Стрічка новин
Син попрохав: «Поїхали до «Лебедя»: Меморіал слави «Лебедина пісня» в Лебедині є воістину святим місцем. Він споруджений на честь лебединців і жителів Лебединщини, які полягли Сумська область! Змінюємо час комендантської години!: З 17 березня 2022 року комендантська година діє з 19:00 до 05:00  шляхом заборони перебування громадян у встановлений період доби Спортсмен, активіст: Володимир Фалько проживає в Лебедині. Навчався в Ле­бединській за­гальноосвітній школі I-III ступенів №6. В цьому році закінчив Ле­бединський педагогічний Зима прийшла – свята привела!: Саме ця чарівна магія новорічних свят у колективі представництва громадської організації «Спортивний клуб людей інвалідів «Фенікс» на Лебединщині ой, як Мала батьківщина, де річка Грунь: Катеринівка. Нема нічого дивного в тому, що села, розкидані по периметру колишнього Штепівського району та примежованих територій, Борги за землю доведеться повертати: Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється відповідно до закону. Її життя – це справжній подвиг: Місто Лебедин – рідне для Ольги Василівни Улько, бо саме тут вона вперше відкрила оченята на незбагненний світ, який із Станом на 27 вересня 2020 року на Сумщині 3672 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 123 осіб (Суми - 65, Шостка - 6, Конотоп - 18, Глухів - 1, Підопригори запрошують на фестиваль борщу: У селі Підопригори Лебединського району, де щороку проводився «Квартал Фест», у цьому році до Дня Незалежності України відбудеться Фестиваль борщу. 102: що трапилось? з 25 по 31 жовтня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 128 заяв та повідомлень

– Віталію Олександровичу, Ви неодноразово наголошували на необхідності проведення інвентаризації землі. Чому?

– Тому, що це оптимізує інформацію щодо земельних ресурсів, дозволить ефективно ними розпоряджатися та збільшить надходження до бюджету.  У 2020 році в рамках реформи децентралізації громади Сумщини отримали у свою власність земельні ділянки. Теоретично це створює гарні можливості для збільшення додаткових надходжень за рахунок їх здачі в оренду чи продажу. На практиці ж громади зіштовхнулися з іншою реальністю – відсутністю повної та достовірної інформації щодо наявних земельних ресурсів, їх власників та використання.

– Яка необхідність в цьому саме зараз?

– Земельний ринок є одним із найбільш тіньових ринків. Його вартість можна порівняти з бюджетом великого міста а, можливо, навіть, і не одного. На сьогоднішній день в Україні та на Сумщині, зокрема, існує багато можливостей для того, аби заволодіти землею. У підсумку такого «господарювання» громади недоотримують у свій бюджет значні кошти. Це, звісно, впливає на доходність, а, значить, і на розвиток територій, особливо сільських. Тож важливо, аби кожен сантиметр землі використовувався за призначенням та приносив прибуток, що особливо актуально зараз, коли в країні зняли мораторій на продаж землі. Вирішити ці питання може інвентеризація земельного сектора.

– Це потребує значних коштів?

– Звичайно, що цей процес потребує фінансових затрат. Утім уже за кілька років громади отримають реальне збільшення надходжень до своїх бюджетів. А за рахунок цих коштів можна, наприклад, суттєво покращити інфраструктуру чи соціальну сферу територій.

На українському ринку сьогодні працюють не так багато компаній, які серйозно займаються цим питанням. Зокрема, одна із них вже створила сервіс земельної аналітики, який допомагає агробізнесу та громадам навести лад з їх землями.

– Чи є якась інформація, яка б під­твер­джу­вала Ваші слова?

– Так, за даними компанії «SmartFarming», нині на Сумщині нараховується 1 225 419 га земель сільгосппризначення (із них 84,4% знаходяться у приватній власності; 7,2% – державній; 5,3% – комунальній; 3,1% – не визначені), 1 666 558 га – поза межами населених пунктів, що відображені в кадастрі, та 2 110 404 га – землі поза межами населених пунктів, які не відображені у кадастрі.

За підсумками проведеного аналізу зазначається, що 18 453 га земель державної та комунальної власності мають ризик необґрунтованого використання. Наприклад, у Білопільській громаді нараховується 3 тис.  га таких земель. Щорічні ризики фінансових втрат та недонадходжень оцінюються у 15,8 млн грн!

До ризиків тіньової оренди земель на Сумщині спеціалісти компанії віднесли 93 707 га ріллі. Сюди потрапили Роменська, Лебединська, Липоводолинська, Буринська та Недригайлівька ОТГ. Щорічні фінансові втрати та недонадходження по кожній громаді оцінюються  від 1,3 млн грн до 2 млн грн.

До ризиків самовільного зайняття земель в області віднесли 83 091 га. Кролевецька, Лебединська, Андріяшівська, Роменська та Шосткинстка ОТГ недоотримують щорічно від 11,8 млн грн до 22,3 млн грн.

До ризиків порушень цільового призначення записали 14 135 га.

А тому ми бачимо, скільки коштів недоотримали наші громади. Мова йде про мільйони гривень. Маємо проблеми й з прозорістю земельних відносин.

– Що ж потрібно робити?

– Потрібно якнайшвидше навести лад у земельній сфері, провести детальні земельні аудити всіх земель поза межами населених пунктів та розпочати роботи по виправленню виявлених проблем та порушень. Можливо, знайдуться ті, кому це буде недовподоби, але, якщо ми хочемо, аби наші території розвивалися, а люди жили комфортно, то іншого шляху в нас немає. Закликаю керівництво громад нашої області якнайшвидше розпочати інвентаризацію для упорядкування земельних питань та сприяти значному наповненню бюджету.

– Дякуємо, Віталію Олександровичу, за роз’яснення в цьому важливому питанні.

Розмову вів Василь Семененко.

Від редакції. Віталій Бурбика 19 жовтня на бюджетній комісії Сумської райради наголосив на необхідності термінового вирішення цього важливого питання.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар