Стрічка новин
У Лебедині зекономили мільйон на ремонті дороги: За даними системи публічних закупівель ProZorro, Управління житлово-комунального господарства Лебединської міської ради завдяки конкуренції на проведеному Микола ШТУКІН: «Моє незмінне кредо: пообіцяв - зроби»: Село Ворожба, що на Лебединщині, можна назвати невеличким оазисом Європи. Люди, які працюють і живуть там, це відчувають на собі Шановні жителі Сумського району!: Щиросердно вітаю вас із найсвітлішим святом усіх християн – Великоднем! Це величне свято спонукає кожного з нас ще раз замислитися над Розшукую подругу!: Розшукую подругу Марію Косяк. Із Косяк Марією ми навчалася у Полтавському сільськогосподарському інституті. Після його закінчення у 1975 році, Марія Багнюка – у центрі Лебедина: Ця весняна грязюка не в Межирічі біля місцевого ставка, чи де-інде в іншому населеному пункті. Ця багнюка – у центрі Оперативна інформація від Генштабу станом на 06:00 19 березня: 📌Положення і характер дій сил оборони України суттєвих змін не зазнали. Ворог продовжує отримувати удари. 📌Зенітними ракетними військами та винищувальною авіацією «Рябенька курочка» виручила: Не так давно ми відсвяткували Великдень. Були на столі, як і годиться, і паски, й крашанки. І мені завжди в 102: що трапилось? з 5 по 11 липня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м.Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшли 153 заяви та повідомлення громадян, Зміст її життя: На порозі кабінетів ультразвукової діагностики (і районної лікарні, і приватного) пацієнтів зустрічає привітна, з веселковою посмішкою, миловидна, тендітна лікарка. Герой жив у Олександрівці: Нещодавно у матеріалі «Cержант Субота, ка­пі­та­ни Бахмач і Смородський...» (тижневик «Будьмо разом» № 19 за 7 травня 2020р.) ми розповіли

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

Нагадуємо, конкурс серед рибалок-лю­би­­телів за найбільшу спійману рибу про­дов­жу­ється. Чекаємо на ваші повідомлення.

Наша адреса: Сумська обл., м. Лебедин, вул. Карпова, 7/1, редакція тижневика «Будьмо разом», тел. 2-28-91, e-mail: budmorazom98@gmail.

 

Цікаві факти про карася

Існує два основні види карася - золотий і срібний. Золотий – це той самий, з якого японці вивели першу акваріумну золоту рибку, а згодом і усі її численні різновиди.

У карася прекрасно розвинений нюх: він здатний уловлювати мільйонні долі хімічних речовин, які виділяють усі без виключення водні організми.  У Німеччині карася називають «селянським коропом». Подібно до ляща і коропа, дорослий навчений карась уміє обманювати любителів «риболовлі» сіткою: побачивши сітку, що насувається на нього, від якої нікуди сховатися, він лягає на бік у відповідну за розміром донну ямку, а коли сітка мине її, піднімається і йде в протилежну сторону.

Карась – найнепередбачуваніша риба з усіх коропових: жодний рибалка, збираючись на полювання карася, не наважиться сказати, що здатний заздалегідь передбачити його поведінку. Ні погода, ні час лову, ні наживка не є вирішальним чинником успіху або неуспіху в його ловлі. Вважається, наприклад, що кращий час доби для лову карася – ранок, з 7-ї до 9-ї годин. Карась не терпить швидкої зміни світла і тіні на воді від хмар, що біжать з великою швидкістю. Карась – денна риба, і вночі його не ловлять. Ранньої весни марно намагатися упіймати карася на рослинні насадки. Практика, проте, це постійно спростовує.

 

Серпень

Температура поступово знижується, спадає набридла спека. Для риболовлі з точки зору улову серпень – хороший місяць, що радує своїми трофеями. Зі зниженням температури починає поступово остигати й вода, що сприяє підвищенню активності риби. Риба починає активно харчуватися, відчуваючи швидке наближення осені.

Особливо хороша рибалка в серпні на хижих риб, особливо на щуку. Пояснюється це тим, що серпень – саме той час, коли молодняк риб вже підріс, і зловити його вже не так просто, а їжа хижакам у цей період дуже потрібна і в досить великих кількостях.

Риболовля в серпні проходить із застосуванням таких же снастей, як і в інші літні місяці, зазвичай, це спінінг або поплавкова снасть. Є тільки один нюанс: у зв’язку з підвищеною активністю риби її слід ловити на більш міцні снасті.

Також з успіхом можна ловити карася, коропа, окуня, плотву, судака. Що стосується часу, то найкраща ловля спостерігається ра­но-вранці, ввечері і вночі. Ловити в серпні по­тріб­но на звичних місцях, адже риба поки що кар­ди­нально не змінює місця своїх стоянок. Зазвичай, риболовля в серпні більш продуктивна в похмурі дні або під час несильного дощу. На початку місяця дуже добре клює лин, а ось до кінця серпня клювання його стає гіршим.

Як і в інші місяці, в серпні хороша рибалка на язя й головня. У цих риб настільки загострений хижацький інстинкт, що вони активно реагують на будь-яку приманку, яка опинилася в воді, наприклад блешня або невеликий воблер. Протягом усього місяця дуже активний сом, особливо хороша ловля вночі, адже зі сходом сонця він спрямовується в свої укриття. В якості снасті прекрасно підійде міцна донка, а в якості живця краще використовувати жабу або шматочок м’яса чи риби.

 

Коли клюватиме краще?

Найкращий кльов у серпні – 3-8, 18-21.

Хороший кльов – 2, 9-11, 22, 23.

Середній кльов –12, 17, 24-26.

Дні без кльову –  1, 13-16, 27-31.

 

Встановлена літня заборона на лов раків

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. На Сумщині встановлено термін заборони на лов (добування) річкових раків у період другої линьки  з 01 серпня по 30 вересня 2021 року.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линь­ка раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Причиною линьки раків є їхні ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менше захищені.

Період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забо­роняється вилов цих річкових меш­канців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

У Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

Малорухливість та природна незахи­щеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаємося до громадян з проханням бути відповідальними та не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах області.

Шановні жителі Сумщини! Для забезпечення оперативного реагування на факти браконьєрства просимо всіх, хто бачить незаконний вилов риби на водоймах області чи збут біоресурсів та незаконних знарядь лову, терміново повідомляти на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570.

Ведучий «Куточка рибалки»

Петро КУТОВИЙПідписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар