Ці фото дійсно старі-старі. Який молодець фотограф, котрий зафіксував події і людей того далекого часу – кінця 30-х років минулого століття. Він був професіоналом своєї справи (працював у так званому Держфото м.Лебедина),
адже фотокартки зберегли свою якість через більш ніж вісімдесят літ. А це пам’ять, незрівнянна пам’ять.
Село Капустинці Синівського (тепер Липоводолинського) району перед Другою світовою війною було великим. У сім’ях зростало чимало дітей, тому місцева влада, нарком освіти відкрили в ньому середню школу. І ось у 1939-му відбувся перший випуск учнів десятого класу. Ось це й засвідчив фотограф. Разом з цим він зафіксував і колектив педагогів школи у невимушеній обстановці у шкільному саду. Їх аж двадцять троє – жінки й чоловіки. Як на той нелегкий для країни час (йшла розбудова), педагоги гідно представляли сільську інтелігенцію: розумні, зі смаком одягнені і молоді. Звісно, вони, добре володіючи основами наук, належно вчили і своїх учнів. Зі стін школи вийшло чимало випускників, які згодом стали відомими людьми в країні, чимало з них боронили рідну землю від фашизму в 1941-1945 роках і, на жаль, не повернулися з фронтових доріг. Пішли на фронт і педагоги-чоловіки, яких спіткала така ж доля, як і їхніх юних учнів.
Сьогодні, сподіваємося, рідні та родичі і вчителів, і учнів-випускників живуть серед нас. Тож просимо тих, хто пізнає когось на фото, відгукнутися і дати про себе знати, звернувшись до редакції газети «Будьмо разом».
А представила ці старі фотографії жителька м.Лебедина Алла СеПета (Смілян), батько якої, Остап Архипович Смілян, у 1938-1939 навчальному році працював учителем фізкультури у Капустинській середній школі.