Стрічка новин
Скільки ніг у свині?: Ви коли-небудь кололи кабанця в своєму господарстві? Ні? Ага, кололи. Значить, ситуація вам знайома. Горобчик: Олюся вийш­ла із по­ліклініки, куди ходила ро­бити рентген коліна, яке вже третій місяць боліло, опухло. Не допомагали ніякі компреси, мазі… З роси й води!: Кожен раз, коли я її згадую, бачу здалеку чи підходжу ближче, мене огортають особливі почуття любові й гордості. Я помічаю, Вдячність: Колектив представництва на Лебединщині громадської організації «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс» безмежно вдячний депутату обласної ради Віталію Миколайовичу Калініченку за турботу Консультант: А було це на Лебединщині, коли активно розвивалось сільське господарство, переробна промисловість, будувались ракетні бази, вдосконалювалась авіація Заборона на лов водних біоресурсів: Діятиме весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів відповідно до статтей 9, 10 Закону України «Про рибне господарство, Лебединщина: сторінки історії: Пропонуємо увазі наших читачів цікавий мате­ріал із книги відомого українського письменника Григорія Квітки-Основ’яненка «Харьков и уездные города» про наше славне Борги за землю доведеться повертати: Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється відповідно до закону. Що воно горить?: Життя іде, залишаючи по собі гіркі й добрі спогади. Іноді перегортаєш їх, як аркуші у фотоальбомі, і посміхнешся, пригадавши якусь У водоймах зникає риба: З українських водойм зникають чехоня, лин, головень, сазан, жерех. На це впливають браконьєри. Їх за останні 20 років побільшало майже

Пандемія. А ще зовсім недавно усі їхали додому через введення простого карантину. Четвер, 12 березня ц.р., залишиться у пам’яті надовго. Ніхто навіть не уявляв, наскільки все серйозно.

«Надзвичайна ситуація, а не надзвичайний стан», – запевняють в Уряді. А відчувається справжня різниця? Наші права у будь-якому разі обмежено. Уже тривалий час ми проводимо у чотирьох стінах, слухаємо «зомбо-ЗМІ» та «сходимо з розуму». У магазинах ажіотаж, у аптеках дефіцит, а далі що? Місцевим органам влади теж важко зібрати думки докупи. Проте ми намагаємося ставитися з розумінням до всього, що відбувається через коронавірус, адже ніхто не був до цього готовий. Та чи справді такі нововведення йдуть на користь людям, а не на користь владі?

Закон про землю. Висловлювання «за» і «проти» не чув хіба той, хто взагалі не товаришує із суспільством. Ви знаєте, дуже зручно продавати тисячними гектарами Україну, коли не маєш права навіть оскаржити це. Хоч і свободу слова не відміняли. Проте ж масові зібрання заборонені, будь-яке скупчення людей – колосальний ризик, а отже, зібрань з цього приводу ми не побачимо, де могли б заблокувати закон про ринок землі.

Економіка. Не хочеться вдаватися до цифр, тому є пояснення простіше. Через вплив COVID-19 ринки переживуть рекордні падіння, багато підприємств  не працюватимуть, а деякі взагалі припинять своє існування. Нафта знецінюється, торгівля під загрозою, а про туризм можна забути ще принаймні на декілька років. Проблеми у фінансуванні МОЗ теж чималі. Держава не в змозі забезпечити всім необхідним своїх громадян. Ми постійно чули про економічний стрибок, але є враження, що економіка брала розгін, спіткнулася і ризикує проїхатися обличчям по землі. Про це говорять вже і високопосадовці. Тепер і справді спіткнулися, а піднятися навряд чи удасться.

Порушення прав. Із кожним днем карантину приходить усвідомлення того, що ми у клітці, яка несе в собі багато проблем та заборон. Щодо ризику зара­зитися ще можна погодитися, що вдома безпечніше, бо немає контакту із захворілими. Здавалося б, це ж задля нашого здоров’я та спокою, ось тільки спокій чомусь не відчувається. Про випадки зараження мовчить не одна країна. Та й українська, зокрема, місцева влада також небагатослівна. Хотілося б згадати про один випадок із нашої ж Сумської області. Уряд на свята наголосив на тому, що треба посилити обмеження на перебування у громадських місцях та посилити контроль за дотриманням цих обмежень протягом трьох днів. Проте міська влада Тростянця розмістила у себе на сайті інформацію, де вказана чітка заборона на пересування. Місцеві газети також поширили цю інформацію. Люди обурені, адже тільки вони мають сидіти вдома, а працівники критичної інфраструктури повинні, як у Києві, пересуватися за перепустками. Через це громадяни взялися скуповувати та спустошувати прилавки, що породило дефіцит та паніку. Та виявляється, що в області пересуватися на свята було заборонено тільки в громадських місцях! Але Тростянецька влада зрозуміла заборону по-іншому, чим категорично порушила права в умовах пандемії. Мабуть, що це той самий приклад негативних наслідків та надзвичайних ризиків. Рішення повинно мати рекомендаційний характер, а не примусовий, чи навіть залякуючий. Та це не про наші місцеві органи. «Шквал критики в соцмережах змусив владу переглянути свою позицію. Добре, що вони пішли на поступки, погано, що крутять світом, як циган сонцем»,– такий ось коментар з’являється у мережі «Фейсбук» від громадського активіста. Та чи завжди незаконні дії зможуть переглянути через критику з боку людей в «коментах»? Чи взагалі допустимі такі похибки?

На мою думку, порушення права на освіту, права на мирні зібрання, права вільного пересування (закриття пунктів пропуску через кордон і фактично всіх видів сполучення)  ще є нормою. Навчання у двадцять першому столітті давно можна проводити вдома. Мирні зібрання також слід перевести в онлайн режим. Це справді зменшить ризик зараження. Але  порушення права на свободу та особисту недоторканість і досі вважаю під питанням.

Обмеження права доступу до медичної допомоги створює проблеми для тих, хто хворіє на різноманітні хронічні хвороби, чи хотів би полікувати старі прогалини здоров’я. На відвідини лікарі не чекають, а телефонний дзвінок сімейному лікарю не завжди рятує життя. Особливо обурив випадок знову-таки в Тростянецькій ОТГ. Викликаєш «швидку», везуть до Охтирської лікарні. Чомусь її затвердили опорною. І нікого не цікавить те, що до неї критична відстань, можеш не доїхати. Випадки уже зафіксовані. Можна було доправити до найближчої, але наразі тільки своїми силами. У «швидкій» тобі дають вибір: доправимо до опорної є шанс на допомогу, хочеш обрати сам,̶ можеш сам туди і їхати. А ось у боротьбі з COVID-19 усіх хворих чекають у м. Тростянець, як не дивно.

Право на підприємницьку діяльність (обмеження роботи і закриття торгових центрів, підприємств) порушується максимально. Одна справа, коли це не масово та на маленький період, а інша – коли усе зачинено на необмежений термін, й елементарно не можеш купити вкрай необхідні речі для існування. Що мають робити люди? Добре, що на сьогодні в певній мірі вже стабілізувалася підприємницька діяльність, дозволена з певними обмеженнями, з урахуванням карантинних заходів.

Право на працю і заробітну плату – це ще трагічніша тема на сьогодні. Так, багато людей вимушені піти у відпустки за власний рахунок, особливо батьки малолітніх дітей через закриття шкіл і садків. Не усі навчилися накопичувати та зберігати. На що ж тоді жити? Навіть допомога від Уряду не дасть впевненості у наступному дні.

Зважаючи на такі проблеми, особливо на порушення прав в умовах пандемії, ми ризикуємо залишитися без грошей, здоров’я та навіть сім’ї. Звуження демократії не рятує. Обмеження дратують. Але потрібно зважати на ситуацію в країні, дотримуватися заходів, набиратися терпіння та вчитися оперувати знаннями своїх прав та обов’язків. Наразі це все, що зможе захистити людей від пандемії. Здоров`я і життя – найцінніший скарб. І, не дивлячись ні на що, цей скарб варто берегти.

Тетяна Чекотило,

студентка факультету

іноземної філології

та соціальних комунікацій

Сумського державного

університету.

Коментарі  
-2 #5 Браток 22.05.2020, 20:43
Цитую Парфюмер:
...У четвер, 21 травня у місті Лебедині було зафіксовано перший офіційно підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Хворобу виявили у матері жінки, котра нещодавно повернулася з Москви, тест доньки показав негативний результат. Цю інформацію підтвердили у Сумському обласному лабораторному центрі МОЗ України.
В обох протестованих констатують погіршення самопочуття та підвищення температури тіла до 38°, стан ще одного члена родини наразі є задовільним, необхідні тести їм буде зроблено завтра. Сімейний лікар родини повідомляє про те, що жінка-потенційний носій переконує:
“Після повернення з Росії вона разом з іншими членами родини відбули обов’язкову самоізоляцію, ні з ким не контактували, продукти та всі необхідні речі їм приносили рідні та залишали на подвір’ї домогосподарства.”

Позвольте простой как полевой цветок василёк вопрос: скажите, на кой чёрт (пардон) вы поехали в страну широкого распространения пандемии? Там уже свыше 300 000 случаев заражения. Так на кой вы туда подались, скажите? Зла не хватает от вопиющей умственной простоты отдельных безответственных персонажей.
Вы думаете, что ваша самоизоляция может быть утешением для лебединцев? Вы заразились в далёких краях и, по смыслу, оздоравливайтесь теперь не на родине, а где хотите. Возможно, благодаря этой глуп... работа местных властей по недопущению вируса на Лебединщину будет пущена насмарку.


Для брата Парфюмера
Цитата
+2 #4 Парфюмер 22.05.2020, 20:09
Ну что же, если модератор позволяет себе пропускать в комментарии нецензурщину и похабщину, то далее разговаривайте вдвоём между собой.
Вы поняли, модератор, простую мысль?
Цитата
-2 #3 Браток 22.05.2020, 20:04
Цитую Парфюмер:
...У четвер, 21 травня у місті Лебедині було зафіксовано перший офіційно підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Хворобу виявили у матері жінки, котра нещодавно повернулася з Москви, тест доньки показав негативний результат. Цю інформацію підтвердили у Сумському обласному лабораторному центрі МОЗ України.
В обох протестованих констатують погіршення самопочуття та підвищення температури тіла до 38°, стан ще одного члена родини наразі є задовільним, необхідні тести їм буде зроблено завтра. Сімейний лікар родини повідомляє про те, що жінка-потенційний носій переконує:
“Після повернення з Росії вона разом з іншими членами родини відбули обов’язкову самоізоляцію, ні з ким не контактували, продукти та всі необхідні речі їм приносили рідні та залишали на подвір’ї домогосподарства.”

Позвольте простой как полевой цветок василёк вопрос: скажите, на кой чёрт (пардон) вы поехали в страну широкого распространения пандемии? Там уже свыше 300 000 случаев заражения. Так на кой вы туда подались, скажите? Зла не хватает от вопиющей умственной простоты отдельных безответственных персонажей.
Вы думаете, что ваша самоизоляция может быть утешением для лебединцев? Вы заразились в далёких краях и, по смыслу, оздоравливайтесь теперь не на родине, а где хотите. Возможно, благодаря этой глуп... работа местных властей по недопущению вируса на Лебединщину будет пущена насмарку.
Ти повністю недоганяющій і не перебувающій в реалізмі кацапчік. Зайди на оф сайт. глянь смертність від ковіду по країнам. Ви тіпа невмирущі? Ахахаах. Їбонута рашка всюди перша, чахлики невмирущі.
Цитата
+2 #2 Парфюмер 22.05.2020, 13:31
...У четвер, 21 травня у місті Лебедині було зафіксовано перший офіційно підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Хворобу виявили у матері жінки, котра нещодавно повернулася з Москви, тест доньки показав негативний результат. Цю інформацію підтвердили у Сумському обласному лабораторному центрі МОЗ України.
В обох протестованих констатують погіршення самопочуття та підвищення температури тіла до 38°, стан ще одного члена родини наразі є задовільним, необхідні тести їм буде зроблено завтра. Сімейний лікар родини повідомляє про те, що жінка-потенційний носій переконує:
“Після повернення з Росії вона разом з іншими членами родини відбули обов’язкову самоізоляцію, ні з ким не контактували, продукти та всі необхідні речі їм приносили рідні та залишали на подвір’ї домогосподарства.”

Позвольте простой как полевой цветок василёк вопрос: скажите, на кой чёрт (пардон) вы поехали в страну широкого распространения пандемии? Там уже свыше 300 000 случаев заражения. Так на кой вы туда подались, скажите? Зла не хватает от вопиющей умственной простоты отдельных безответственных персонажей.
Вы думаете, что ваша самоизоляция может быть утешением для лебединцев? Вы заразились в далёких краях и, по смыслу, оздоравливайтесь теперь не на родине, а где хотите. Возможно, благодаря этой глуп... работа местных властей по недопущению вируса на Лебединщину будет пущена насмарку.
Цитата
+1 #1 Парфюмер 21.05.2020, 19:38
"Але потрібно зважати на ситуацію в країні, дотримуватися заходів, набиратися терпіння та вчитися оперувати знаннями своїх прав та обов’язків. Наразі це все, що зможе захистити людей від пандемії. Здоров`я і життя – найцінніший скарб. І, не дивлячись ні на що, цей скарб варто берегти.."

Так в чём же тогда ваш кипеж по "обмеженню прав" состоит, прекрасная незнакомка Таня?
Шума в ваших словах много, в сухом финишном остатке читается здравая мысль, что лучше быть дома тёплым и здоровым, чем лежать в сырой земле холодным в прямоугольном деревянном ящике, заколоченном гвоздями.
Ну, Вы поняли. Пёс с ними, правами. Здоровья всем.
Цитата
Додати коментар