Стрічка новин
Інформація про стан оперативної обстановки на території Лебединської міської ради з 12 по 17 квітня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшли 122 заяви та повідомлення Про любительську риболовлю взагалі: Опоненти рибалок-любителів, а значить, і нашого «Куточка рибалки», як добре знаємо, є здебільшого людьми дуже практичними і не розділяють рибальського Кубок – у «автомобiлiста»: В кінці лютого в спортивній залі Лебединського фахового медичного коледжу імені проф. М.І.Ситенка був проведений уже вдев’яте Кубок пам’яті Володимира Поетичним рядком: Маргарита ДАЦЕНКО, 15 років, про­­живає в м.Суми, навчається в гімназії №1. Під час бойових дій у Сумах, з 24 лютого перебувала Розшукую подругу!: Розшукую подругу Марію Косяк. Із Косяк Марією ми навчалася у Полтавському сільськогосподарському інституті. Після його закінчення у 1975 році, Марія Загальні правила пожежної безпеки під час опалювального періоду:   Згідно правил пожежної безпеки в Україні: перед початком опалювального сезону теплові мережі, які розташовані у приміщеннях, котельні, теплогенераторній калориферні установки, печі Сильна духом і майстриня на всі руки: Один із останніх травневих днів видався сонячним, теплим, без дощику. Тож і вирішила завітати до Катерини Харченко з м.Лебедина, Уривки Лебединських розмов: Дві  сусідки на вулиці: – Вчора поїхала в ліс і привезла велосипедом мішок шишок. Такі великі! А як горять у грубі! Сьогодні відбудеться черговий раунд переговорів з РФ: Українська делегація вже прибула до Стамбулу. Перемовини розпочнуться після 10.00 Ще мінімум тиждень знадобиться російським військовим, аби підготуватися та розгорнути наступ на схід України: Такі дані наводить британська розвідка. Наразі на Донбасі знаходиться лише частина армії РФ. Це ті війська,які раніше були виведені з

– Анатолію Григоровичу, що для Вас значить заклад, який Ви очолюєте?

– ВПУ для мене, як рідна домівка. Докладаємо  чимало зусиль, щоб  працювати над зміцненням навчально-матеріальної бази.

Керівник завжди повинен пройматися   проблемами закладу і тримати руку на пульсі. Тож доводиться «не пасти задніх», а   брати активну участь у численних заходах, конкурсах, працюючи на високий результат.

– Які маєте досягнення у 2019-2020 навчальному році?

– У цьому році училище рясніє переможцями 2 етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів: англійська мова (1 місце) – Вероніка Коренівська (викладач Анна Харченко); українська мова та література (3 місце) – Лілія Вечерова (викладач Анна Курило); математика (3 місце) – Артем Луговий (викладач Анна Карпенко); хімія та біологія (3-ті місця) – Дмитро Плис та Володимир Харченко (викладач Ірина Липова).

З 8 учасників другого етапу Всеукраїн­ських учнівських олімпіад – 5 переможців та 3 учні, які зайняли почесні 4-ті місця: географія – Ростислав Бондар (викладач Ірина Липова); фізика – Аліна Коротич (викладач Володимир Сердюк); історія – Дмитро Фролов (викладач Тетяна Дудник).

Це високий рейтинг загальноосвітньої підготовки. Усі переможці є учнями 3-го курсу.

Також учениця 2-го курсу Світлана Ховратенко виборола 3 місце у 2 етапі ХХ Міжнародного конкурсу знавців української  мови ім. Петра Яцика та мовно-літературного конкурсу ім.Тараса Шевченка. Вона є й  лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Я журналіст»(викладач Анна Курило).

Фізична підготовка закладу займає 2  загальне місце з комплексної спартакіади серед учнів ПТНЗ. Це означає, що у цьому навчальному році ми вибороли 2 місце серед училищ області (викладачі Віталій Курило та Артем Мартинюк).

