Стрічка новин
Яна стала переможцем: Студентка Лебединського педа­го­гічного коледжу спеціальності «Музичне мистецтво» Яна Сіробаба стала лауреатом І ступеня Міжнародного конкурсу ...А спомин повернув у юність: Прочитала в газеті «Будьмо разом» від 19 листопада цього року зворушливу розповідь-пам’ять про курсанта Юрія Молодику під заголовком «Він був Просто анекдот: Зустрілися двоє знайомих. Один з них говорить: – Мені в цьому році виповнилося вісімдесят. А скільки тобі років? Пропонуємо до ДНЯ працівників освіти створити власну модель сучасного викладача. Яким він має бути? Наші роздуми та відповіді на запитання,: Юля: – Як гадаєш, Світлано, яким має бути сучасний викладач? Світлана: – Наші студенти люблять но­ва­ції і “двіж” у хоро­шому сенсі Славиться Василівка трударями: У 1782 р. в селі Василівці була збудована перша Свято-Троїцька церква. Це будівництво здійснювалось більш ніж на 70 років пізніше Сильна духом: Ці два слова вповні характеризують Надію Іванівну Діденко, жительку с.Курган. Хоча ця мила й чарівна жінка родом із Прикарпаття, однак Василь Стефаник – великий син великого народу: 14 травня наша країна відзначала 150 років з дня народження новеліста зі світовим ім’ям Василя Стефаника, проза якого є одним Шановні представники галузі охорони здоров’я!: Щиро вітаю вас із про­фесійним святом – Днем медичного працівника! Тисячі пацієнтів з глибокою вдячністю згадують ваші золоті руки, добрі Уривки Лебединських розмов: Дві  сусідки на вулиці: – Вчора поїхала в ліс і привезла велосипедом мішок шишок. Такі великі! А як горять у грубі! «Скажіть, поки не пізно…»: Я – житель міста Глухова, але передплачую газету для сімейного читання «Будьмо разом», бо вона універсальна. Кожен читач знайде в

 

Кінець березня 2021 року ознаменувався найвагомішим змаганням інтелекту серед учнівської молоді Сумщини – обласним етапом Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт Малої Академії наук України 2021 року, в 55 секціях 12 наукових відділень якої змагалися 235 обдарованих школярів Сумської області.

Цьогоріч конкурс-захист науково-дослід­ницьких проєктів проходив у особливих умовах, пов’язаних з карантинними обмеженнями, але це не завадило 23 здобувачам освіти Лебединської міської територіальної громади  в онлайн режимі успішно презентувати свої творчі доробки перед науковцями та іншими учасниками секцій МАН у наукових відділеннях математики, фізики та астрономії, історії, хімії та біології, мовознавства, філософії та суспільствознавства, наук про Землю.

Нові правила, нові умови, нові стандарти міжнародного зразка, новий досвід – це те, що пропонував цього року своїм учасникам обласний етап конкурсу. Постерний захист конкурсанти сприйняли на «ура», а конференція, на якій учасники один перед одним презентували результати своїх досліджень, активувала допитливість та цікавість до проєктів колег. Адже саме конференція дала змогу запитувати в інших конкурсантів про деталі їхніх наукових результатів.

Серед цьогорічних обласних переможців – 7 найкращих дослідників, експериментаторів та винахідників нашої громади, які власними переконаннями, знаннями та старанністю здобули одне перше, два других та чотири третіх місця.

Науково-дослідницькі, експериментальні, конструкторські, дослідницько-пошукові, творчі – саме такі роботи виконують учні, які навчаються в МАН. І як підсумок –  захист робіт на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН України. Хто ж вони, наші переможці і їхні  педагоги-наставники?

Знайомтесь: відділення математики, секція прикладної математики – Дар’я Костиря, учениця 9 класу Лебединського закладу загальної середньої освіти № 6, науковий керівник – Антоніна Борисівна Кудлай. Дар’я  захищала  науково-дослідницьку роботу з теми «Математичні моделі стабільних розміщень»  і посіла 3 місце на II (обласному) етапі захисту. Дівчинка з великим задоволенням працювала над роботою, застосовуючи алгоритм Гейла–Шеплі на прикладах із життя: вступ випускників 2020 року рідної школи до вищих навчальних закладів з урахуванням пріоритетів як учнів, так і вузів; розподіл фруктів між покупцями похилого віку з урахуванням їх користі  для здоров’я людини. Юна науковиця зацікавилася даною темою і бажає продовжити її дослідження, розглядаючи і вирішуючи інші вагомі питання.  У квітні 2021 року її роботу буде надруковано в журналі «Актуальні питання природничо-математичної освіти» (Видавництво Сумського державного університету).

Дар’я КОСТИРЯ і Антоніна КУДЛАЙ

Марія Кривоногова, учениця 11-го класу цієї ж школи, яка посіла ІІ місце в обласному етапі з української літератури. Тема її дослідження – «Романістика Люко Дашвар як варіант української масової літератури». Учитель, який підготував ученицю – Людмила Миколаївна Валюх (до речі, цьогорічна учасниця конкурсу «Вчитель року - 2021», відеоурок якої ввійшов до трійки кращих в області). Марія вже два роки є слухачем МАН, співпрацює з науковим керівником Владимировою В.М., кандидатом філологічних наук, доцентом, керівником гуртка «Українське літературознавство». У листопаді 2020 року виступала на Міжнародній науковій конференції «Філологія, лінгводидактика, комунікація в науковому диспуті» при Сумському державному педагогічному університеті. Її виступ на тему «Любовно-психологічний конфлікт у прозі Люко Дашвар» пройшов апробацію серед студентів і був озвучений на конференції.

Людмила ВАЛЮХ і Марія КРИВОНОГОВА

Ще в 7 класі Анастасія Меша, учениця 10 класу Лебединського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5, зацікавилася природою блискавок, потім були заняття у міській школі фізики при міському центрі позашкільної освіти, наукові конференції і перемога в Києві. Анастасія цього року здобула перемогу та посіла почесне ІІ місце у змаганнях відділення фізики і астрономії, секції теоретичної фізики за роботу на тему «Цікаві досліди з магнітним полем Землі». Її науковий керівник – учитель вищої кваліфікаційної категорії Олена Владиславівна Колесніченко, учитель фізики і астрономії.

Олена КОЛЕСНІЧЕНКО і Анастасія МЕША

Для учениці 10 класу Лебединського зак­ладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Вікторії Даш серед шкільних предметів література посідає особливе місце, адже, як стверджує сама десятикласниця, це невичерпна криниця знань та мудрості, яка допомагає переоцінити моральні цінності, сформувати власний світогляд та місце в ньому особистості. Саме тому учениця уже не перший рік долучається до написання наукових робіт і стає переможницею ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; секція зарубіжної літератури), зокрема у 2019-2020 н.р. Вікторія виборола  І місце, у 2020-2021 н.р. – ІІІ місце (її науковий керівник – Тетяна Іванівна Фролова, учитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель, переможниця конкурсу «Вчитель року - 2019», наставниця щорічних переможців обласного етапу МАН у секції зарубіжної літератури). 

Вікторія Даш і Тетяна ФРОЛОВА

Денис Ольховик, учень 11 класу Лебединського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1, захопився іноземною мовою завдяки творчому педагогу Наталії Миколаївні Логвиненко (учитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель, яка щорічно готує юних МАНівців-переможців обласного етапу). Тема його науково-дослідницької роботи «The Image of Person in Postmodern English Literary Discourse: Linguo-Cognitive Approach (based on Short Stories)». («Образ людини в постмодерному англомовному художньому дискурсі: лінгвокогнітивний аспект (на матеріалі коротких оповідань).» Ось що Денис розповідає про цьогорічну участь у конкурсі-захисті: «Я досить давно захоплююся  американською і британською культурами. Коли читав літературу, мене зацікавило те, як у творах англомовних письменників зображено людину, які мовні засоби сприяли розкриттю її індивідуальності. Тому ми вирішили дослідити це питання, аналізуючи сучасні оповідання англомовних літераторів.  Онлайн-формат проведення конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт сподобався, хоча і викликав   хвилювання. Ре­зультатом у 94 бали задоволений, адже інші учасники теж провели цікаві дослідження і вправно захищали  наукові роботи під час постерного захисту та наукової конференції». 

Денис ОЛЬХОВИК і Наталія ЛОГВИНЕНКО

А переможницю обласного етапу у секції історичного краєзнавства Діану Реву, ученицю 10 класу цієї ж школи, зацікавила науковою роботою мама – Гульнара Рева, яка викладає історію теж у Лебединському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1. Тема наукового дослідження дівчини: «Розвиток жіночої середньої освіти в Лебедині, 1869-1919 роки». Діана відзначила, що написання наукової роботи – цікава, кропітка праця, яка вимагала багато зусиль та часу. Робота з архівним матеріалом, інтернет-джерелами, музейними експонатами  дали можливість учениці більше дізнатися про історію заснування свого навчального закладу, його фінансування, організацію навчально-виховного процесу.

Гульнара РЕВА і Діана РЕВА

Карина Пугач, учениця 11 класу Ворожбян­сь­кого закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, з самого дитинства любить читати, і це  захоплення  стало її хобі. Вона не тільки багато читає, а й аналізує прочитане, ділиться своїми думками з  батьками, однокласниками, а в 9 класі вперше стала членом МАН і посіла ІІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України. Дівчина не зупиняється на досягнутому, постійно удосконалює  свої вміння, навички, знання, і ось у  цьому навчальному році Карина стала переможницею, посівши І місце обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в секції «Зарубіжна література». Відзначимо, що її науковий наставник, учитель вищої кваліфікаційної категорії Діана Миколаївна Коренєва, була переможницею обласного етапу конкурсу «Вчитель року – 2020». Саме такий педагог, як Діана Миколаївна, яка захоплюється предметом, який викладає, може запалити іскру любові до літератури, до науки в душах своїх вихованців.

Карина ПУГАЧ і Діана КОРЕНЄВА

Юні науковці Лебединської територіальної громади не без підстав сьогодні вважають, що їхні дослідження знайдуть практичні застосування та змінять життя людей на краще. Вітаємо школярів, які стали переможцями ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу МАН, з високою оцінкою їх наукових пошуків, а абсолютній переможниці Карині Пугач бажаємо гідно представити свій науковий проєкт на Всеукраїнському етапі конкурсу!

Усім учасникам конкурсу-захисту МАН і їхнім наставникам бажаємо творчої наснаги, нових відкриттів та обов’язково перемог!

Принагідно також вітаємо наукових керівників, директорів та педагогів закладів освіти громади. Висловлюємо щиру вдячність за якісну підготовку переможців та учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

З використанням обласних сайтів Малої академії наук України.

Лариса Ковтуненко,

директор Лебединського Центру

професійного розвитку педагогічних

працівників Лебединської міської ради.

Додати коментар