Стрічка новин
З минулого межиріцьких хуторів: На початку 1905 р. у Павленківській волості у 54 хуторах мешкали у 1047 дворах 6826 жителів, які мали 5446 дес. Чарівна музика математики Олександра Борисенка: Нам, випускникам мехмату 1981 року, можна сказати, пощастило двічі в житті. Перший раз – коли нас для захисту диплома «прикріпили» Турчинов побував у Лебедині: Олександр Валентинович Турчинов, український політичний і державний діяч, секретар РНБО України (2014-2019р.р.), Голова Верховної Ради України (22.02-27.11.2014 р.р.), виконуючий обов’язки Російські кораблі, примусово вилучать на користь України: Російські кораблі, які на даний час  знаходяться на судноремонтному заводі в місті Ізмаїл, примусово вилучать на користь України. Про це Малий та середній бізнес серед лідерів в Україні по «карантинних» виплатах: Задля пом’якшення ситуації, спричиненої коронавірусом, Урядом передбачена виплата допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавцям із числа Вже рік, як у Лебединській центральній районній лікарні діє відділення медичної реабілітації: Одним із пріоритетних напрямків розвитку галузі охорони здоров’я є надання якісних та доступних медичних послуг населенню. Це і є основною Поліція викрила крадіїв електротехніки: Менше доби знадобилося оперативникам Лебединського відділення поліції аби встановити осіб, причетних до крадіжки чужого майна та вилучити у них викрадені 10 років проведе за гратами мешканець Сумщини, який позбавив життя свого приятеля: Роменською місцевою прокуратурою в суді доведено вину 55-річного чоловіка в умисному вбивстві свого приятеля. На Сумщині відновили роботу клієнтські простори "104.ua", повідомляє АТ "Сумигаз" : Споживачів приймають з 9.00 до 16.00 по буднях. Під час повітряних тривог, відділення зачиняються. Телефони для консультацій: 0542 70 30 ...Перестаралися: Весна нес­мі­ли­вими про­мі­нцями вже заглядає в наші оселі. Дехто з господарок починає перебирати насіння для посіву овочів, квітів. Комунальники ж

П’ятирічного Сергійка ніяк не могли привчити чистити зуби. Не любив малий цієї гігієнічної процедури й будь-якими шля­хами намагався уникнути. Вдавався навіть до маленьких дитячих хитрощів: видавлював пасту з тюбика в раковину вмивальника, а порожньою щіткою сяк-так ялозив у роті.

Але його швидко розкусили й примушували робити все як слід у присутності дорослих. Нерід­ко через цю ненависну про­це­дуру доходило до плачу.

Татко постійно був на роботі, тому, можна сказати, стояв осторонь цих проблем. А мама з бабусею впритул займалися вихованням хлопчика, намагаючись зробити його слухняним, охайним і, зрозуміло, здоровим. Усе в них виходило, крім одного – того, про що ми говорили вище. Мама з бабусею доступно й популярно пояснювали малюку, що є зовсім маленькі бактерії. Такі малюсінькі, що їх і побачити неможливо, але вони дуже шкодять зубкам. Якщо не користуватися пастою, то зуби випадуть. Але Сергійко не переймався страхом із цього приводу. Бо дійшов цілком логічного висновку: що лихого можуть зробити йому якісь там нікчемні бактерії, яких навіть не видно?

І ось одного разу проблема дуже легко й несподівано вирішилася. А сталося це так. На кухні бабуся захоплено розповідала мамі про події в черговому телесеріалі. Сергійко крутився поруч, дослухаючись до розмови. Він взагалi любив слухати бабусині розповіді. Аж раптом помітив, як і з бабусиного рота щось випало. Вона підхопила те щось, і малий iз жахом побачив, що то... зуби.

Ясна річ, Сергійко поняття не мав, що можуть бути вставні щелепи, що їх випадання з рота безболісне й, зазвичай, викликає смiх не тільки в оточуючих, а й у того, хто їх загубив. Тому побачене глибоко вразило хлопчика. Він зіщулився, очікуючи, що бабуся ось-ось почне плакати від болю...

Зауваживши шокову реак­цію сина, мама миттєво зорієн­тувалася й вирiшила використати цю ситуацію. З напускною суворістю подивилася на свою матір, яка продовжувала тримати зуби в руках і повчально сказала їй:

– Ну ось бачиш, до чого призводить те, що ти забуваєш чистити зуби?

– Ой, дійсно, забуваю, – включилася в гру бабуся. – Мабуть тому, що старенька вже.

– А тепер доведеться твої зуби прибивати цвяшками на місце. Сергійку, ти не бачив, куди татко цвяшки поклав?

– Здається, в ящику... на балконі, – злякано проше­потів малий, уявляючи страшну картину ремонту бабусиного рота.

За хвилину Сергійко вже був у ванній кімнаті. Мама з бабусею тихцем зазирнули туди: малий ретельно чистив зуби.

Із того часу цю процедуру Сергійко робив по кілька разів на день. Без нагадування.

Микола БІЛОКОПИТОВ.

Спеціально для тижневика «Будьмо разом».

 

Жарти земляків

У людей настала нова форма бідності: в одних немає копійки за душею, а в інших – взагалі нема душі…

х Х х

Дівчата, ніколи не виходьте заміж за чоловіка із «золотими руками». У вас ніколи нічого нового не буде. Цей гад усе відремонтує…

х Х х

Якщо чоловік сам відкриває жінці дверцята машини, то це або нова машина, або нова жінка.

х Х х

Кажуть, що є такі жінки, котрі просто кохають свого чоловіка, готують йому їсти і ніколи не кричать. Але їх ще ніхто не бачив.

х Х х

Гості – це такі люди, які приходять на чай, а випивають всю горілку.

 

Отакої!

Як багатого знайти

Хочемо у тебе, Галю,

Ось що запитати,

Як зуміла ти з багатим

Долю поєднати?

Он Марія геть зовсім

Перестала спати,

Познайомитися хоче

З мужиком багатим.

– Що багатий мій Петро,

Маска підказала.

Я свою, одну й ту ж саму,

Місяць не міняла.

А Петро ж тільки надів –

Не пройшло й години,

Й маску свою, ще нову,

Геть на смітник кинув.

Подивилась я на це

Й висновок зробила,

Що таке може утнути

Багата людина.

Ну, а потім я Петра

Дуже покохала

І уже багато раз

Маску поміняла.

Хоч їх і не видно

З мізками справа

загадково виглядає,

І скільки їх у кожного із нас,

ніхто не знає.

Але якщо у когось

їх не вистачає,

Це кожний з нас

відразу помічає.

 

Леонід РЕШЕТНІК,

позаштатний автор

тижневика «Будьмо разом»,

с.Ворожба.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар