Нещодавно минули Шевченківські дні. Цьогоріч світ святкував 208-у річницю від дня народження Українця з великої літери – Тараса Григоровича Шевченка.
22 травня була також важлива пам’ятна дата для кожного громадянина України. Саме в цей день 161 рік тому у 1861 році відбулося перепоховання видатного українського поета, художника, громадського діяча та справжнього символа нації Великого Кобзаря на Чернечій горі поблизу Канева.
Вже за традицією, задля вшанування пам’яті видатного українського поета Т.Г.Шевченка, в Лебединській міській територіальній громаді пройшов конкурс на краще читання творів поета та сучасної української поезії. До участі в ньому запрошувались всі бажаючі від 10 років і старше. Конкурс проходив дистанційно.Умови участі були прості: прочитати напам’ять одну з поезій Т.Г.Шевченка, а також, на власний вибір, продекламувати вірш іншого українського поета та представити на розгляд журі відеодекламації.
Бажаючих конкурсантів з міста та сіл громади було чимало, загалом 50 учасників, а тому дійсно приємно усвідомлювати, що Шевченко протягом стількох років залишається в серцях українців.
Серед великої кількості талановитих любителів поезії журі визначило володарів призових місць у трьох вікових категоріях: учасники-аматори віком від 10 до 16 років: 1 місце – Вікторія Котенко(ЛЗЗСО №3); 2 місце – Мілана Денисенко (ЛЗЗСО №5), Валерія Щербак (ЛЗЗСО №6), Нікіта Березов (ЛЗЗСО №1), Дмитро Гуменюк (Будильський ЗЗСО); 3 місце – Надія Мізіна (ЛЗЗСО №5), Юлія Кусій (Московськобобрицький ЗЗСО), Анна Парієнко (Василівська СБФ). Учасники-аматори віком від 16 до 22 років: 1 місце – Вікторія Гвоздак (медколедж); 2 місце – Софія Ткаченко (медколедж), Дар’я Велигонь (ЦПО); 3 місце – Юлія Чеботкевич (медколедж), Марія Удовиченко (педколедж), Дар’я Приходько (Ворожбянський ЗЗСО). Учасники-аматори віком від 22 і старше: 1 місце – Ольга Назаренко (Гринцівська СБФ), 2 місце – Тетяна Огієнко (Підопригорівська СБФ).
Варто відзначити, що учасники конкурсу дуже відповідально віднеслись до змагань: вишиванки, українська символіка та святковий настрій нерідко стали атрибутами виступів конкурсантів, а також були доволі оригінальні підходи до декламації, завдяки яким твори Шевченка та інших поетів зазвучали по-новому і були насичені емоційним забарвленням.
Світлана Дворницька,
завідувачка міської бібліотеки №1.