Стрічка новин
Віталій БУРБИКА: «Після інвентаризації земель бюджет Сумської громади може додатково отримувати мільйонні надходження»: – Віталію Олександровичу, Ви неодноразово наголошували на необхідності проведення інвентаризації землі. Чому? Гості із Баку: «Здесь встретили нас дружелюбно»: Влітку в Лебедині завжди багато гостей: зустрічаються рідні люди, друзі. І нам, корінним його жителям, не байдуже, яке враження в Прийшла осінь. Парасолька не завадить: Оригінальна композиція біля однієї із багатоповерхівок по вул.Т.Шевченка в Лебедині. Професійна орієнтація – це важливо: Професійна орієнтація – це допомога людині у виборі або зміні професії, нового робочого місця. Професійна орієнтація осіб, які звернулися до Улюблена справа Світлани Миколаївни: Кожного ранку ця миловидна жіночка поспішає до своєї улюбленої роботи. Тут на неї чекають численні відвідувачі, бо ж не тільки Син попрохав: «Поїхали до «Лебедя»: Меморіал слави «Лебедина пісня» в Лебедині є воістину святим місцем. Він споруджений на честь лебединців і жителів Лебединщини, які полягли Лебединські поліцейські оперативно викрили крадіїв електротехніки: Менше доби знадобилося оперативникам Лебединського відділення поліції, аби встановити осіб, причетних до крадіжки чужого майна та вилучити у них викрадені Надійний друг і порадник: Коли ти вже давно на заслуженому відпочинку, а ще й доймають різні хвороби, тоді поринаєш у далеке минуле,коли все було З Великоднем!: 102: що трапилось? з 18 по 24 січня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м.Ле­бе­дин) надійшло 125 заяв та повідомлень громадян, з них 12 на момент реєстрації

Який час, згідно із законодавством, вважається нічним?

Питання тривалості, режиму і порядку обліку робочого часу регулюються Кодексом законів про працю України

(далі – КЗпП України). Нічним вважається час з 22-ї години до 6-ї години ранку.

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Стаття 54 КЗпП України передбачає, що за умов роботи у нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину.

Це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу, а саме: для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, – не більш як 36 годин на тиждень та для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Тривалість роботи також нe скорочується, якщо робітник прийнятий для роботи лишe у нічний час.

Тривалість нічної роботи може прирівнюватись до денної у таких випадках:

  • коли цe необхідно за умовами виpобництва, зoкрема, в безперервних виробництвах;
  • на змінних роботах пpи шестиденному робочому тижнi з oдним вихідним днем.

Як оплачується робота у нічний час?

Робота у нічний час оплачується в підвищеному розмірі, встановленому генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час (стаття 108 КЗпП України).

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат (стаття 31 Закону України «Про оплату праці»).

Чи є можливість отримувати пенсію

на пільгових умовах за умов того,

що особа виконувала роботу у нічний час?

Слід зазначити, що робота у нічний час враховується як шкідливий виробничий фактор, який надає право особі отримувати пенсію за віком на пільгових умовах.

З переліком посад, займаючи які працівники мають право вийти на пенсію раніше встановленого законодавством строку, можна ознайомитися у постанові Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461«Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».

Кого забороняється залучати до роботи

у нічний час?

Згідно зі статтею 55 КЗпП України до роботи у нічний час забороняється залучати:

  • вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;
  • осіб, молодших вісімнадцяти років;
  • працівників інших категорій, передбачених законодавством, зокрема, батьків, які виховують дітей без матері (в тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів.

Залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід. Зазначені обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім’ї.

До роботи у нічний час, за деяких умов, можливо залучати такі категорії працівників:

1) осіб з інвалідністю – лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям;

2) осіб похилого віку – тільки за їх згодою та за умови, що це дозволяється їм за станом здоров’я (стаття 13 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»).

Лебединське  бюро правової допомоги,

42200, м.Лебедин, пл.Соборна,29,

тел. (05445) 2-14-12.

Додати коментар