Стрічка новин
На Сумщині студента вдарили кулаком по голові та пограбували: Подія сталася 16 квітня на провулку Сонячному в місті Лебедин. Раніше судимий місцевий мешканець в обідню пору доби підійшов ззаду День святого Миколая: Підопригори готуються зустрічати гостей: Як замість відцвівших квітів садяться нові, так замість старого покриття стеляться дороги. Покращення доброустрою с. Підопригори, що на Сумщині, продовжується. Як живе громада під час карантину: 31 березня міський голова Олександр Бакликов зустрівся з представниками ЗМІ. Під час зустрічі він розповів, яка ситуація Шановні освітяни!: Колектив тижневика «Будьмо разом» щиро вітає вас із професійним святом – Днем працівників освіти! Дорога помилок не прощає: У нашому житті досить часто трапляються неприємності. Однією з таких прикрих подій с дорожньо-транспортна пригода, яка завжди тягне за собою Треба знайти сили, щоб протидіяти біді: Щорічно 30 липня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, проголошений у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Це і є справжнє задоволення: Рибалю я десь із 1975-го. Це виходить, вже близько 45 років. Пам’ятаю першу впійману у вісім років рибу. То був Система відеоспостереження дозволять зробити Лебедин безпечнішим: Ми всі хочемо, щоб у нашому місті було комфортно та безпечно. На жаль, дорожньо-транспортні пригоди, а також випадки вандалізму та Тростянець - чарівне місто: Декілька років підряд я відвідую Тростянець, щоб помилуватися його чарівними парками, скверами, історичними спорудами, мальовничими ставками, дендропарком.

Вони завжди щирі й невибагливі до людей стосовно надання їм душевної теплоти, людської підтримки, виконання всіх можливих і неможливих функцій, які потрібно здійснювати миттєво, коли вони стоять біля хворого.

Медики завжди мають бути і філософами, і донорами, і реципієнтами проблем, і все це надзвичайно складно одночасно вмістити в одній душі, в одній свідомості, в одному серці. Це надзвичайно важко, але це – покликання. Прості, звичайні люди не можуть бути медиками, медиками можуть бути лише чарівники. Тільки відповідальні люди, тільки патріоти, ті, які віддають всі свої знання, тепло душі, серце, кров, аби людина вижила, аби їй допомогти. Саме такими є лебединські медики. І сьогодні, незважаючи на те, що люди володіють достатньою кількістю медичних знань, незважаючи на нове обладнання і технології, ніщо не замінить медичного працівника. Не просто фізичну особу, не просто фізичну присутність, а медика, як особистість, того, хто надає цю допомогу, здійснює профілактику, лікує, спостерігає, наздоганяє хворобу і перемагає її.

За останні два роки більшість людей усвідомили, наскільки професія медичного працівника є складною і необхідною. У час поширення коронавірусу саме медики опинилися на передовій у боротьбі з цією недугою, докладаючи максимум зусиль для подолання цього захворювання та рятуючи життя людей.

Такими «супергероями в білому» довелося стати 26 медичним працівникам кардіологічного відділення Лебе­дин­ської центральної районної лікарні. Лікарі, медсестри, санітарочки першими в нашому краї прийняли на себе хвилю захворювань на коронавірус, проявляючи небачені самовідданість, витримку та професіоналізм. 

Вони з гідністю пройшли оті перші нелегкі кроки у боротьбі із вірусом. Їм довелося впоратися зі страхом, втомою та роботою в екстремальних умовах, коли сказати, що буде далі, не може ніхто.

Кардіологічне відділення, яке очолює досвідчений лікар Маргарита Горова, вже мало практику лікування пацієнтів із вірусними пневмоніями, кардіопатологіями, цукровим діабетом, які, як виявилось, є найчастішими супут­німи COVID-19 розладами організму. Тому саме цей структурний підрозділ лікарні був визначений для боротьби з коронавірусною інфекцією. Перших хворих вони почали приймати навесні 2020 року. Як говорять у народі: «Біда завжди приходить зненацька, ми її ніколи не чекаємо». У такій ситуації опинилася вся Україна, зокрема медична галузь. Як протистояти коронавірусному лиху? «Приблизні» протоколи лікування, їх уточнення, зміни, численні онлайн-конференції, міжнародні онлайн-конгреси, маса наукової літератури, опрацювання зарубіжного досвіду колег, набуття нових знань, умінь, практичних навичок, дефіцит лікарських препаратів у аптечній мережі… Інформація весь час змінювалась. Не було сталої цифри, яка б не змінювалася навіть упродовж дня, не кажучи вже про кілька днів. Одні пацієнти виписуються, інші шпиталізуються.

Поряд із основною недугою у людей масово відмічався тяжкий психологічний стан. Люди викликали «швидку» навіть за температури 37,2 градуса, мовляв, задихаємося. Інші поширювали чутки, що це всесвітня змова, «ковіду» немає. Це була велика паніка.

У пацієнтів із коронавірусом, які тривалий час знаходилися на стаціонарному лікуванні в ізольованому приміщенні, спостерігались панічні атаки та затяжні депресивні стани. Адже впродовж останніх років всесвітніх пандемій не було, тому коронавірус став викликом для всіх.

