Враховуючи повсякденне зростання рівня терористичних загроз, пожежної та техногенної небезпеки, керівники підприємств повинні приділяти увагу питанням підготовки працівників до дій у найбільш ймовірних надзвичайних ситуаціях.
Відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» від 26.06.2013 № 444, навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється безпосередньо на підприємстві, в установі та в організації згідно з програмами підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, що є формою практичної підготовки і провадяться відповідно до порядку, визначеного наказом МВС від 28.11.2019 р. № 991.
Такі навчання та тренування є основною і найбільш ефективною формою всебічної підготовки, вдосконалення знань, вмінь та навичок персоналу підприємств у сфері захисту від надзвичайних ситуацій.
Враховуючи зазначене, звертаємо увагу керівників підприємств, установ та організацій щодо необхідності проведення спеціальних об`єктових навчань та тренувань цивільного захисту на підвідомчих об`єктах у 2022 році, та надання до кінця року затверджених графіків проведення спеціальних об`єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту на погодження Сумському районному управлінню Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.
При цьому інформуємо, що для здійснення обліку спеціальних об`єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту керівники підприємств, установ та організацій у десятиденний строк після їх проведення надають звіт про організацію підготовки та проведення спеціального об`єктового навчання (тренування) з питань цивільного захисту.
Сумське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області