Стрічка новин
На черговій сесії районної ради депутати прийняли рішення з 10 питань: 6 травня відбулося спільне засідання постійних комісій та пленарне засідання чергової 33 сесії Лебединської районної ради. На засіданні постійних комісій, Майбутній професор навчався у 5-ій: Анатолій Рось народився 12 червня 1946 року у м. Ле­бедині Сумської області. Випускник міської середньої школи №5. Тут навчався із Лебединське бюро правової допомоги Інформує: Особливості роботи у нічний час: Який час, згідно із законодавством, вважається нічним? Питання тривалості, режиму і порядку обліку робочого часу регулюються Кодексом законів про працю України 102: що трапилось? з 19 по 25 липня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м.Ле­бедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 146 заяв та повідомлень громадян, Глаголiв дуб: Весна 1968 року змінила в моєму житті не лише місце проживання, а й багато чого іншого. Я ще далі відійшов Коледж вчора, сьогодні, завтра: Діяльність педагогічного колективу КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С.Макаренка» пов’я­зана, передусім, з творчістю, ВЛАДИСЛАВ БУХАРЄВ: ЗІ СВЯТОМ ОСВІТЯНИ! З ДНЕМ УЧИТЕЛЯ!: «Шкільні вчителі володіють владою, про яку прем'єр-міністри можуть тільки мріяти» - Уїнстон Черчиль. Анатолій Сахно, Почесний громадянин Лебедина: «Хто хоч рік побув учителем – ним залишається назавжди»: Своєю малою батьківщиною киянин Анатолій Сахно, якого знають на Лебединщині як талановитого письменника, співака, музиканта, вважає село Будилку, Вболівали за Олександра Усика: Арсен Аваков, наш земляк генерал Бухарєв, чемпіон Європи і Світу Іван Довгодько в колі світових зірок з греблі вболівали за Сумський район: вчора сьогодні завтра: Керівництво Сумського району долучилося до акції «Створюємо ліси разом» 21 березня, у Міжнародний день лісів, стартувала Всеукраїнська акція, ініційована Державним

На Сумщині у розпалі риболовний сезон. Любителів риболовлі – цікавого і популярного виду дозвілля – доволі часто можна побачити на водоймах області за своїм улюбленим заняттям.

Щоб риболовля була вдалою і лишила тільки приємні враження, слід неодмінно дотримуватися простих правил електробезпеки.

Пам’ятайте! Риболовля поблизу повітряних ліній електропередач може призвести до трагічних наслідків через небезпеку ураження струмом. Тому закликаємо рибалок не легковажити і обов’язково дотримуватися Правил охорони електричних мереж, які забороняють риболовлю в межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів та пристроїв.

Чому небезпечно рибалити поблизу ліній електропередачі? Власне, підвищена вологість поблизу водойм становить серйозну небезпеку для здоров’я і життя людини, адже ураження струмом можна отримати навіть при наближенні до дротів ліній електропередач, не кажучи вже про дотик до них.

Крім того, риболовна вудка є провідником струму. Її довжина може сягати 10 метрів, що перевищує відстань від землі до дротів ліній електропередач. У населеній місцевості нормована відстань від дротів повітряних ліній електропередач напругою 10 тисяч вольт до поверхні землі становить 7 метрів, і неуважний рибалка може з легкістю випадково «дотягнутися» вудкою до дрота ЛЕП і отримати смертельну травму.

Також небезпечно підіймати вудочку при переміщенні під лініями електропередач. Нагадаємо, минулоріч у селі Шпилівка Сумського району від ураження струмом загинув чоловік. З’ясувалося, що він прямував до водойми з піднятою вгору довгою вудкою, яка зачепила дріт лінії електропередач напругою 10 тисяч вольт. Струм пройшов по вудочці до постраждалого. При цьому енергетики перевірили саму лінію – всі габарити по її розміщенню в нормі, а причиною трагедії стало, на жаль, недотримання чоловіком правил електробезпеки.

Неприпустимо також рибалити під час грози. По-перше, вудочка може притягнути удар блискавки, а, по-друге, дріт ліній електропередач, обірваний шквальними поривами вітру, може вразити людину струмом навіть на відстані 8 метрів.

Сумський рибоохоронний патруль та АТ «Сумиобленерго» закликають дотримуватися правил електробезпеки під час риболовлі. Бережіть своє здоров’я і життя!

Додати коментар