Стрічка новин
Збережемо врожай від втрат!: У хліборобів району настає відповідальна пора – збирання врожаю. Серед безлічі проблем найголовніше завдання  – збереження зібраного врожаю. 5 порад фахівцям, які працюють дистанційно: - Робота з використанням гаджета або комп’ютера стала новою реальністю для мільйонів людей по всьому світу. І Україна не є Що для вас осінь?: Прекрасна й чудова пора – осінь. Вона дарує нам останні теплі дні в році, забарвлює все навколо в дивовижні й Збережемо ліси разом!: Величезної шкоди лісовому господарству завдають лісові пожежі. Ліси, що створювалися десятки років, знищуються впродовж лічених хвилин. Бажаєте позитивних змін? Почніть опановувати нову професією. Можливість поруч!: Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості відзначає десятиріччя свого існування. Центр готує кадри за 12 робітничими спеціальностями. Оголошується конкурс: Сумська районна рада оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: Станом на 2 жовтня 2020 року на Сумщині 4677 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 242 осіб (Суми - 185, Шостка - 2, Конотоп - 4, Ромни - 4, Помогите найти родственников: У меня в Лебедине жили дальние родственники. Я нашел в конце-концов их адрес, где они жили, ул.Кобижча,4. В каком ведомстве Шановні лебединці! Дорогі земляки!: Мовчати вже не має ні сил, ні бажання. Та і не в моїх правилах миритись з несправедливістю. З листопада минулого 102: що трапилось? з 13 по 19 квітня 2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 127 заяв та повідомлень громадян, з них 10 на момент реєстрації містили

Першим заступником голови Сумської райдерж­адміністрації призначено Андрія Петрова. Відповідне розпорядження підписав голова Сумської райдержадміністрації Руслан Сіренко.

Вітаючи новопризначеного першого заступника, очільник району побажав йому натхнення та успіхів, ефективної командної роботи.

Довідково. Андрій Петров народився 2 лютого 1991 року в смт Краснопілля Сумської області. Освіта повна вища, в 2013 році закінчив Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» за спеціаль­ністю «Правознавство», кваліфікація - юрист.

Працював заступником голови Краснопільської районної дер­жавної адміністрації, смт Краснопілля.

х Х х

Селяни протестують проти розорювання пасовищ. На Сумщині розорюють заливні луки вздовж водойм. Біля Путивля – неподалік Сейму, а в колишньому Білопільському районі – берег невеличкої річки.

Жителі Ігорівки та Павлівки, котрі донедавна виганяли сюди худобу, залишаються без пасовищ.

За словами людей, розорювання лук біля Сейму вже призвело до його обміління та замулення сільських колодязів, а невдовзі стане ще гірше. Сільгоспвиробники будуть застосовувати хімічні препарати, і вони обов’язково потраплять у воду. 

Мешканці Павлівки стверджують, що Держгеокадастр виділив на їхньому пасовищі ділянки чужим людям, а місцевим жителям відмовив. Вони переконані, що луки вивели за межі села незаконно.

В обох випадках поліцією відкрито кримінальні провадження за статтею «Самовільне захоплення земельної ділянки».

х Х х

Підприємці пристосувались до карантину. У Сумах підприємці, котрі торгували непродовольчими товарами на центральному ринку та в супермаркеті на його території, винайшли нову форму роботи.

Вони стоять біля своїх колишніх торговельних місць із рекламними табличками, на яких зазначено перелік товарів та номери телефонів, за якими їх можна замовити. Дехто має крам у мішках і виконує побажання клієнта одразу ж, попередньо оглянувши довкілля: чи не причаївся десь контролер?  Хтось приїхав на автомобілі і демонструє більші масштаби та асортимент.

Підприємці кажуть, що таким чином організували торгівлю «на винос»: змушені викручуватися, бо залишилися без грошей. Правоохоронці на їхнє ноу-хау поки що не відреагували.

х Х х

Будівництво В Сумах уні­кального дитячого садочкаособливістю якого є доступ денного світла практично в усі внутрішні приміщення, має бути завершене вже 10 серпня поточного року.

За словами голови Сумської облдерж­адміністрації Василя Хоми, у цьому році на завершення будівництва дитячого садка виділено більше 20 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку. Кошти надійдуть найближчим часом.

«Цей дитячий садок дуже необ­хідний для 12-го мікрорайону нашого міста. Тому діти та дорослі чекають на завершення будівництва з нетерпінням, – зазначив очільник області. – Плануємо завершити роботи 10 серпня цього року, у визначений термін. В Офісі Президента України цей об’єкт «Великого будівництва» знаходиться на контролі, і я маю впевненість, поспілкувавшись з підрядником, що все буде зроблено вчасно. Адже процес будівництва йде активно, працює чимало людей, задіяна сучасна техніка.

У цьому дитсадку будуть створені європейські умови для дітей. Він спроєктований так, що всюди буде багато світла. Також передбачений сучасний басейн. Це сприятиме всебічному розвитку маленьких жителів цього мікрорайону», – додав Василь Хома.

Жителі Сумщини масово кинулися за обіцяними 2 га землі. Ще у грудні 2020 року Роменська громада отримала у власність від держави землі сільськогосподарського призначення. Їхня площа – 8380 га, і розташовуються вони за межами населених пунктів, але на території Роменської громади.

Як зазначив начальник відділу в Роменському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Сергій Пронь, разом із цим стартувала і процедура передачі заяв умовно вільних земельних ділянок. І люди масово почали писати заяви на виділення цих земель для ведення особистого селянського господарства.

Отож,  усього за 6 днів квітня Роменський ЦНАП прийняв аж 936 заяв на безоплатне отримання такої землі. А вже з 15 квітня ці заяви почали надходити на виконання до відділу земельних ресурсів. «Станом на сьогодні вищезазначеним відділом опрацьовано 854 заяви, розробляється проєкт рішення Роменської міської ради щодо даних звернень в розрізі територій сільських рад, до якого вже включено 802 заяви. Наразі опрацювання та включення до даного проєкту ще триває. З опрацьованих заяв 49 було виокремлено з невідповідністю поданим даним та 3 звернення відкликано заявниками», – йдеться у повідомленні сайту Роменської міської ради.

Також заступник Роменського міського голови В’ячеслав Оврамець зазначив, що у питаннях розподілу землі сільське населення має бути в пріоритеті. «Якщо певні ділянки (городи) ними вже оброблялися, а також сінокоси та пасовища, де люди випасають велику рогату худобу», – повідомляють на сайті Роменської міськради.

х Х х

В Охтирському та Конотопському районах відбулося зариблення водойм. 20 квітня за ініціативи ГО «Чистий Сейм» відбулося зариблення р. Сейм в межах м. Путивль. До водойми випустили 150 екз. дворічки білого амуру, загальною вагою 100 кг, середня вага одного екземпляра малька становила 667 грамів.

21 квітня за ініціативи ГО «Клуб рибалок «Сріблястий карась» відбулося зариблення ставу «Гераськів» на території Боромлянської ОТГ Охтирського району. До водойми запустили дворічок: 600 екз. коропа, загальною вагою 150 кг (середньою наважкою одного екземпляра – 250 грамів), товстолоба – 2 500 екз., загальною вагою 500 кг (середньою наважкою одного екземпляра – 200 грамів) та білого амура – 100 екз., загальною вагою 50 кг (середньою наважкою одного екземпляра – близько 500 грамів).

Контроль за проведенням зариблення здійснювали працівники Сумського рибо­охоронного патруля, Державної екологічної інспекції у Сумській області, представники органів місцевого самоврядування.

Довідково. Вселення рослиноїдних видів риб і коропа відбувається з метою біологічної меліорації та збільшення видового різноманіття водних біоресурсів у водоймах. Ці види риб очищають водойми від зайвої рослинності та фітопланктону, а це, в свою чергу, перешкоджає цвітінню води та заростанню акваторії.

х Х х

Жителю Сумщини дали 9 ро­ків за зґвалтування доньки. Глухівським відділом Шосткинської окружної прокуратури в суді доведено вину 37-річного чоловіка в сексуальному насильстві та зґвалтуванні своєї доньки.

Мова йде про резонансну подію, що сталася 20 жовтня 2016 року на Глухівщині. Чоловік почув від односельців чутки, що його неповнолітня донька вагітна. Розлючений через таку інформацію батько приїхав на авто у школу, забрав дівчинку. Через пів години на той час 14-річна дитина повернулась у школу в сльозах та з синцями на обличчі. Вона розповіла вчительці, що батько її побив та зґвалтував. Озвучені дівчиною факти підтвердились висновками експертів.

За вироком Шосткинського міськрайон­ного суду від 21 квітня 2021 року обвинуваченого визнано винним у сексуальному насильстві, а також зґвалтуванні своєї доньки та засуджено до 9 років позбавлення волі (ч. 3 ст. 152 та ч. 2 ст. 153 КК України).

Пресслужба обласної прокуратури.

х Х х

Охтирські лісівники запатентували «Бобра». У березні цього року охтирську машину для пониження пеньків «Бобер» зареєстрували в Державному реєстрі винаходів України.

Агрегат, споруджений ще у 2019 році за авторським проєктом та власноруч працівниками Охтирського лісгоспу, дістав назву «Бобер» за свою здатність справлятися з пеньками будь-якої величини.

Свою апробацію він пройшов ще навесні 2019 року на підготовці лісосік під створення молодого лісу в місцях рубок головного користування і довів свою ефективність, економічність та надійність. Тепер цей винахід дістав загальнодержавне визнання.

Агрегатується пристрій з трактором МТЗ–82. Обслуговується двома працівниками – трактористом і оператором. Для різання використовується стрічкова пила завширшки 35 мм та довжиною 4,2 м. Ширина пропилу – 800 мм. Працює агрегат на бензиновому двигуні внутрішнього згорання, норма – 5 літрів, а трактор використовує за зміну 15 літрів дизельного пального.

Додати коментар