Стрічка новин
Щоб не з мене вийшло: Коли по весняному пригріло сонечко, літні жінки присіли на лавочку, щоб обговорити сільські новини та що в світі робиться. Слава Фізкультура, спорт та здоров’я сплелись воєдино: З метою сприяння розвитку Олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, формування у дітей та  молоді фізичного і морального Бережіть себе і передавайте показання лічильників газу онлайн: Ті, хто тимчасово залишив своє помешкання та не використовував  природній газ, має продублювати  раніше передані показання - повідомляє АТ Сумигаз. Якщо Бюро для пошуку людей!: Центр протидії дезінформації при РНБО України інформує: в Україні створили Національне інформаційне бюро для збору та узагальнення даних про українських Пам’ять: Нещодавня трагедія з літаком АН-26 під Чугує­вом болем відізва­лася в серці, смуток огорнув душу. В ній загинули 19 юних курсантів За вирощування плантацій конопель судитимуть 5 жителів Сумщини: За даними слідства, п’ятеро чоловіків на території Лебединського району незаконно засіяли плантацію рослинами коноплі, за якими ретельно доглядали та збирали Чорнобиль – скорбота пам’яті людської:   Невблаганно спливає час. Але не старіє пам’ять. Вона повертає нас до жахливої трагедії, що сталася 35 років тому. 26 квітня Уривки Лебединських розмов: Розмовляють два чоловіка біля АТБ у центрі міста: – Я оце дивлюся, відвідувачі супермаркету, перш ніж зайти, які тільки маски не Пожежа – це велика небезпека: Настала зима, тож пожежонебезпечний опалювальний сезон триває. Ризик виникнення пожеж у житловому секторі має тенденцію до зростання. Увага! Оголошення для жителів Сумської області!:   Державна установа «Сумський обласний контактний центр» повідомляє, що у зв'язку з великим навантаженням на «гарячу лінію» 0800301501, та з метою

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

– Миколо Прокоповичу, на початку нашої розмови розкажіть, будь ласка, звідки Ви родом, ким були Ваші батьки? Яке дитинство випало

на Вашу долю, адже це воєнні, післявоєнні роки?

– Народився я в с. Лєдіно Біло­пільського району. До війни батько очолював колгосп. На початку війни пішов на фронт, звідки не повернувся. Дитинство моє пройшло в с. Куянівка, де ми жили з мамою і двома сестрами та двома братами. Звичайно, часи були дуже важкі, але нам зустрічалися дуже добрі, хороші люди.

– Не дивлячись на таке важке дитинство, у Вас змалечку проявився акторський талант?

–  Це від мами. Вона мала чудовий голос. Все життя зі шкільної лави брав участь у художній самодіяльності. Найперша вистава у шкільному театрі, де грав у масовці, «Назар Стодоля» Т. Шевченка. Вступивши до педагогічного училища, брав участь у художній самодіяльності і одночасно в Лебединському районному будинку культури як вокаліст, ведучий концертів, грав у театрі. Також після школи закінчив заочно перший курс Московського університету культури, за спеціальністю «режисер».

– Чому все-таки Ви обрали роботу з дітьми?

– Люблю дітей. Після закінчення педагогічного училища працював вожатим у ЗОШ №1, 16 років – вчителем-вихователем початкових класів у ЗОШ №4. Із 80-х років став працювати у педагогічному училищі викладачем культури мовлення, красномовства, народознавства. Заочно закінчив Сумський педагогічний інститут за спеціальністю «українська мова і література». До 2002 року пропрацював в училищі. За ці роки отримав такі відзнаки: старший викладач, викладач вищої  категорії, відмінник народної освіти. Брав участь у створенні двох музеїв – музею Макаренка і музею народознавства. Коли вийшов на заслужений відпочинок, почав працювати в районному будинку культури. З 2003 року – режисер народного аматорського театру «Орфей».

– Пам’ятаєте першу виставу?

– Так, звичайно. Це «Наталка Полтавка» Котляревського. Далі було більше десятка вистав: «Фараони» Коломійця, «Сватання на Гончарівці» Квітки-Основ’яненка,  «Шлюб за оголошенням», «Бомба  для тещі» Канівця, «Сорочинський ярмарок» Старицького та інші.

– Як Ви сказали, Ваше покликання – виховання підростаючого покоління. Тож не дивно, що Ви організували дитячий театр.

– Так, з 2009 року організована дитяча драматична студія «Супутник». Першою була вистава – «Коза Дереза» за мотивами української народної казки. Також були й інші – «Пан Коцький» за мотивами української народної казки, «Муха Цокотуха» за Чуковським, «Теремок» за Маршаком, «Івасик Телесик».  Готуємо казку «Снігуронька» за Андерсеном.

– Розкажіть, будь ласка, про гурток художнього читання.

– Так, з 2000-х років у РБК почав працювати гурток художнього читання. Його вихованці беруть постійно участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, отримують призові місця. Наприклад, в обласному фестивалі «Вишневі усмішки» (м. Охтирка), «Боромля», що проходить у Тростянці, «Барвиста осінь» – в Києві. Студія готує учасників до вступу у вищі навчальні заклади. Наприклад, Андрій Безкоровайний, випускник ЗОШ №1, закінчив Харківську академію мистецтв за спеціальністю «актор театру і кіно», Даша Маригіна закінчила теж цю академію, працює в Сумському драматичному театрі ім. Щепкіна, Анастасія Сидоренко навчається в Харківському університеті культури на факультеті «актор театру і кіно». Чимало випускників студії закінчили культосвітні заклади: Ірина Антоненко – Мелітопольське культосвітнє училище «режисер масових заходів», Максим Безкоровайний, Валерія Антонченко – Сумське культосвітнє училище, Діана Карпенко – факультет «режисер масових дій».

– Не можемо не згадати й мис­­тецько-культурне об’єднання «Таланти  Лебединщини».

– Так, воно створене два роки тому і об’єднало поетів, музикантів, майстрів народно-прикладного мистецтва, читців, співаків, танцюристів тощо.

– Вам довелося знятися і в кіно. Де складніше грати – у кіно чи на сцені?

– У 2018 році на Лебединщині почалися зйомки художнього фільму «Степне». Там я граю вчителя-пенсіонера. Грав одну з головних ролей разом з талановитими, маститими акторами. Такими як: Володимир Ямненко, Олексій Примаков (київські актори театру і кіно), Олександр Максаков (актор театру і кіно м. Дніпро), Радміла Щоголева (київська актриса).  Боявся, звичайно, бо гра на сцені і в кіно – це різні речі. Коли грають самі актори, це не важко, швидко йдуть зйомки, а як у сцені зайнята масовка, вона може зніматися декілька днів. В кінці зйомок як актори, так і режисер-постановник підкреслили, що зі своєю роллю я впорався.

– З ким із талановитих акторів минулих років Ви добре знайомі?

– Хочеться згадати Андрія Микитовича Лубенського. Це актор Харківського театру революції, великий професіонал, виходець із с. Курган. Під час голодомору акторів вивозили з міст у село, щоб вони вижили. Так група акторів Харківського театру, їх було чоловік сім, опинилися на Лебединщині. Вони грали дуже складні вистави, наприклад, «Запорожець за Дунаєм», «Майська ніч», «Утоплена», «Ой, не ходи Грицю». Також пам’ятаю талановиту актрису Раїсу Сорокіну. Багато чому в них навчився. Але варто згадати і таких талановитих акторів театру минулих років, як Олена Лапоногова, Галина Батютенко, Іван Хомутінніков, Микола Ярошенко.

– Розкажіть, будь ласка, про свою сім’ю.

– Дружина – Анна Михайлівна, теж педагог, працювала викладачем російської мови і літератури, зарубіжної літератури в педагогічному училищі.

– Чи важко бути режисером?

– Режисер – це той же педагог, це творча робота. Але зараз в театрі «Орфей» багато талановитих акторів. Це Таїсія Пістрик, Любов Лєгун, Катерина Калініченко, Катерина Волкова, Марина Чичерська, Світлана Маригіна, Віталій Дейнека, Віталій Лобода, Людмила Сідорова, Зіна Парафонова, Надія Манько, Валентин Масюк, Сергій Касьянов, Андрій Кравченко, Світлана Костиріна, Анатолій Глух, Юрій Гудєлов. З ними дуже легко готувати  вистави і грати в них.

– Які Ви маєте відзнаки?

– За роки роботи маю грамоти від Міністерства культури, обласної та районної держадміністрацій. На обласному щорічному фестивалі «Театральні обрії», що проходить у Лебедині, наш театр постійно отримував перші місця. На респуб­ліканському – «Боромля» теж отримали перше місце у 2018 році.

– Звичайно, карантин вплинув на діяльність багатьох закладів. Як Ви виходили з цього становища?

– Майже всі вистави записані на плівку, зняті Сергієм Усенком. Велика йому вдячність. На сайті РДК можна переглянути такі вистави, як: «Мати-наймичка»,  «Бомба для тещі»,  «Сорочинський ярмарок», «Сватання на Гончарівці» та дитячі вистави. На сайті можна ознайомитися із матеріалами, які знаходяться у створеній мною кімнаті-музею «Історія розвитку художньої самодіяльності Лебединського району».

– Чи спілкуєтеся зі студентами-випускниками?

– Так. Часто зустрічаємося. Це Саша Кварта, Вова Дяченко (в Західній Україні живе), Саша Косенко, Марина Зініна, Ірина Балаба, Любов Лєгун та інші.

І традиційні

7 бліц-запитань

– Творчість якого з пись­менників Вам подо­бається?

– В основному, це драматурги. Дуже люблю класику: Карпенко Карий, Старицький. Це ті автори, по яких ставив вистави.

– Чи є така роль, яку хотіли б зіграти?

– Мною зіграно більше 50 ролей, мабуть, немає такої ролі, яку б я ще не зіграв.

– Ви з комп’ютером на «ти» чи на «ви»?

– На «ви».

– Якби вигадали машину часу, в який рік Ви б повернулися?

– В роки дитинства. Як важко тоді не жилося, але люди були добріші, ділилися останнім.

– Ви щаслива людина?

– Так, я щасливий, що завжди в роботі, між людьми. Я їм потрібен, вони – мені.

– Яка Ваша улюблена страва?

– Це звичайні традиційні українські страви.

Чи вмієте Ви готувати?

– Ні.

– Ваші побажання нашим читачам.

– Хотілося б, щоб театр і надалі діяв, щоб завжди був затребуваний, поповнювався новими любителями мистецтва, користувався любов’ю у глядача.

– А ми бажаємо Вам здоров’я, творчих успіхів, вдячних глядачів.

Микола Корсун з учасниками дитячої драматичної студії «Супутник» (вистава «Івасик-Телесик»).

Вокальне тріо у складі Любові Лєгун, Миколи Корсуна та Катерини Волкової.

 

Віч-на-віч

із Миколою Корсуном

спілкувалася

Наталія МАТВЄЄВА.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар