Стрічка новин
Про ситуацію в районах на 4 квітня: 🔺 Сумський район Села і селища, міста, які постраждали від орків найбільше - отримують усе необхідне в першу чергу. Гуманітарну допомогу, Тростянець - чарівне місто: Декілька років підряд я відвідую Тростянець, щоб помилуватися його чарівними парками, скверами, історичними спорудами, мальовничими ставками, дендропарком. З початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну за кордон виїхали понад 3 млн українців: Але багато людей не знають, в якому статусі вони можуть перебувати у Європейському Союзі і що потрібно робити. Лебединщина проти приєднання до Охтирського району: 3 червня Сумська обласна державна адміністрація погодила проєкт постанови Міністерства розвитку громад і територій України «Про утворення та ліквідацію районів». Чарівна музика математики Олександра Борисенка: Нам, випускникам мехмату 1981 року, можна сказати, пощастило двічі в житті. Перший раз – коли нас для захисту диплома «прикріпили» Маріанна Третьякова: «Наше життя складається із різних шарів, як торт «Наполеон». Чим більше їх, тим він смачніший»: Вживаючи слово «школа», ми часто не замислюємося над тим, скільки значень і смислових відтінків воно має. Зазвичай, асоціація із приміщенням, 60 років була Катря, а тепер – Ксена: Ой, люди добрі, що мені сьогодні зранку було! Звечора лягли з дідом спати. Я ж, як завжди, ногу, ту котру Мала батьківщина, де річка Грунь: Катеринівка. Нема нічого дивного в тому, що села, розкидані по периметру колишнього Штепівського району та примежованих територій, Завжди у творчому пошуку: Кожен навчальний заклад має  свою історію, на сторінках якої оживають учителі, учні, буденний ритм життя і тріумф успіхів. Школа є На Сумщині більше 300 роботодавців отримують виплати з часткового безробіття під час карантину: Про це повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. «На сьогодні в Сумській області більше тисячі роботодавців

Відкриття в Україні на початку липня цього року ринку землі стало черговим кроком в адаптації національного законодавства до європейського та дозволило громадянам вільно розпоряджатися своєю власністю.

Тому питання, що виникають при укладанні договорів, предметом яких є земельні ділянки, є цілком очікуваними та потребують роз’яснення.

Начальниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН відповіла на найпоширеніші питання, що цікавлять громадськість.

– Хто може бути покупцем?

– Купити земельну ділянку можуть громадяни України, територіальні громади, держава, а також з 2024 року –юридичні особи, котрі створені та зареєстровані за законодавством України,учасниками яких є лише громадяни нашої країни.

– Хто та як буде перевіряти покупця?

– Обов’язок контролю статусу покупця покладено на нотаріуса. Він повинен буде перевірити не лише правильність поданих документів, а й з’ясувати деяку інформацію про саму особу, яка до нього звернулася: чи не накладено на неї санкції, джерело походження її коштів, переконатися, чи не розташована земельна ділянка поблизу державного кордону. Разом з тим, за наявності порушень встановлених вимог нотаріус буде зобов’язаний відмовити в державній реєстрації договору.

– А чи оподатковується до­говір з відчуження землі? Якщо так, то який відсоток такого податку?

– Варто пам’ятати, що при купівлі будь-якої нерухомості нараховується певний податок. Тож власникам земельних ділянок необхідно буде сплатити:

  • 5% – податку на доходи фізичних осіб;
  • 1,5% – військового збору.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом.

– Чи є чіткий та зрозумілий алгоритм реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки?

– Звісно є. Цей алгоритм скла­дається з 6 основних кроків, зробивши які, ви станете власником земельної ділянки.

Крок №1: обрання вільної земельної ділянки за бажаним місцем розташування та з від­повідним цільовим призначенням. У цьому може допомогти Публічна кадастрова карта за посиланням: https://map.land.gov.ua.

Крок №2: звернення до сіль­ської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності) та надання необхідних документів.

Крок №3:замовлення розроблення проєкту землеустрою у землевпорядній організації шляхом укладення відповідного договору з чітким визначенням вартості та строків виконання робіт.

Крок №4: реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Крок №5: затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.Рішення про затвердження проєкту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянки у власність чи у користування.

Крок №6: державна реєстрація права власності тепер вашої земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.Після реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ви стаєте повноправним власником земельної ділянки.

– А чи можлива зміна цільо­вого призначення земельної ділянки?

– Якщо ви бажаєте змінити цільове призначення земельної ділянки, то спочатку необхідно засвідчити у нотаріуса підписану власником заяву, потім подати до уповноваженого органу розроблений проєкт землеустрою, а вже після його затвердження внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру.

Відтепер землю можна використовувати більш продуктивно – без остраху вкладати кошти у власну землю (закуповувати техніку, інвестувати в розробку і покращення земель, використовувати нові технології).

Ринок землі зробив українських землевласників повноспроможними власниками землі — як і власники у європейських країнах.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар