Стрічка новин
Лебединська «стіна плачу»: Був колись тут дитбудинок, потім дитсадочок, Де діти гуляли, Батьківщину-Україну в піснях прославляли. Проблем додалося: Трохи більше року працює на своїй керівній посаді начальник КП «Лебединська ЖЕК» Іван Соловей. Він був призначений 2 квітня 2019 Перемога у конкурсі «Перлина-Fest» online: Дар’я Голуб та Ангеліна Трикоз – талановиті сестрички. Вони віддають мистецтву хореографії більшість свого вільного часу. З раннього дитинства є 27 травня розпочав роботу Психо­логічний лекторій, що проводитиметься щомісяця: Перше заняття було присвячене темі «Психолог і я». Волонтер – психолог Тамара Мандрико ознайомила присутніх «феніксівців» із основними поняттями психології Високі відзнаки лебединців: Артисти Лебединського будинку культури взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі SHOW MAST GO ON, який проводився у Києві. Захід проходив за Михайло ЮХТА: «Моє рідне село зустрічає осінь»: Михайло Дмитрович родом із Пристайлового (до речі, на початку жовтня йому виповнилося 75 років). Відомий радіо­журналіст, пись­­менник, поет, гро­мадський діяч, Станом на 24 вересня 2020 року на Сумщині 3352 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 72 осіб (Суми - 54, Ромни - 2, Лебедин - 3, Білопільський р-н - До 77-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників: Ветеран Великої Вітчизняної війни Олександр Васильович Кутковий (10.09.1923 р.н.) прой­шов вiйну, починаючи з бойових дiй під Москвою Горів будинок: 11 грудня 2020 року о 05 годині 18 хвилин на пункт зв’язку 18 ДПРЧ Управління ДСНС України в Сумській області За фейк - до відповідальності: Інтернет та соціальні мережі в умовах карантину стали для українців одним з основних джерел отримання інформації про коронавірус. В умовах

Наш Лебединський край багатий відомими далеко за межами України іменами. Про багатьох із них читачі тижневика «Будьмо разом» дізналися із матеріалів під рубрикою «Лебединщина – сторінки історії».

Сьогодні є нагода згадати ще одного нашого славного земляка, якому днями виповнилося 100 років. Це Володимир Михайлович Курило, який проживає в Києві.

Народився Володимир Михайлович Курило 27 липня 1921 року в Лебедині в робітничій родині. Тут до війни закінчив педагогічне училище, до1941 року працював учителем початкових класів у селі Горки Лебединського району. З 1942 року розпочалася військова сторінка в його біографії: Володимир іде захищати рідну країну від фашистських загарбників. Має бойові нагороди.

Почалися післявоєнні роки. Трудовий шлях нашого земляка продовжується в Чернівецькій області. Він паралельно здобуває вищу освіту в Львівському педінституті, захищає кандидатську дисертацію.

Від 1945 р. перебував на партійній роботі, зокрема в 1962-1969 р.р. працює секретарем Чернівецького обкому КПУ, в 1969-1975 р.р. він перший проректор Чернівецького університету.

В 1975 році переїжджає до Києва, де до 1989 року працює заступником міністра освіти Української РСР. Але не полишає наукову діяльність і захищає докторську дисертацію. З 1982 року Володимир Михайлович Курило є доктором історичних наук.

Від 1989 року – професор кафедри історії України Київського лінгвістичного університету. Від 2006 року – на заслуженому відпочинку.

Володимир Курило є доктором історичних наук, професором, Почесним академіком Національної академії наук України, Заслуженим працівником вищої школи.

За плідну багаторічну трудову діяльність має багато урядових відзнак і нагород.

Найкращі вітання, шановний земляче!  довгих і теплих  вам літ і зим!

Додати коментар