Стрічка новин
Війна росії проти України – 28 березня 2022: Офіційна інформація від обласних військових адміністрацій станом на ранок: На Сумщині 28 березня під час повітряних тривог  російська армія обстріляла Сумський Кращі юні науковці Лебединської громади 2021 року:   Кінець березня 2021 року ознаменувався найвагомішим змаганням інтелекту серед учнівської молоді Сумщини – обласним етапом Всеукраїнського конкурсу-захисту Головним управлінням Національної поліції в Сумській області розпочато конкурс на посаду «Дільничний офіцер поліції»:   На конкурс оголошено 2 посади дільничного офіцера поліції сектора превенції Лебединського відділення поліції. Небезпека covid-19 залишається: За минулий тиждень по Лебединському району зареєстрований один випадок підозри на Covid-19. У жителя району (51 рік), який захворів 13 Літа, заплетені у працю: Навесні, коли дерева квітнуть буйним цвітом, у дружній, люблячій сім’ї віруючих людей Володимира та Раїси Ніколенків із Лебедина 30 квітня Щоб не трапилось біди: Зважаючи на те, що, зазвичай, під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки Наш сучасник: Робота листонош непроста. Вони за будь-якої погоди долають кілометрові відстані, щоб доставити до адресата вчасно кореспонденцію, пенсію, супутні товари, Так тримати, земляки!: Мав можливість тримати в руках і читати Ваш тижневик «Будьмо разом» і був приємно здивований що дизайном, що змістом публікацій. Ціни на ринку в м.Лебедині на 5 липня 2022 року: М’ясо (1кг) – 150-200 грн. Сало (1кг) – 60-200 грн. Підопригори запрошують на фестиваль борщу: У селі Підопригори Лебединського району, де щороку проводився «Квартал Фест», у цьому році до Дня Незалежності України відбудеться Фестиваль борщу.

Сьогодні, 14 липня, посеред літа, ми мали б відзначати день народження нашого колеги Миколи Семеновича Суботи, завідувача відділу фотоінформації редакції газети «Життя Лебединщини». Але, на жаль… Вже майже дев’ять років, як ми схиляємо голови перед його вічною пам’яттю, відвідуючи Мироносницьке кладовище.

Фотожурналістиці Семенович віддав двадцять чотири роки свого життя, хоча за фахом він «вчений агроном». А фотографування спочатку було своєрідним захопленням паралельно з вузівською професією, а згодом переросло у професійну справу, яку він понад усе любив. Його знали жителі й міста, й району. Мабуть, немає такого трудового колективу, де не побував би Микола Семенович. Працівники підприємств і установ, організацій і навчальних закладів,  яких він представляв на сторінках міськрайонної газети, а згодом і тижневика «Будьмо разом», певно, й досі зберігають у своїх архівах газетні сторінки, де вміщені матеріали з їхніми світлинами, а ще самі фото, бо ж фотокор мав таку чудову рису, як підносити людям радість: багатьом дарував ті фото, зроблені власноруч на згадку героям газетних публікацій.

Доброта, товариськість, ввічливість, тонке відчуття гумору, здатність завжди прийти людині на допомогу у будь-який час, – це не повний перелік рис його характеру. Колектив любив і поважав свого колегу. Шанували його й трудові колективи Лебединщини, з радістю зустрічали, бо знали, що одержать від Семеновича позитивний заряд енергії, а ще потому побачать свої фото на сторінках газети.

Микола Семенович Субота був членом Національної спілки журналістів України. Він цілком того заслужив, адже завжди мав творчий підхід до своєї справи. Фотомайстерності він навчив чимало земляків, до нього за порадами зверталися колеги з багатьох видань не лише області, а й України, поскільки Микола Семенович брав участь у різних конкурсах професійної майстерності, журналістських фестивалях.

…Минають роки. Швидко-швидко. Змінюються покоління лебединських журналістів. Але людська пам’ять тримає спогади про минуле. А воно було радісним, насиченим добрими подіями, досягненнями, здобутками, зустрічами. Пам’ятаємо і ми той час, коли незмінним дружним колективом газетярів крокували життям, писали літопис рідного краю на сторінках міськрайонної газети упродовж кількох десятиліть. А поряд з нами був Микола Семенович Субота – колега, майстер фотоілюстрації, друг, просто хороша й добра людина. Пам’ятаємо...

 

Ось таким було озеро Лебедине на знімку Миколи Суботи. Що там зараз – краще не дивитися.

Меморіал Слави в Лебедині, який при нинішній місцевій владі поступово руйнується.

Юні козачата-першокласники Лебединської ЗОШ №2 зі своїм класоводом Ольгою ХОМЕНКО (1989 рік).

2012 рік. ДП «Лебединське лісове господарство». Директор підприємства Іван ГУРІН, начальник цеху переробки деревини Валерій НЕЧВАЛЬ, головний бухгалтер Ганна ПЛІШИВА, лісничий Лебединського лісництва  Юрій ГУРІН (справа-наліво) з начальником податкової інспекції Володимиром ТЕРЕСОВИМ.

 

Колектив редакції тижневика «Будьмо разом».

Журналісти-ветерани.

Фото, зроблені Миколою СУБОТОЮ, назавжди           

залишаться в пам’яті вдячних лебединців.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар