До Сумського районного управління поліції з заявою про злочин звернулася 75-річна жителька обласного центру та повідомила поліцейським, що вдень їй на телефон
зателефонував невідомий чоловік.
Він, назвавшись лікарем, розповів, що онука жінки нібито потрапила в дорожньо-транспортну пригоду і їй потрібні гроші на лікування. «Лікар» говорив так переконливо, що жінка йому повірила, і, аби допомогти постраждалій в аварії онуці, зібрала вдома 10 000 гривень та біля дверей житла передала їх в руки невідомому, який за ними прийшов.
Того ж дня від злочинних дій шахрая постраждала ще одна жителька обласного центру. Зловмисник, який видурив у неї гроші в сумі 30 000 гривень, діяв за схожою схемою, лише з тією відмінністю, що тут, нібито, «в аварії була травмована і потребувала грошей на лікування дочка» потерпілої. Пізно вночі шахрай прийшов до квартири жінки за грошима, і та, ні в чому не сумніваючись, передала пакунок з грошима на «лікування доньки» йому в руки. Лише через годину, отямившись, 63-річна жінка з’ясувала, що стала жертвою шахрая та викликала поліцію.
У поліції за обома заявами, що надійшли від потерпілих, відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Правоохоронці вживають всі необхідні заходи для встановлення осіб зловмисників та місця їх перебування.
Працівники поліції вкотре нагадують громадянам: будьте пильними, ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють незнайомі особи, обов’язково беріть «паузу» у розмові з незнайомою людиною, якщо вона повідомляє про те, що сталося щось погане з вашими рідними. В жодному разі не панікуйте. Зверніться до будь-кого з близьких за порадою або просто розкажіть про ситуацію, що сталася, оскільки дуже часто шахраї використовують різні психологічні техніки та прийоми для маніпуляцій. Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих вам людей.
Ваша пильність та обачність – запорука збереження ваших заощаджень та нервів.
Передоплата за товар в Інтернеті може бути шахрайською пасткою
Понад 21 000 гривень передоплати перерахував продавцю, яким виявився аферист, 44-річний житель Шостки. Чоловік намагався купити через Інтернет автозапчастини, а натомість втрапив у шахрайську пастку.
За словами 44-річного постраждалого, пропозицію про продаж автозапчастин по вигідній ціні він знайшов на відомому Інтернет-ресурсі. За вказаним в оголошенні номером телефону він зв’язався з автором та домовився з ним про угоду. Останній Меседжером надіслав шосткинцю посилання на сайт продажу вживаних автозапчастин та, нібито, фотографію свого паспорту.
За умовами продавця, потрібно зробити повну передоплату на вказаний номер банківської картки, а вже потім він відправить товар логістичною компанією.
Покупець попросив свою доньку перевірити можливими способами сайт, посилання на який йому переслали. Дівчина знайшла невідповідності, про що попередила батька, втім, той вирішив ризикнути і перерахував 21 400 гривень передоплати. Кілька днів «продавець» запевняв шосткинця телефоном, що після свят обов’язково надішле йому замовлені автозапчастини. Проте у вказаний день «мобільний» автора оголошення перестав відповідати, а товар чоловік так і не отримав.
У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюється особа афериста.
Правоохоронці знову звертаються до громадян з проханням не надсилати передоплату за замовлений в Інтернеті товар. Сплачуйте за нього під час його отримання, попередньо перевіривши вміст посилки та якість пропонованої речі.
Відділ комунікації поліції Сумської області.