Шановні жителі 162-го виборчого округу! 29 серпня минув рівно рік, як Верховна Рада IX скликання зібралася на своє перше засідання,
а перед відкриттям першої сесії новообрані депутати склали присягу, текст якої визначено статтею 79 Конституції України.
Тож рівно рік я офіційно виконую обов’язки народного депутата від політичної партії «Слуга народу» по 162-му виборчому округу, до складу якого входять міста Охтирка, Тростянець, Лебедин, смт Велика Писарівка, а також Охтирський, Тростянецький, Великописарівський і Лебединський райони Сумської області. Хочу прозвітувати про свою діяльність за цей період.
Парламентська робота
За звітний рік (станом на 29 серпня) із 117 пленарних засідань я відвідав 109 (93,2%), пропустивши лише 8 засідань із поважних причин. При цьому взяв участь у переважній більшості голосувань, з результатами яких можна ознайомитися на офіційному сайті ВРУ.
Із парламентської трибуни поки що не виступав. Тим не менше, подав 11 депутатських запитів, що стосувалися проблем не лише 162-го виборчого округу, а й усієї держави.
Зокрема, заслуговує на увагу мій депутатський запит до Президента України Володимира Зеленського, який я подав 21 лютого, щодо запровадження мораторію кодування супутникового телевізійного сигналу українських телеканалів. В результаті вже через тиждень під головуванням Президента пройшла нарада за участю керівництва провідних медіа груп країни. На ній було визнано за необхідне розроблення операторами супутникового мовлення соціальних пакетів супутникового телебачення з мінімальною абонплатою, а також була розблокована робота частини українських мовників.
Крім того, було 10 моїх інших депутатських запитів до Президента, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ, Офісу Генерального прокурора, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Сумської облдержадміністрації. Серед звернень – щодо перерахунку цін на транспортування газу населенню; щодо зволікання при розслідуванні кримінальних справ, порушених за фактами розкрадання грошових коштів та майна Аграрного Фонду України; щодо невідкладного вирішення заходів, направлених на питання збереження у мікрорайоні м. Охтирка відділення «Ощадбанку»; щодо заходів виявлення та припинення незаконного видобутку деревного вугілля та інші.
Що стосується законотворчої діяльності, то я, як народний депутат, був співавтором 16-ти законопроєктів, з яких чотири стали чинними актами. А до другого читання законопроєкту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» мною були внесені 43 пропозиції до таблиці поправок, з яких 39 були прийняті.
Наразі я є членом Комітету ВРУ з питань бюджету; членом Тимчасової слідчої комісії ВРУ для проведення розслідування відомостей щодо укладання Угоди між Міністерством фінансів України та Спеціальним комітетом кредиторів з реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році; членом груп із міжпарламентських зв’язків з Японією, Австралією, Королівством Норвегія та Ірландією.
Робота з виборцями
Моя депутатська діяльність була безпосередньо пов’язана і з вирішенням нагальних питань округу, тож неодноразово брав участь у роботі місцевих органів влади, Сумської облдержадміністрації, у візитах на Сумщину керівників центральних органів влади, проводив робочі зустрічі з урядовцями у Києві.
На окрузі я провів більше 100 особистих прийомів громадян і зустрічей із місцевими жителями та посадовцями, на яких порушувалися проблемні питання і обговорювались можливі шляхи їх вирішення. Про свою роботу постійно звітую в соцмережах і в місцевих ЗМІ.
Також на окрузі регулярно працюють 4 приймальні народного депутата. Туди надходять і звернення, в тому числі й ті, що не перебувають у компетенції вирішення народного депутата. Але мої помічники-консультанти направляють їх за місцем реагування. Загалом прийнято більше 400 звернень від громадян та організацій, направлено за місцем реагування більше 500 звернень і запитів. Щоправда, поки що лише близько 20% звернень досягли мети, за якою вони направлялись. Вважаю, що це замало, тож є ще над чим працювати.
