті путенські хуїсоси.
Цитата
0 #1 ОГО! 06.01.2022, 15:17
Цiкаво: а автор цього допису вже є пiдписником "Будьмо разом", чи тiльки збирається це зробити?
Цитата


Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар