Стрічка новин
До уваги отримувачів пільг та житлових субсидій!: У зв’язку із встановленням у лютому 2021 року ТОВ «Сумигаз Збут» нової ціни на природний газ на рівні 6, 99 17 вересня - День рятівника: День рятівника відзначається в день святкування Ікони Пресвятої Богородиці Неопалимої Купини – покровительки пожежних-рятівників, людей, Так і живемо: Стрімко летить час. Здається, зовсім недавно ми вітали одне одного із Новорічними святами, а вже завершується травневе буйноцвіття, щедро скраплене Помогите найти родственников: У меня в Лебедине жили дальние родственники. Я нашел в конце-концов их адрес, где они жили, ул.Кобижча,4. В каком ведомстве Загроза не зникає: У міськрайонний відділ ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» за   24 серпня  надійшли 4 позитивні результати ПЛР-досліджень 60 років була Катря, а тепер – Ксена: Ой, люди добрі, що мені сьогодні зранку було! Звечора лягли з дідом спати. Я ж, як завжди, ногу, ту котру Іван КАРПЕНКО: «Де б я не працював, прагнув робити все для людей»: – Доброго дня, Іване Григоровичу! Прийміть щирі й теплі весняні вітання від земляків-лебединців! Дякуємо, що погодилися поспілкуватися з нами через Це не професія, це – доля: Вибір першої вчительки – це дуже важливо. Якою вона буде, залежить, як дитина буде в подальшому ставитися до навчання, до Перейшли на дистанційну модель: Лебединська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості для запобігання поширенню коронавірусної інфекції запровадила запобіжні дії. Станом на 2 жовтня 2020 року на Сумщині 4677 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 242 осіб (Суми - 185, Шостка - 2, Конотоп - 4, Ромни - 4,

Нещодавно Україна відзначила чудове національне свято – День вишиванки.      

Як відомо, вишиванка – це не просто красивий одяг, це оберіг нації, а День вишиванки – національне свято,

яке покликане зберігати народні традиції носіння та створення етнічного одягу. Адже з давніх-давен вишиванка вважалася оберегом від усього лихого, була символом краси та міцного здоров’я, а завдяки орнаменту, вишиті сорочка чи рушник вказували на вік людини, її походження, сімейний стан тощо.

Барвисте свято вишиванки завітало і до бібліотек. Їх працівники взяли активну участь у Всеукраїнському флешмобі, одягнувши вишиті сорочки, і до свята провели ряд цікавих заходів.

У бібліотеках було оформлено куточки народознавства та виставки вишитих рушників, сорочок, hand-made поробок користувачів бібліотек тощо.

В книгозбірнях всі зацікавлені могли переглянути тематичну літературу про вишивку, про національні традиції українців щодо одягу, чи просто взяти потрібну схему для вишивки на книжкових виставках-інсталяціях: «Чарівний дивосвіт української творчості» (МБ №1), «Вишиванка – генетичний код нації: від давнини до сьогодення» (Василівська СБФ), «Українські вишиванки, наче райдуги світанки» (Михайлівська СБФ), «Вишиванка – національна святиня» (Будильська СБФ), «Україна моя вишивана» (Кам’янська СБФ).

«Вишиванка – душа України» - під такою назвою слайд-показ вишиванок демонструвався в читальній залі міської бібліотеки №1.

Василівська СБФ провела свято вишивки для першокласників «Цвіте над світом українська вишиванка», народознавчу годину з учнями 6 класу « Я іду по світу в вишиванці» та флешмоб з користувачами бібліотеки «Вишиванка - символ України, дзеркало народної душі».

У міській бібліотеці №2 пройшов святковий літературний вернісаж «Вишиваночки барвисті» з учнями 3-4 класів ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5.

Московськобобрицька та Будильська СБФ презентували користувачам виставки вишивані роботи майстринь – рукодільниць: Валентини Петренчук, Дори Несмашної,  Валентини Дятленко, Ганни Назаренко, Світлани Чечель, Елли Піщанської. Також виставки вишивок місцевих майстринь було оформлено у Ворожбянській, Пристайлівській, Павленківській, Боровень­ків­ській та Підопригорівській СБФ.

Бібліотекар Маловисторопської СБФ Людмила Кравченко організувала фотосесію під назвою «Рушникові дороги Лебединщини». У фотосесії взяли участь староста Микола Ромасенко та жителі села.

У Михайлівській СБФ організована виставка чудових робіт народної майстрині Ніни Серпуніної, яка все своє  життя вишиває гладдю сорочки, рушники, картини.

Працівники Рябушківської СБФ та БК Ганна Башевник, Яніна Шолудько, Олександр Шульга, Людмила та Поліна Януш влаштували фольклорні посиденьки, одягнувши вишиванки різних поколінь.

До Дня вишиванки працівники КЗ «Центральна міська бібліотека» також взяли участь у флешмобі. Це свято залишило по собі святковий настрій та яскраві спогади.

Світлана Дворницька,

завідувачка міської бібліотеки №1.

Додати коментар