Стрічка новин
Зайнятість населення - під контролем: Pайнятість населення - під контролемСьогодні вирішення питання зай­ня­тості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зай­ня­тості з робото­давцями. Все менше ветеранів серед нас : Все далі від нас лихоліття Другої світової. Цього року відзначаємо 75-ту річницю. На жаль, все менше залишається ветеранів, учасників, свідків З такими і село жило: Добре пам’ятаю, як моя перша вчителька Катерина Гаврилівна, прищеплюючи  нам, першокласникам, любов до науки, майже на кожному уроці повторювала, що «Рябенька курочка» виручила: Не так давно ми відсвяткували Великдень. Були на столі, як і годиться, і паски, й крашанки. І мені завжди в Станом на 16 вересня 2020 року на Сумщині 2640 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 87 осіб (Суми - 71, Шостка - 3, Конотоп - 5, Лебедин - 1, Віч-на-віч із нашим  земляком, Почесним громадянином Лебедина Владиславом Бухарєвим – про головне: Генерал-полковник спецслужб України. Народний депутат України VIII скликання. Почесний громадянин міста Лебедина, де народився. Один із засновників Всеукраїнського фестивалю Kvartal Як  жителям громади підготуватися до ПЛР-тесту?: Результативність та  достовірність дос­ліджень залежать  від якісної підготовки хворих та дотримання медичним  персоналом   правил відбору і доставки матеріалів. Недотримання цих Витяг: Святковий подарунок місту: На майданчику «Козачок» по вулиці Сумській у Лебедині встановили Великодню писанку. Це добре, що діти продовжують робити свій внесок у Пам’ять, яка завжди з нами: Із цих довоєнних, вицвілих від часу фото дивляться дорогі для мене люди – дідусь Григорій Максимович Никитенко та бабуся Євдокія

На зорі незалежності наша країна опинилась під прицілом транснаціонального наркокартеля, який вдалось ліквідувати, завдячуючи активній співпраці СБУ зі спецслужбами США та Європи. Про це розповідається у фільмі «Гідра», створеному документалістами України, Чехії та Австрії.

Головний герой – генерал Володимир Тимошенко, під керівництвом якого українські оперативники вийшли на слід міжнародної наркомафії. У цій команді СБУшників також був і молодий офіцер Владислав Бухарєв, який згодом пройшов шлях від простого оперативника до голови Служби зовнішньої розвідки України.

Події, покладені в основу сценарію «Гідри», відбувалися на початку буреломних 1990-х. Після розвалу Радянського Союзу з'ясувалося, що в країнах Європи з'явилася величезна кількість таблеток екстазі, виготовлених на основі амфетаміну. Вони були зроблені завдяки поставкам партії сировини – бензилметилкетону (БМК). Ця хімічна сполука використовувалася для синтезу наркотичних засобів (із 1 тони речовини виробляли 700-900 кг амфетаміну). 

Спецслужби США звернулися до своїх колег з інших країн, щоб встановити: де саме БМК виробляють у промислових масштабах. Під час оперативно-розшукових заходів з'ясували, що в Україні хтось замовив близько 9 тон БМК, який планували перевезти до Голландії. 

Завдяки СБУ було встановлено, що БМК виробляли на Черкаському заводі хімреактивів у секретному цеху, а потім переправляли за кордон. Основна маса наркотичної речовини йшла в Нідерланди, трохи осідало в Польщі, Чехії, а також у самій Україні. Невдовзі «виплив» ще один цікавий факт: громадяни Чехії замовляли наркотичну сировину для виробництва БМК у Данії, а звідти її направляли до Черкас для завершення виробничого процесу. Щоб виявити учасників угоди, СБУ-шники рекомендували керівництву заводу продавати вироблену речовину тільки через контрактні угоди.

Згодом голландці, які були власниками БМК, перепродали свої права громадянам РФ. Як розповідає генерал Тимошенко, СБУ одразу ж повідомила про це російським спецлужбам, щоб спільно організувати контрольоване постачання БМК. Проте представники РФ цю секретну операцію зірвали: наркотичний вантаж конфіскували за особистим розпорядженням голови Митного комітету Анатолія Круглова.

«Я доволі часто пригадую ту операцію, той величезний подив із боку партнерів, які приймали вантаж на кордоні. Вони не були готові до того, що його конфіскують», – розповідає у фільмі учасник тієї операції Владислав Бухарєв. За його словами, хоча саму операцію по ліквідації транснаціонального наркокартеля називали міжнародною, але фактично виконавцями її були співробітники СБУ. 

На відміну від України в Росії до планів наркомафії ставились інакше. Як згодом стало відомо, вилучений на українсько-російському кордоні вантаж із наркотиками тихенько передали на зберігання на одне з підприємств, де також підпільно виробляли БМК. З цією злочинною метою на окраїні міста Перм навіть створили акціонерне товариство «Три вектор»: за 4 роки свого існування воно виробило майже 133 тони наркотичних речовин. Цього «добра» вистачило б на 270 млн разових доз амфітаміна, вартість яких становила понад 1,5 млрд доларів.

«Ми тоді навіть не здогадувались, що БМК виробляли в Росії. І вся 100-тонна партія цієї речовини, що знаходилась під контролем правоохоронців на заводі, виявилася лакомим шматком для перепродажу. У цьому були задіяні колеги із ФСБ і ФСКН, і президентської адміністрації. Тож нам стало зрозуміло: чому не пройшла та контрольована поставка. Тому що сам БМК розглядався як вигідний продукт з метою отримання баришів. Цей втрачений наркослід у Росії позначився на наркоситуації у світі: 60% всієї синтетичної наркопродукції в Європі, виготовлявся на сировині БМК із РФ. Звичайно, цими справами займалися солідні люди під прикриттям правоохоронної сфери. Продали БМК на 1,5 млрд доларів», – підсумовує генерал Тимошенко.

Таким чином, із боку Росії цей наркобізнес організували під контролем впливових осіб: вони мали зв`язки не лише в правоохоронних органах, а навіть в адміністрації президента РФ. Щоб остаточно замести сліди наркомафії, у Кремлі пішли ще далі – ліквідували Федеральну службу з контролю за наркотиками.

Як свідчить фільм «Гідра», спритні російські ділки зробили все для того, щоб наркобізнес процвітав і надалі. Цей факт варто брати до уваги й сьогодні, зважаючи на сумнозвісні події в Афганістані. Адже після приходу до влади талібів збільшуються потоки біженців до різних країн. Серед утікачів-афганців можуть бути також і представники наркомафії, які здатні створювати нові канали нелегального постачання наркотиків до Західної Європи.

Додати коментар