Медикам було важко фізично – коли не вистачало рук, вчились користуватись апаратами штучної вентиляції легень, кисневими концентраторами, впроваджували нові методики терапії, весь час у костюмах, в стресі, спітнілі, з відбитками від окулярів і масок; морально – коли у зоні небезпеки опинилися не лише самі, а й члени родин, дехто, на превеликий жаль, пережив тяжку втрату рідних; психологічно – коли, окрім власних бажань, інтересів та потреб, ти робиш все можливе і навіть неможливе для врятування людського життя. «Не можна, мабуть, ніколи забути оті людські очі, які дивляться на тебе з надією, просять допомоги, порятунку», – зі сльозами на очах розповідають працівники відділення.

Часом опускалися руки, але вони допомагали одне одному, співпереживали, підтримували порадами, навіть жартами. Коронавірус згуртував колектив і показав їхні найкращі якості.

Справжніми професіоналами лікарської справи проявили себе молоді, але завзяті, самовіддані й рішучі лікарі – Марія і Станіслав Гур’єни. Багаторічний досвід і сучасні інновації, поєднавшись разом, міцно стали на порятунок найціннішого – життя людей.

 Оперативно, вміло скеровувала роботу персоналу, контролювала кожен крок реалізації лікувального процесу пацієнтів, вирішувала безліч організаційних питань старша медична сестра відділення Тетяна Зеленська. 

Чітка налагоджена робота, миттєва реакція на екстре­ма­льні ситуації, панічну поведінку хворих, щохвилинний кон­троль стану хворих, швидке реагування на їхні потреби, повага і співчуття до хворого – у такому руслі невпинно працювали медичні сестри: Світлана Вовк, Оксана Блохіна, Ольга Ляшко, Ольга Мухутдінова, Тетяна Маслова, Світлана Будник, Наталія Касян, Ірина Гетьман, Людмила Юровська, Вікторія Колєснік, Марина Сафіна, Ірина Бятова, Олена Юрко.

Догляд за хворими, чистоту, порядок, дотримання санітарних норм у приміщенні забезпечували молодші медичні сестри: Валентина Кальченко, Наталія Скляр, Марія Кульчановська, Світлана Голіус, Тетяна Міщенко, Валентина Максименко, Надія Слєпченко, Тетяна Воскобойник, Галина Данильченко, Ольга Гаврилова, Олена Показанець.

 Пройшло кілька місяців, поки запустився механізм сталого лікування,  почали працювати по відпрацьованій системі, все увійшло в заданий ритм. Та COVID-19 набирав обертів, кількість інфікованих зростала, значно більше ставало «важких» пацієнтів, які потребували кисневого забезпечення, а у лікарнях області, визначених для лікування ковід-хворих, виник дефіцит ліжок.

У жовтні 2020 року адміністрація КНП «Лебединська ЦРЛ ім. К.О.Зільберника» прийняла рішення виділити приміщення колишнього інфекційного відділення з окремим під’їздом для бригад медичної допомоги, входом і виходом для лікування COVID-хворих. Провели у ньому модернізацію наявного кисневого забезпечення, облаштували ліжкомісця та укомплектували медичним персоналом. Для лікування пацієнтів у відділенні створили всі необхідні умови: підведена централізована подача кисню до ліжок, виділили 5 апаратів штучної вентиляції легень, 3 апарати, що підтримують функцію sipap-терапії, 28 кисневих концентраторів. Всіма медикаментами, ліками, витратними матеріалами для проведення кисневої терапії пацієнтам, засобами індивідувального захисту для медичного персоналу лікарня забезпечувала постійно і у повній мірі.

За період пандемії COVID-19 у інфекційному відділенні пролікували понад 1000 пацієнтів із цією недугою.

З 1 червня «ковідне» відділення припинило діяльність. Колектив медиків повернувся у своє рідне кардіологічне відділення. Поки що коронавірусна хвиля дещо послабла та відступила. На Лебединщині активно проводиться масова вакцинація проти COVID. Що буде попереду? Поживемо – побачимо. Сподіватимемось, що нова хвиля коронавірусу нас більше не захопить, більше не виникне потреби у відкритті «ковідного» відділення.

Все у наших власних руках. Тому не нехтуйте правилами безпеки: відстань, маски, обробка рук. Комусь вдається бути здоровим, і це дуже добре. А те, що ми бачимо: великі цифри шпиталізації, зростання захворюваності виникають через недотримання заходів безпеки. Мутуючий вірус безжально вражає суспільство. Тяжко хворіють молоді люди, не говорячи вже про пацієнтів з групи ризику. І мова не тільки про Covid-19, а й про інші хвороби.

Показник здоров’я нації, середня тривалість життя – основні показники успішності країни.

Напередодні професійного свята – Дня медичного працівника – дякуємо вам, бійці особливого фронту, за вашу самовіддану працю, за відновлене здоров’я і врято­вані життя пацієнтів, за віру та надію, яку ви даруєте людям!

Нехай благословенними будуть ваші дороги, радують друзі, колеги, надихають нові справи, зігріває родинне тепло.

Низький вам уклін!

На фото: Колектив кардіологічного відділення.

Матеріали готувала Наталія КУБРАК.

Додати коментар