Хочеться відзначити Анну Курило, викладача української мови та літератури, яка у фінальному етапі «Конкурсу комплексно- методичного забезпечення з предмета українська мова та література» зайняла 3  почесне місце серед училищ області.

– Чи важко в наш час бути директором закладу? Яким для Вас був минулий рік?

– У системі профтехосвіти пройшов від студента до директора. Тож, маючи певний життєвий досвід, бо тривалий час був і міським головою, за плечима чітко сформовані погляди і позиції, що визначалися для мене трьома основними критеріями: чесність, справедливість, принциповість. Не поступаючись ними, не раз накликав на себе відповідне ставлення тих, хто намагався  знищити учбовий заклад.

Зараз теж продовжую дотримуватися цього принципу: працюй, як підказує здоровий глузд. Якщо не так, то як?

Минулий рік був нелегким для закладу,  та й для мене особисто, але з підтримкою  колективу, батьків та учнів - подолали усі перешкоди, які стояли на шляху. Заклад працював, працює і буде працювати.

– Яким Ви бачите заклад майбутнього?

– Це сучасний навчально-виробничий комплекс. Така професійна освіта, якою вона є зараз, себе вже не виправдовує. Тож потрібно вже сьогодні шукати шляхи розвитку закладу.

У цьому році наше училище вибороло  бронзову медаль у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти». Ми отримали 3-є місце у одній із тематичних номінацій.

Я бачу майбутнє училища. Слід створювати   професійні центри. Учні мають навчатися в нових комп’ютерних класах, на новій техніці. Над цим ми вже зараз працюємо. Із стін училища повинні виходити такі спеціалісти,  яких потребує ринок праці. А ринок праці  вимагає від нас конкурентоспроможного  робітника.

– Наскільки успішні Ваші випускники? Які вони є?

– Заклад надає випускникам якісну  підготовку. Вони затребувані роботодавцями. Наші випускники є переможцями не лише обласних, а й міжнародних конкурсів. Роботи театру «Гламур» є нашою гордістю. Вони   неодноразові призери.

Учні кухарської справи вже декілька років підряд затребувані на виробничу практику(запрошуються й на роботу) в Конче- Заспу. Студенти були відзначені подяками за високий професіоналізм.

Завдяки співпраці з товариством «Млин», значно покращилася спортивна база закладу. Учні мають можливість працювати на новеньких спортивних тренажерах, які встановлені у спортивному залі.

Лісники щороку співпрацюють з фер­мерсь­ким господарством «Сугак В.В.», допомагаючи у зборі урожаю, при цьому мають можливість освоювати нову техніку.

У цьому році в училищі успішно прово­див­ся  конкурс фахової майстерності з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва». Про це свідчить результат конкурсу. Хлопці показали себе на новій техніці, як найкращі знавці своєї професії і підтвердили те, що сучасний тракторист володіє знаннями та навиками багатьох сільськогосподарських  професій: водія, тракториста, знає будо­ву і правила експлуатації тракторів і сільсь­ко­господарських машин, систему технічного обслуговування машинно-трактор­ної справи, ознаки основних несправностей і способи їх усунення. Вони мають усі необхідні знання основних правил прогресивної технології механізованих робіт.

– Які професії готує на сьогоднішній день Ваш заклад?

– Основне направлення - лісогосподар­ське та сільськогосподарське.

Заклад має ліцензії на 22 професії, 6 із них – інтегровані.

– Чи виконує училище регіональне замовлення?

– Так. На 101 відсоток.

 – Як проводите вступну кампанію цього року? За якими професіями?

– У цьому році набираємо учнів за професіями:

На базі 9 класу: лісник, тракторист  «А1», «А2», водій категорії «С»; кухар, кондитер;  муляр, штукатур, лицю­вальник - плиточник;

 На базі 11 класу: кухар (2 роки навчання); тракторист, машиніст с/г виробництва категорія «А1», «D1», водій категорії «С» (1 рік навчання).

– Минулого року хо­дили чутки про закриття закладу або переведення його  на іншу юридичну адресу. Що змінилося за цей період?

– На сьогодні так пи­тання не стоїть. Ми працю­ємо і продовжуємо виконувати головне завдання підготовки кваліфікованих робітників. Та й, мабуть, ті, хто хотів це зробити, порозумнішали.

– Чи налагоджена у Вас співпраця з закладами міста та району?

– З районом співпраця налагоджена.  Проблем немає. Тісно співпрацюємо на результат. На жаль, так і не налагоджена робота з міською владою, бо там не бачать наш заклад і його перспектив    розвитку, хоча  Лебединське ВПУ лісового господарства  щороку поповнює бюджет міста, як і цього року, на 1,5 мільйона гривень.

– Ким для Вас є учень закладу?

– Для мене учень закладу – центральна фігура, тому що вся робота направлена на його перспективу.

– Над чим працює навчальний заклад? Чи готовий до нового навчального року?

– Глибоко розумію проблему у модернізації  та переоснащенні  матеріально-технічної бази навчально-підсобного госпо­дарства. Матеріально-технічна база ще потребує оновлення. По суті, модернізація вже  розпочалася. Оновлені професії лабораторії кухарів, кондитерів та швейна майстерня  кравців.

Плануємо впроваджувати но­вітні технології   у вирощуванні с/г культур, створити  розплід­ник декоративних дерев та теплиці для вирощування розсади, що забезпечить  додат­кові над­ходження від реалізації с/г про­дукції та з метою забезпечення необхідних умов для проведення виробничого навчання і про­ходження виробничої практики учнів, поновити поголів’я корів.

Хочеться налагодити та впо­рядкувати  сучасну і ефективну освіту для тих, хто ба­жає здобути конкретну професію, яка б від­повідала часу та рівню доходу, щоб наші учні мали можливість проходити виробничу практику на сучасній техніці та виробництві, де й здобуватимуть  свій перший конкурентоспроможний досвід.

Сьогодні надзвичайно важливо наповнити район, місто, область кваліфікованими ро­біт­­ни­чими кадрами, які вкрай необхідні на­шій державі для її розбудови. А для цього слід здій­снити аналіз структури економіки Лебе­динського району і прогнозувати її роз­виток на майбутнє( в районі є стратегія, план соціально-економічного розвитку, план обсягів залучення інвестицій по різних галу­зях), щоб сформувати регіональне замов­лення, провести демографічний прогноз розвитку району, визначити соціальну роль закладу в регіоні.

Зацікавлені в реалізації проєктів Європей­сь­кого Союзу та інших Міжнародних проєк­тів: участь навчального закладу у спів­праці із СНАУ у міжнародних програмах у сферах землеробства, лісовідновлення та лісо­розведення, участь у проєктах, які перед­бачають виробниче навчання та стажування  в країнах Євросоюзу. Розробляється  механізм та реалізація із залученням додаткових фінансових та матеріальних ресурсів (цільових соціальних проєктів, інвестицій,благодійних внесків, грантів тощо).

Планували з 2020 року (жовтень) по 2022 рік розпочати двосторонню експериментальну роботу « Інтеграція іноземної мови в робітничих професіях» у співпраці з волонтером Корпусу миру США за проєктом «Розвиток молоді», що дає можливість пошуку партнерів та налагодження співпраці з організаціями  як у межах України, так і за кордоном. На жаль, у зв’язку з епідемією коронавірусу,  цю співпрацю відтерміновано до зняття карантину.

Заклад готовий до початку нового навчального року.

– Кого б Ви назвали друзями закладу?

– Це наші роботодавці, батьки,  ветерани училища, екс-депутат Владислав Бухарєв, який надав допомогу у придбанні та введенні в експлуатацію твердо­паливної котельні.

– Чи задоволені Ви фі­нансо­вим, мате­ріальним й іншим за­безпе­ченням закладу?

– Не зовсім. Вся сучасна техніка повинна постачатися у навчальні заклади, а цього, на жаль, немає. Доводиться самотужки вишукувати кошти на матеріально-технічне забезпечення  училища та на його розвиток.

– Які перспективи розвитку училища?

– Як керівник, бачу перспективи розвитку ДПТНЗ «Лебединське ВПУ лісового госпо­дарства» на 2020-2025 роки в умовах мо­дернізації закладу, здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів від­по­відно до потреб регіону. Мова йде про створення нової системи підготовки робітничих кадрів, а для цього необхідно  збалансувати ринок праці та ринок освітніх послуг шляхом проведення моніторингу регіональних потреб у робітничих кадрах з урахуванням динамічних змін на ринку праці та європейських критеріїв ефектив­ної професійної підготовки. У перспективі  впровадити нові професії  за спе­ціальностями лісо­вого, сільсько­господарського, автомо­біль­ного транспорту, громадського харчу­вання, торгівлі, сфери послуг та будівництва: швачка, озеленювач, садівник, лісоруб, стропальник; здійснювати підготовку , перепідготовку та підвищення кваліфікації учасників АТО, безробітних, внутрішньо переміщених осіб, ввести підготовку спец­контингенту водіїв категорії «С», «Е» (для Збройних сил України), а також спеціалістів завантажувально-розванта­жувальних ро­біт, операторів крану автомобільного, кра­нівників для військових. Також планується  оновлення змісту професійної освіти за стандартами професійної (професійно-технічної) освіти на компетентнісній основі, здійснювати моніторинг ринку праці разом з  Лебединським  міськрайонним центром зайнятості з урахуванням демографічних та економічних умов регіону.

На базі закладу розглядається пропозиція й Сумської обласної профорганізації праців­ників АПК України щодо   створення  аграрного центру обласного значення для перепідготовки та підвищення кваліфі­кації водіїв, трактористів-машиністів сільськогос­по­дарського виробництва категорії «В1».

А також, дивлячись у майбутнє, слід подумати про створення в Лебедині потужного навчального закладу  на базі трьох:  медич­ного, педагогічного та ВПУ, щоб жодного не втратити через демографічну ситуацію в регіоні.

Наполеглива праця, висока відповідальність перед сус­пільством за підготовку високо­ква­ліфікованих кадрів, бажання робити все якнайкраще – це було і залишається го­лов­ним у діяльності Лебединського ви­щого професійного училища лісового госпо­дарства.

– Анатолію Григоровичу, що б Ви хотіли побажати собі і осві­тя­нам на­передодні нового навчального року?

– Я звертаюся  не лише до освітян. Дорогі учні, батьки та колеги! Осінь – чарівна пора року, але особливо вона примітна тим, що починається пора знань. Перший дзвінок – хвилююче свято.Хочеться знову побачити вас усіх на лінійці і вже без карантину, познайомитися ближче з першокурсниками та їхніми  батьками. Наші діти стали на рік старшими, а вчителі – мудрішими. Пам’ятайте, що освіченій людині відкрито в житті багато чого. Вчитися і бути кращим – це прекрасний внесок у майбутнє. Дозвольте вже сьогодні привітати вас з початком навчального року  і побажати неймовірної радості, успіхів, перемог та натхнення у навчанні та праці! Наш заклад завжди гостинно відкриє двері кожному із вас і стане вашою другою домівкою.

Бажаю вам  здоров’я,  стабіль­но­сті, терпіння, нових звершень і  Господнього благословення!

– Ваше найзаповітніше ба­жання?

– Щоб мої рідні і друзі ніколи не хворіли, завжди були здорові.

Це бажання, мабуть, кожного з нас. Тож щиро бажаю і вам, і вашим родинам бути завжди здоровими і щасливими!

– Дякуємо, Анатолію Григоровичу, за відвертість.

Розмову вів Василь Дацько.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар