Стрічка новин
Допоможемо рибі перезимувати: Сильні морози створюють вкрай неспри­ятливі умови для зимівлі риби. Внаслідок утворення криги припиняється надходження кисню з повітря, а розчинений у Пошук і творчість - тобі, Україно!: Щороку вихованці гуртка судномо­дельного спорту міського Центру позашкільної освіти стають призерами обласної та Всеукраїнської виставки-конкурсу Марина Зеленська: «Я хочу повернутися в той час, котрий провела у стIнах медколеджу»: – Маринко, перш за все, приймай вітання від земляків-лебединців. Дякуємо, що погодилася відповісти на запитання редакції тижневика «Будьмо разом», поспілкуватися Микола ЧЕРНЕНКО, ветеран сільськогосподарського виробництва: «Було кому працювати і на кого рівнятися»: – Доброго дня, Миколо Івановичу! Знаємо, що Ви родом із Харківщини. А як доля занесла Вас на Лебединщину? – Моя мала  Бійці особливого фронту: Вони завжди щирі й невибагливі до людей стосовно надання їм душевної теплоти, людської підтримки, виконання всіх можливих і неможливих функцій, МВС України разом з експертами Google розпочали проєкт з оцифрування наслідків російського вторгнення: МВС України разом з експертами Google розпочали проєкт з оцифрування наслідків російського вторгнення в зруйнованих містах України! Про це свідчить ...Підприємства немає, а спогади – залишилися: Ні, це була не жіноча зустріч, так званий «дівичник», коли старі подруги раз на тиждень, відірвавшись від домашніх справ, збираються, Станом на 25 вересня 2020 року на Сумщині 3474 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 122 осіб (Суми - 81, Шостка - 5, Конотоп - 13, Ромни - 1, На Лебединщині знищено один боєприпас часів Другої світової війни: 15 березня о 17:00 піротехнічною групою Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) знешкоджено застарілий Прекрасний спортивний сплав: Це нові враження, нові пригоди та ідеї! Байдарки та паром. Цього разу спортивний клуб інвалідів «Фенікс» похід Пслом провів спільно

-Бабусю, ти казала, що зараз піст, а скільки всього смачного наготувала! - 10-річна онучка Віри Герасимівни, теж Вірочка, й справді не зрозуміла, чому бабуся порушила свої завжди суворі закони: піст – це випробування для віруючої людини, яке порушувати не можна.

– У нас сьогодні гості будуть, – обійняла дівчинку Віра Гера­си­мівна. – Моя сестра з Харкова приїжджає, яка теж є твоєю бабусею. Вона дуже рідко в нас буває, тому треба чимось смачненьким пригостити. Покаюся перед Господом. Він простить. Головне – людину не образити, не обманути, а жити в любові з усіма.

- Давай, Вірочко, стіл накривати. Бабуся Катя ось-ось надійде. Я й сусідку Тамару Пет­рівну покличу, бо вона з бабусиною донечкою, коли ще жили тут, в одному класі навчалася.

Зустріч була радісною. Вірочка побігла відразу розглядати гос­тинці, де було те, чого вона вже цілий рік просила у батьків – картина, яку можна буде самій розмальовувати фарбами.

А дорослі, поговоривши про неблизьку дорогу, якої бабуся Катя, як виявилось, дуже боїть­ся, поспішили до столу.

– В Харкові останнім часом стільки аварій з транспортом! Та ви й самі бачите по телевізору – одна страшніша за іншу. Не лякають водіїв ні великі штрафи, ні тюремні строки.

Вірочка подякувала за гостинці і поспішила додому, щоб взятися за пензлик з фарбами. Подружка раніше дозволяла їй трішки «помалювати».

А що дорослі? Їм аби поговорити про своє, наболіле. Піст, звичайно, порушили. Не кожен день така смакота випадає: і холодець, і пиріжки, і риба запечена.

Ось тут і до президентської тисячі перейшли. Чому він сам, власноручно з екрана телевізорів пообіцяв людям, що всі вакциновані отримають тисячу гривень?! Люди вже відразу стали прикидати, на що вкрай необхідно буде її витратити, аж тут, виявилося, «осєчка». На руки ці гроші ніхто не отримає, ні в аптеку, ні на базар з нею не піде, а тільки в кіно, театр, фітнес – і не з тисячею, а зі смартфоном, де будуть якісь позначки. А це ще й термін визначили – лише на 4 місяці.

– Знову обдурили пенсіонерів, – зітхнула Віра Герасимівна, поглянувши на свій кнопочний телефон. – Грошей не вистачає на продукти, а Президент каже – ходіть на концерти, подорожуйте…

– Так ви знаєте, що шахраї й тут не прогавлять свого, – озвалась Катерина Герасимівна. – Вони почали дзвонити людям на телефони, і, назвавшись працівниками банку, пропонують їм до виплати цю ж тисячу взамін на номер банківської картки, інші дані клієнта. Може, до Лебедина ще це й не дійшло, а по великих містах ця афера вже розпочалася.

– А які у вас ціни на сало? У нас у Харкові за хороше сало просять 140-150 гривень за кілограм, м’ясо навіть дешевше. Хочу запитати в Лебедині. Мені розповідали на ринку, що дуже зменшилося свинопоголів’я. Люди, якщо й тримають свиней на продаж, то тільки м’ясні породи – їх виростити швидше, бо корми дуже дорогі.

– Що ви про сало говорите, як нам уже й огірки з Росії везуть на продаж, яйця – з Білорусі. Оце дожились українці! – захитала головою сусідка Тамара. – Згадайте, які у радянські часи гори буряків, моркви, картоплі лежали на ринку! І копійки коштували. В кожному колгоспі була городня бригада – всім овочів вистачало. А зараз? Поглянеш на полі – соняшники, соя й кукурудза.

Жінки поклопоталися також одна одній про почуте, як людям не тільки добавляють субсидії, а ще й знімають. Так, на Тростянеччині на жінку подали до суду, щоб зняти з неї виплаченої житлової субсидії в сумі більше 12 тисяч гривень. За що, запитаєте ви? За те, що в декларації не вказала, що є власницею легкового причепа.

Та хіба причеп – це транспортний засіб? Що ж вирішив суд? Захистив жінку, яка не зобов’язана повертати державі надану їй соціальну допомогу. Але ж подібні випадки можуть трап­лятися й з ін­шими людьми.

Віра Гераси­мів­на пожалілася сестрі про такий прикрий випадок. Попросила вона днями онуку купити їй в аптеці анальгін, бо раптом дуже заболів зуб, а дівчинці ліки не відпустили.

– Такий закон, сестричко, у Раді прийняли. До 14 років дітям відпускати ліки заборонено. Інакше – штраф. Що треба, я тобі завтра куплю.

Господарка знову запросила гостей до столу. І під’їсти, й нерви вгамувати. Пиріжки ще не встигли схолонути.

А сусідка Тамара розповіла жарт, наближений до життя, щоб відволіктися від проблем.

Розмовляють двоє приятелів:

– Уявляєш, я закохався! Їй 25, а мені 65, але ж я, ти знаєш, дуже багатий! Як ти думаєш, мої шанси збільшаться, якщо скажу їй, що мені 55?

–Твої шанси збільшаться, якщо ти скажеш, що тобі 75!Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар