Стрічка новин
Станом на 29 вересня 2020 року на Сумщині 4008 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 195 осіб (Суми - 153, Ромни - 5, Охтирка - 7, Глухів - 1, «Зупинись, прекрасна мить!»: Грибна пора. Цьогорічна осінь видалася напрочуд теплою та дощовою. Погодні умови сприяли гарному росту грибів. Охочі їх назбирати поспішали до Не допустити зривів у постачанні природного газу населенню: ТОВ «Сумигаз Збут» звернувся до Міністерства енергетики України з проханням вжити всіх можливих заходів для недопущення зривів у постачанні Лебедин у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції : Лебедин у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції 12.03 – 04.04.2020 року Вночі поліція затримала молодика, який намагався викрасти чужий автомобіль: Пізно вночі до поліції Лебедина надійшло телефонне повідомлення від 58-річного місцевого жителя, про те, що з подвір’я домоволодіння невідомий намагався Одягнув пакет на голову: З’явилися подробиці та фото з місця жорстокого вбивства хлопчика: Учора до поліції надійшло повідомлення про те, що житель Глухова забрав із дитячого садочка свого 3-річного сина і додому з Прекрасний спортивний сплав: Це нові враження, нові пригоди та ідеї! Байдарки та паром. Цього разу спортивний клуб інвалідів «Фенікс» похід Пслом провів спільно У Лебединському лісгоспі висадять понад 117 га молодого лісу: Лебединські лісівники з нетерпінням чекають покращення погодніх умов, щоб приступити до садіння лісу. У планах на цьогорічну весну висадити понад «Мій дядько був прикордонником, і я мріяв ним стати»: І знову нова зустріч. Цього разу ми поспілкувалися з випускником нашого закладу Данилом Могильним про перспективи молоді і її місце Заборона на лов водних біоресурсів: Діятиме весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів відповідно до статтей 9, 10 Закону України «Про рибне господарство,

Клопотенка Івана в селі називали «вільний і незалежний». Звичайно, він сам був винним, що до нього приклеїлося таке прізвисько. Якось відсвяткувавши Успіння Пресвятої Богородиці

зі своїми друзями, йому так на душу пішла оковита, що він помилився в кількості її вживання. Тому, відкривши хвіртку до власної садиби, закричав: «Я, вільний і незалежний громадянин вільної і незалежної країни, повернувся до рідної домівки, а мене належно ніхто не зустрічає!». Тут він хапає палицю і б’є по віконницях, по паркану, по дверях. На шум вискочили в наспіх накинутій одежі дружина з тещею і перелякано запитали:  «В чім справа?». Іван наказав: «Ставайте фронтом до мене і доповідайте: що за день зроблено і як будете зустрічати вільного і незалежного чоловіка і зятя? Чи стіл накритий? Чи борщ парує на столі? Чи куряча нога виглядає з казана? Чи є пляшка горілки холодненької, що аж туманом узялася?».

Ошелешені жінки нічого з переляку не могли відповісти. Тоді Іван вирішив перейти до покарання. Він відхилив двері, дістав пучок колись запареної лози (рік тому в нього виникло бажання сплести корзину, та так і залишилося в початковій стадії) і підступив до дружини та тещі з наміром провести виховну роботу.

Іван був худорлявим, невисокого зросту чоловіком, та горілка придавала йому сил і сміливості. Жінки змовницьки перезирнулися. Дружина Галя, теж худорлява і невеличка на зріст, прошмигнула за спину Івана і впала йому під ноги. В цей час теща, яка мала вагу за сто кілограмів і могла б, здавалося, покотити по рейках залізничний вагон, пішла в лобову атаку та штовхнула Івана в груди. Він перечепився через штучно створену перешкоду у вигляді лежачої Галі і з усього маху впав на землю. Жінки швидко схопили залізне корито, що стояло поряд, і накрили ним Івана. Потім заходилися гамселити зверху шматками арматури, примовляючи: «Оце тобі, вільний і незалежний, одержуй і борщ гаряченький, і ногу курячу, і горілочку холодненьку». Коли оглушеного Івана звільнили з-під корита, войовничий запал у нього зник назавжди.

Так «вільний і незалежний» Іван став сам перевихованим і більше за виховну роботу не брався. А це  прізвисько залишилося в нього назавжди.

Олексій Дученко, м. Лебедин.

Додати коментар