Стрічка новин
Система відеоспостереження дозволять зробити Лебедин безпечнішим: Ми всі хочемо, щоб у нашому місті було комфортно та безпечно. На жаль, дорожньо-транспортні пригоди, а також випадки вандалізму та Шановні мешканці міста та району!: Інформуємо, що відповідно до вимог Закону України «Про Національну поліцію» та наказу МВС України «Про організацію добору (конкурс) Одкровення українського далекобійника: Ми неодноразово друкували розповіді наших земляків про життя в різних країнах Європи. З введенням безвізового режиму та спрощення Нові види шахрайств через коронавірус: Зловмисники вигадали кілька схем обману: замовлення через Інтернет ліків від хвороби або супутніх медичних товарів, «волонтерська допомога» у доставці До 90-річчя учбового закладу (оновлено): У вересні цього року фаховому пе­да­­­го­­гічному коледжу ім.А.С.Ма­ка­рен­ка в­и­пов­­нюється 90 років. Редакція розпо­чинає цикл розпо­відей про людей, які із покоління Зайнятість населення - під контролем: Pайнятість населення - під контролемСьогодні вирішення питання зай­ня­тості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зай­ня­тості з робото­давцями. Життя, довжиною в століття: Шкільні роки не повертаються, але вони в нашій пам’яті. Перша вчителька, перший і останній дзвоник, перша прочитана книга, перша закоханість... Станом на 27 вересня 2020 року на Сумщині 3672 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 123 осіб (Суми - 65, Шостка - 6, Конотоп - 18, Глухів - 1, 102: що трапилось? з 5 по 11 липня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м.Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшли 153 заяви та повідомлення громадян, При тісній співпраці – маємо результат: Кожен населений пункт – як людина: щодня потребує води і світла, їжі і одягу, затишку і відпочинку. І хтось про

Не так давно ми відсвяткували Великдень. Були на столі, як і годиться, і паски, й крашанки. І мені завжди в ці дні пригадується випадок, коли я ще був восьмирічним хлопчаком.

Було це відразу після війни. Пам’ятаю, діти в пасхальні дні, зазвичай, гралися в «битки». Брали з дому крашанку і в дитячому гурті ударяли яйце об яйце. Якщо твоя крашанка залишалася цілою, ти забирав яйце у свого супротивника. Кому як щастило!

Якось перед Великоднем зайшов у нашу хату мій дід Іван і простягнув мені крашанку – червону, з якимись білими розводами. «Це тобі, онучку, – каже, – будеш у «битки» гратися. Моя рябенька курочка тобі знесла». Я так зрадів, що й подякувати забув. Ухопив шкільну сумку з ремінцем через плече – і на вигін. Там зібралися мої однолітки. Почалася гра. І, як не дивно, мою крашанку ніхто не зміг розбити. Хлопці дивувалися, я – теж. Назбиравши в сумку десятків два яєць, підстрибом побіг додому.

Дід Іван хитро посміхнувся у сиві вуса: «Ну, що, онучку? Не програв яйце?» Я з гордістю виклав на стіл свою здобич. «Молодець!» – похвалив дід. І до мами: «Хороший син рос­те в тебе!» А мені простягнув цукерку.

Пройшли роки. І вже потім, коли не стало діда Івана, мама розповіла, що те яйце було не від ря­бенької курочки, а від качки, але не таке велике, як зазвичай. Більше гратися зі мною в «битки» хлопці остерігалися.

 

Іван ДАНИЛЬЧЕНКО, м.Лебедин.

Додати коментар