На жаль, у зв’язку із введенням карантину через пандемію коронавірусу я вимушений був тимчасово відмінити особисті прийоми громадян, але мої помічники проводили консультації дистанційно.
Стосовно конкретних справ і нагальних питань виборців та округу загалом, над вирішенням яких працював у звітному році, то їх багато. Стосувалися вони, зокрема, захисту та розвитку аграрного сектора, покращення якості медицини та освіти, стану автомобільних доріг, залучення інвесторів для економічного розвитку регіону, тарифів на послуги ЖКГ, адміністративної реформи, роботи правоохоронних органів і підрозділів ДСНС, функціонування ринків і закладів торгівлі в умовах пандемії через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 тощо.
Завдяки моїм особистим запитам, зверненням та клопотанням, у 2019-2020 роках в округ залучено більше 30 мільйонів гривень на інфраструктурні інвестиції – будівництво та ремонт водогонів, лікарень, стадіонів, шкіл, на закупівлю медичного обладнання та іншої техніки для громад. Зазначу, що деякі реалізовані об’єкти були розпочаті задовго до моєї каденції, але мені вдалося допомогти їх завершити для всіх громад округу.
Покращення інфраструктури округу
Окреме питання, для вирішення якого мені знадобилося багато зусиль, – по ремонту дорожньої інфраструктури. За моїми клопотаннями та пропозиціями до програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, на даний час у 162-му окрузі вже збудовано понад 50 км нових доріг, що більше, ніж за попередні п’ять років. Також цього року очікується виконання поточного ремонту більше 60 км доріг.
Крім того, цьогоріч ще заплановано роботи й на автодорозі «Лебедин-Охтирка-Велика Писарівка» протяжністю 99 км, і вже виділені кошти на ремонт першої ділянки в 10 км. І це ще не все!
А 4 серпня в рамках програми «Велике будівництво» відкрили відремонтований міст через річку Ворскла на автодорозі «Суми-Полтава» у с. Климентове. Останніх десять років цей об’єкт був в аварійному стані й потребував капітального ремонту.
Відновлювали споруду майже три роки. У 2020 році, в рамках програми «Велике будівництво», було виділено кошти в сумі 68 млн грн., або більше, ніж у попередні роки разом. Це дало змогу завершити роботи і стало можливим завдяки активним клопотанням нардепів фракції «Слуга народу» у ВРУ від Сумщини. Постійний депутатський контроль і відповідальне ставлення до роботи замовника та підрядника дозволили здати цей вкрай важливий інфраструктурний об’єкт раніше запланованих термінів.
Відтепер усі, хто користується цим мостом, будуть у безпеці. Тепер тут є відокремлена пішохідна зона, а на міст, що вже давно був в аварійному стані, будівельники після завершення робіт з реконструкції дають гарантію на 50 років. А по-друге, це й транспортне сполучення між Сумщиною, Харківською та Полтавською областями, а значить – товарообіг, економічний розвиток наших промислових та аграрних підприємств і ще один крок до інвестиційної привабливості регіону.
Загалом цього року на ремонтні роботи мостових споруд (як на державних, так і на місцевих дорогах) Сумщини передбачено фінансування в розмірі понад 173 млн грн.
Вирішення питань медицини і ДСНС
Для мене, як народного депутата від партії «Слуга народу», важливо, щоб Сумська область мала не тільки хороші дороги та надійні мости, але й сучасну спецтехніку та була готова до можливих викликів і надзвичайних ситуацій. Тож нещодавно за мого сприяння Лебединська державна пожежно-рятувальна частина №18 управління ДСНС в області отримала новий спецтранспорт – оперативно-рятувальний автомобіль із найсучаснішою комплектацією. За останні 37 років це перший автомобіль, який отримали лебединські рятувальники.
Не залишаються поза моєю увагою в питанні забезпечення транспортом і медики округу. Так, для центрів первинної медичної допомоги громади отримали 5 автомобілів. Зокрема, три авто медиків будуть обслуговувати мешканців Грунської ОТГ і по одному передано Великописарівській ЦРЛ та Добрянській амбулаторії. Це результат більш ніж піврічної роботи, що дозволить суттєво покращити якість надання медичних послуг населенню. Крім того, найближчим часом буде надано фінансування вказаним громадам для придбання медичного обладнання на суму майже 1,6 млн. грн.
Окрім цього, новенький автомобіль швидкої допомоги нещодавно отримала і Тростянецька лікарня. За моїм клопотанням на придбання цього спецавтомобіля з державного бюджету було виділено 870 тис. грн та приблизно по 100 тис. грн надали Боромлянська і Тростянецька міська ОТГ. Такий же спецавтомобіль до кінця року має отримати Великописарівська ЦРЛ.
Загалом медичні заклади Лебединського, Охтирського, Тростянецького та Великописарівського районів отримали допомоги на 7 із 10 млн грн, які мені, як народному депутату, було виділено на соціально-економічний розвиток територій 162-го виборчого округу.
Боремося з COVID-19 разом
З початком пандемії медзакладам усіх районів округу було передано загалом 2000 літрів спиртового дезінфікуючого засобу: в Охтирський район – 800 л, у Тростянецький – 500 л, у Лебединський – 400 л, у Великописарівський – 300 л. Щиро дякую компанії «УКРАВІТ» та небайдужим підприємцям округу за своєчасно надані мені для округу якісні засоби захисту.
Також мною було замовлено та за рахунок меценатів пошиті і передані для лікарів округу 300 комплектів багаторазових захисних костюмів. А ще лікарям та правоохоронцям округу надано 200 багаторазових масок класу FFP3, 12 тис. одноразових масок, 50 захисних окулярів, 20 дистанційних термометрів та деякі інші засоби індивідуального захисту.
На часі – адмінреформа
У звітному році також я брав активну участь у вирішенні в регіоні нагальних питань здійснення адміністративної реформи. Зокрема, на засіданні профільного підкомітету Верховної Ради з адмінреформи відстояв позицію мешканців Лебединщини щодо приєднання до майбутнього укрупненого Сумського району. При цьому, в Сумській області залишається п’ять районів, з компактним Охтирським районом.
Крім того, я брав участь у громадських слуханнях щодо питання приєднання Білківської, Криничанської та Люджанської сільських рад до однієї з ОТГ Тростянецького району, а також сприяв організації зустрічі делегацій Тростянецької і Боромлянської ОТГ в Мінрегіоні.
Діти і спорт
Як я і обіцяв у передвиборчий період, футбол в Охтирці поволі відроджується! Команда «Нафтовик-Охтирка», створена цього року, вже очолює турнірну таблицю вищої ліги чемпіонату Сумщини. Щиро вітаю футболістів і закликаю не збавляти темп! Також є велика ймовірність, що вже скоро уболівальники зможуть підтримати улюблену команду на стадіоні «Нафтовик». А питання фінансування команди на цей сезон практично вирішено.
За мого сприяння також в Охтирці для дітей відкрився новий шаховий клуб «Стратег».
На моє запрошення на екскурсію у Верховну Раду України завітали учні Смородинської філії І-ІІ ступенів, закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №5 Тростянецької міської ради та учні Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1. Школярі мали можливість ознайомитись з історією створення Парламенту, побачити «зсередини» роботу народних депутатів, а також національну реліквію – Прапор Незалежності, який депутати внесли до сесійної зали Верховної Ради 24 серпня 1991 року. На згадку про поїздку до Києва подарував учасникам екскурсій пам’ятні сувеніри. Сподіваюсь, що ці поїздки стануть для дітлахів незабутніми, а в майбутньому, можливо, хтось із них стане й великим політиком.
Шановні жителі 162-го виборчого округу, відразу і про все розповісти вам важко. Але працюємо далі!
Слава Україні!
З повагою, Микола Задорожній.