Стрічка новин
І спорт, і відпочинок: Молодість – прекрасна пора. Коли будь-яка справа по плечу, а слова не розходяться із ділом. Так, юнаки із с.Межиріч не Людина і її справа: Віктор Іванов вже більше  десяти років ремонтує взуття лебединців у власній взуттєвій майстерні по вул.Першотравневій. В 1996 році він став Учасники організованих груп підозрюються у вчиненні тяжких злочинів: За матеріалами Управління СБУ в Сумській області пові­домлено про підозру п’ятьом мешканцям Сумщини та Харкова, які у складі двох організованих Світлини: Розглядаю старі світлини... Скільки їх назбиралося за багато років! Деякі пожовкли від часу і неякісних реактивів. Деякі, наче  витвір мистецтва Телеканал «СТБ» приїхав до Кролевця, щоб зафіксувати унікальний рецепт борщу: 22 травня кролевчанка Тетяна Сокур ділилася секретним рецептом борщу з яблуками з яблуні-колонії зі знімальною групою телеканалу СТБ та представниками І знову зустріч…: 90-ті роки. Випускники входили у самостійне життя якраз на межі розпаду однієї країни і народження іншої. Разом із її становленням Хай щастя та мир зIгрIвають оселю: Чарівна жінка, любляча матуся, мудра бабуся, чудова прабабуся, добра подруга, гарна сусідка. Всі ці слова можна дарувати дорогій нашій Ользі Відбулася позачергова 64-та сесія міської ради: Вирішувалися питання стосовно перерозподілу коштів міського бюджету та були внесені відповідні зміни до Програми економічного і соціального Крадійку в Лебедині затримали: 29 червня працівники відділення поліції № 3 (м. Лебедин) розкрили крадіжку грошей, яку здійснила невідома жінка, що зайшла до хати Коротун – відоме в Лебедині прізвище: Коли я повідомив нашого шановного земляка науковця Миколу Миколайовича Коротуна про те, що збираюся про нього написати, він люб’язно погодився

Нещодавно Україна відзначила чудове національне свято – День вишиванки.      

Як відомо, вишиванка – це не просто красивий одяг, це оберіг нації, а День вишиванки – національне свято,

яке покликане зберігати народні традиції носіння та створення етнічного одягу. Адже з давніх-давен вишиванка вважалася оберегом від усього лихого, була символом краси та міцного здоров’я, а завдяки орнаменту, вишиті сорочка чи рушник вказували на вік людини, її походження, сімейний стан тощо.

Барвисте свято вишиванки завітало і до бібліотек. Їх працівники взяли активну участь у Всеукраїнському флешмобі, одягнувши вишиті сорочки, і до свята провели ряд цікавих заходів.

У бібліотеках було оформлено куточки народознавства та виставки вишитих рушників, сорочок, hand-made поробок користувачів бібліотек тощо.

В книгозбірнях всі зацікавлені могли переглянути тематичну літературу про вишивку, про національні традиції українців щодо одягу, чи просто взяти потрібну схему для вишивки на книжкових виставках-інсталяціях: «Чарівний дивосвіт української творчості» (МБ №1), «Вишиванка – генетичний код нації: від давнини до сьогодення» (Василівська СБФ), «Українські вишиванки, наче райдуги світанки» (Михайлівська СБФ), «Вишиванка – національна святиня» (Будильська СБФ), «Україна моя вишивана» (Кам’янська СБФ).

«Вишиванка – душа України» - під такою назвою слайд-показ вишиванок демонструвався в читальній залі міської бібліотеки №1.

Василівська СБФ провела свято вишивки для першокласників «Цвіте над світом українська вишиванка», народознавчу годину з учнями 6 класу « Я іду по світу в вишиванці» та флешмоб з користувачами бібліотеки «Вишиванка - символ України, дзеркало народної душі».

У міській бібліотеці №2 пройшов святковий літературний вернісаж «Вишиваночки барвисті» з учнями 3-4 класів ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5.

Московськобобрицька та Будильська СБФ презентували користувачам виставки вишивані роботи майстринь – рукодільниць: Валентини Петренчук, Дори Несмашної,  Валентини Дятленко, Ганни Назаренко, Світлани Чечель, Елли Піщанської. Також виставки вишивок місцевих майстринь було оформлено у Ворожбянській, Пристайлівській, Павленківській, Боровень­ків­ській та Підопригорівській СБФ.

Бібліотекар Маловисторопської СБФ Людмила Кравченко організувала фотосесію під назвою «Рушникові дороги Лебединщини». У фотосесії взяли участь староста Микола Ромасенко та жителі села.

У Михайлівській СБФ організована виставка чудових робіт народної майстрині Ніни Серпуніної, яка все своє  життя вишиває гладдю сорочки, рушники, картини.

Працівники Рябушківської СБФ та БК Ганна Башевник, Яніна Шолудько, Олександр Шульга, Людмила та Поліна Януш влаштували фольклорні посиденьки, одягнувши вишиванки різних поколінь.

До Дня вишиванки працівники КЗ «Центральна міська бібліотека» також взяли участь у флешмобі. Це свято залишило по собі святковий настрій та яскраві спогади.

Світлана Дворницька,

завідувачка міської бібліотеки №1.

Додати коментар