До Лебединського бюро правової допомоги почастішали звернення щодо зняття арешту з нерухомого майна. Так, власник будинку, збудованого у минулому столітті,
під час вчинення дій щодо його відчуження (наприклад, продажу) дізнається про те, що на цей будинок, у тому ж таки 20 столітті, накладена заборона на його відчуження. Що ж робити у такій ситуації?
Для зняття арешту з майна необхідно встановити точну дату, суб’єкта, який наклав арешт, та підставу накладення.
Відповідно до статті 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, адже арешт будинку не дає змоги вільно розпоряджатися даним майном.
Щоб відновити порушене право, необхідно звернутися до суду із позовною заявою, в якій потрібно обґрунтувати необхідність та підстави зняття арешту з майна. Позов подається особою, якій належить майно.
Перед зверненням до суду необхідно звернутись до державного реєстратора або нотаріуса для отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно . Інформація з відповідного Реєстру містить актуальні на дату та час її надання відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно, їх обтяження, наявні в Реєстрі, а також відповідні відомості з його невід’ємної архівної складової частини або відомості про відсутність зареєстрованих речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень.
До позовної заяви необхідно додати:
- копії ідентифікаційних документів заявника (паспорт, ідентифікаційний код);
- документ, що посвідчує право власності на будинок;
- інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інші докази, що можуть підтвердити доводи позивача;
- документ, що підтверджує сплату судового збору або вказати підставу для звільнення від сплати судового збору.
Лебединське бюро правової допомоги,
м.Лебедин, пл.Соборна,29,
тел. (05445) 2-14-12.