Стрічка новин
55 літ, як одна мить: Рівно 55 років крокують життям Любов Петрівна та Ярослав Олек­сі­йович Максимович. Наші дорогі, любі батьки днями відзна­чають смарагдове весілля. Шановні жителі Сумського району!: Сердечно вітаю християн західного обряду з Різдвом Христовим! Свято Різдва несе радість у кожну сім’ю, у кожну домівку й об’єднує всіх «Мій домашній улюбленець»: Всім кохання – від живої «валентинки» Люсі. Фото Тетяни Шаповал. Якщо у вас живе домашня  тваринка, неважливо, хто це: котик, собачка, Доведеться відбувати покарання: Лебединським відділом Роменської місцевої прокуратури в травні 2020 року підтримано публічне обвинувачення стосовно 31-річної жінки, яка викрала вироби з металу. Охоронна сигналізація убезпечила медичний заклад від злодія: Охоронна сигналізація та камери відеоспостереження звели нанівець спроби 20-річного чоловіка таємно проникнути до законсервованого Встановлено особу причетну до вчинення кримінального правопорушення: Працівниками сектору реагування патрульної поліції відділення поліції 3 (м.Лебедин) Сумського районного управління поліції встановлено особу причетну до вчинення Леонід Решетнік: «Ось так і пишу… Про життя»: Наші читачі, певно ж, насолоджуються, тішаться, веселяться від надрукованих у кожному із куточків гумору «У реп’яХАХ» гумористичних ряд­ків, автором яких Підопригори запрошують на фестиваль БОРЩУ: Фестиваль БОРЩУ – таку нову забаву під відкритим небом на День Незалежності України вирішили провести в селі Підопригори Лебединського району. Відповідальність за порушення правил карантину: Законодавством встановлюється адміністративна та кримінальна відпові­дальність за порушення САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА Зміна імені – популярна послуга юстиції: У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано

На Сумщині у розпалі риболовний сезон. Любителів риболовлі – цікавого і популярного виду дозвілля – доволі часто можна побачити на водоймах області за своїм улюбленим заняттям.

Щоб риболовля була вдалою і лишила тільки приємні враження, слід неодмінно дотримуватися простих правил електробезпеки.

Пам’ятайте! Риболовля поблизу повітряних ліній електропередач може призвести до трагічних наслідків через небезпеку ураження струмом. Тому закликаємо рибалок не легковажити і обов’язково дотримуватися Правил охорони електричних мереж, які забороняють риболовлю в межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів та пристроїв.

Чому небезпечно рибалити поблизу ліній електропередачі? Власне, підвищена вологість поблизу водойм становить серйозну небезпеку для здоров’я і життя людини, адже ураження струмом можна отримати навіть при наближенні до дротів ліній електропередач, не кажучи вже про дотик до них.

Крім того, риболовна вудка є провідником струму. Її довжина може сягати 10 метрів, що перевищує відстань від землі до дротів ліній електропередач. У населеній місцевості нормована відстань від дротів повітряних ліній електропередач напругою 10 тисяч вольт до поверхні землі становить 7 метрів, і неуважний рибалка може з легкістю випадково «дотягнутися» вудкою до дрота ЛЕП і отримати смертельну травму.

Також небезпечно підіймати вудочку при переміщенні під лініями електропередач. Нагадаємо, минулоріч у селі Шпилівка Сумського району від ураження струмом загинув чоловік. З’ясувалося, що він прямував до водойми з піднятою вгору довгою вудкою, яка зачепила дріт лінії електропередач напругою 10 тисяч вольт. Струм пройшов по вудочці до постраждалого. При цьому енергетики перевірили саму лінію – всі габарити по її розміщенню в нормі, а причиною трагедії стало, на жаль, недотримання чоловіком правил електробезпеки.

Неприпустимо також рибалити під час грози. По-перше, вудочка може притягнути удар блискавки, а, по-друге, дріт ліній електропередач, обірваний шквальними поривами вітру, може вразити людину струмом навіть на відстані 8 метрів.

Сумський рибоохоронний патруль та АТ «Сумиобленерго» закликають дотримуватися правил електробезпеки під час риболовлі. Бережіть своє здоров’я і життя!Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар