Стрічка новин
Кому на Сумщині вдається знайти роботу на карантині: Коронакриза стала справжнім викликом для служби зайнятості. На Сумщині, як і в цілому в Україні, відбулося суттєве зменшення кількості вакансій 102: що трапилось? з 22 по 28 червня 2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 132 заяви та повідомлень громадян, з них 16 на момент реєстрації Новини Сумщини: Першим заступником голови Сумської райдерж­адміністрації призначено Андрія Петрова. Відповідне розпорядження підписав голова Сумської райдержадміністрації Руслан Сіренко. I спортсмен, і цікава людина: Все це про нашого земляка Владислава Шевченка, з яким ми нещодавно мали змогу поспілкуватися. Живописець, графік, художник, поет: 21 липня, з нагоди 139-ої річниці з дня народження Давида Бурлюка, у Лебединському міському краєзнавчому музеї відбулося засідання «круглого» столу Лебединці переглянули спектакль «Мина Мазайло»: «Мина Мазайло» – п’єса українського драматурга Миколи Куліша, за авторською режисерською версією - соціально-національна драма. Режисер вистави Основний закон України: 28 червня вся наша країна відмічає важливу дату - 25-річницю затвердження Верховною Радою Конституції України, яке відбулося 28 червня 1996 На Сумщині очікують сніг з дощем та заморозки: 14 квітня через циклон і його атмосферні фронти в Сумській області очікується зміна погодних умов, передає Сумський гідрометцентр. Вночі дощ, День партизанської слави в книгозбірнях громади: 22 вересня в Україні від­зна­чався День парти­зан­ської слави. Напередодні свята у бібліотеках Ле­бе­дин­­ської громади про­йшов ряд заходів патріо­тич­ного спря­мування. Влаштовуйте Новорічну ялинку правильно!: Наближаються новорічні свята. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили і не зіпсували свята, обов’язково необхідно дотримуватися певних правил пожежної

Панько Колотуша був кращим слюсарем на заводі. Адміністрація і профком не могли натішитися добросовісним працівником. Його фотографія постійно красувалася на Дошці Пошани.

Всі працівники заводу і друзі з повагою ставилися до передовика виробництва. Але була в нього одна хибна вада: любив випити оковитої. Причому не ви­знавав компанії. Пив сам і на роботі, і вдома. При цьому хитро маскувався: наливав горілку в пляшку з-під молока і молоком забарвлював. Ніхто навіть подумати не міг, що чоловік обідає в кімнаті відпочинку та прийому їжі і при цьому вживає алкоголь.

Панькова жінка Аліна любила пригостити зятів домашньою горілочкою. Вони теж були охочі випити, але тільки на свято. Панько знав усі потаємні місця, де Аліна ховала самогон: відливав частину і, щоб не помітила дружина, компенсував нестачу звичайною водою.

Зяті стали помічати, що теща пригощає їх з кожним разом все слабшим самогоном, але, щоб не образити, мовчали. А коли пригостила їх на храмовий день Петра і Павла звичайною водою з ледь помітним запахом самогону, тут вони не витримали та запитали тещу: «Чому це Ви нас пригощаєте водою? Може, вона свячена?». Попробувала теща, а там дійсно вода. Вона вибачилася перед зятями і негайно почала розслідування. Підозрюваним, звичайно, став Панько.

– Ах ти ж тихушник алкогольний! Ти що собі дозволяєш? Ти хоч уявляєш, як ти мене підставив? Тому я ставлю тобі таку умову: я ховаю горілку, а ти шукаєш. Якщо не знайдеш, то виходить, що ти нюх на неї втратив. І даси слово, що ніколи більше не торкнешся чарки з самогоном. А я проконтролюю.

Три дні Панько Колотуша обстежував дім, господарські будівлі, садибу, ходив увесь у павутинні, бо залазив у такі закутки, в які тільки коти  могли прошмигнути, але так нічого й не знайшов.

Зустрівши Аліну на садовій доріжці, Панько попросив пробачення і заявив, що готовий визнати поразку, але тільки за однієї умови – якщо дружина покаже схованку з горілкою.

Доріжка, на якій вони стояли, була вимощена тротуарною плиткою. Рухом руки Аліна відсунула чоловіка вбік, підняла плитку, на якій тільки що стояв Панько, і вказала на банку з самогоном, яку той так довго і безрезультатно розшукував.

Панькові нічого не залишилося, як підтвердити, що він таки втратив нюх на оковиту, та пообіцяти, що тепер до кінця життя зарікається вживати зігріваючі напої.

Олексій Дученко, м. Лебедин.

Додати коментар