Стрічка новин
Між нами, сусідами: Влітку вдома справ багато. - Гришо, – гукнула Варвара Павлівна до чоловіка. – Піди на город і копни декілька кущів картоплі. Вогнеборці ліквідували загоряння автомобіля: 21 грудня о 12:43 до Служби порятунку 101, надійшло повідомлення про загоряння автомобіля «ВАЗ» по вул. Гастелло в м.Лебедині. Про Працював драматичний гурток: Як швидко летить час! Здається, ще зовсім недавно, а вже промайнуло майже 42 роки, як я навчалася у Василівській середній Як Ви швидко злізли!: Шістдесяті роки ХХ-го сторіччя характеризуються різким збільшенням тваринництва в сільському госпо­дарстві. Комбікормова промисловість в цей період ще не працювала. До уваги водіїв: з 17 березня діють нові штрафи за порушення ПДР: Завтра, 17 березня, набирає чинності Закон №1231-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі Роз’яснюємо ситуацію щодо ліків.: Якщо у вас є потреба в медикаментах, які ви не можете знайти у аптеках міста/селища/громади – ви можете звернутися: Загальні правила пожежної безпеки під час опалювального періоду:   Згідно правил пожежної безпеки в Україні: перед початком опалювального сезону теплові мережі, які розташовані у приміщеннях, котельні, теплогенераторній калориферні установки, печі Живемо у різних вимірах: Ввімкнеш телевізор, візьмеш до рук центральне друковане видання і чуєш та читаєш – Україна розвивається, промислові підприємства працюють, створюються Шановні працівники, ветерани органів місцевого самоврядування та депутати усіх рівнів!: Щиро вітаю Вас з Днем місцевого самоврядування! Відзначення цього свята є підтвердженням самоврядних традицій багатьох поколінь українців, реалізації їх права брати 10 років проведе за гратами мешканець Сумщини, який позбавив життя свого приятеля: Роменською місцевою прокуратурою в суді доведено вину 55-річного чоловіка в умисному вбивстві свого приятеля.

Село Павленкове було засноване в середині XVII століття козаками-переселенцями. Нині – це центр сільської ради, де працюють СТОВ «Перемога», навчально-виховний комплекс, який відвідують 99 дітей, два магазини, ФАП, клуб, бібліотека, поштове відділення.

Відстань до районного центру – 25, обласного – 55 кілометрів. Поряд протікає річка Грунь. За останню десятирічку Павленкове тричі визнавалося населеним пунктом зразкового порядку.

«Розташоване на чималій відстані від гомінких трас і доріг, Павленкове ніколи не належало до так званих центральних, тих, що завжди впадають в око і нагадують про себе. І коли б (звісно, не доведи, Боже!) його спіткала печальна доля десятків інших українських сіл, що останніми роками зникли з державної мапи (свого часу над ним нависла така небезпека), навряд чи це помітили б проїжджі. Рейсові автобуси і «маршрутки» сюди не дістають, хоча це зовсім не означає, що село залишилося сам-на-сам iз непростим сьогоденням. Навпаки – виробниче і соціально-культурне життя тут вирує значно активніше, ніж у багатьох більш центральних селах. Вочевидь, справа не в географії, а в чомусь іншому – більш глибинному і суттєвому», – так писав в «Урядовому кур’єрі» в 2012 році про село Олександр Вертiль, голова Сумської обласної організації Національтної спілки письменників України, лауреат відомих літературних премій.

Обґрунтовуючи історію заснування села Павленкового, пошлемося на дослідження визнаних істориків Б.Л. та Г.І. Корогодів, які зазначали, що «Очевидно саме в середині XVII століття виникли такі села, як... Павленкове (Лебединський район).

Павленкове вперше згадується в письмових джерелах у 1654 р. За легендою, воно засноване козаком Павленком, а за другою версією назва походить від чоловіка на ім’я Павло та жінки Лєнки.

Село знаходиться на правому березі річки Грунь. Вище за течією, на відстані 1,5 км, розташоване село Мартинці, нижче за течією на відстані 1 км село Грицини.

За даними 1864 року, на казенному хуторі Лебединського повіту Харківської губернії мешкало 387 осіб (192 чоловічої статі та 195 – жіночої), налічувалось 48 дворових господарств (у 2017 р. – 155 садиб). За переписом 1897 р. кількість мешканців становила 532 особи (260 чоловічої статі та 272 – жіночої), всі православної віри.

В 1875 р. в селі збудовано дерев’яну церкву, яка збереглася й до нашого часу. Згодом її було обкладено цеглою, а в 2008-2009 рр. проведено ремонт.

1878 року з ініціативи місцевого священника отця Мелетія в селі відкрито церковно-приходську школу. На той час в ній навчалося 10-15 дітей, батьками яких були заможні селяни.

У 1914 р. село, що в попередні роки значно розрослося, стало центром Павленкiвської волості.

А в 1920 р. вiдкрито початкову школу, організатором і директором якої була вчителька Луговик Олександра Іванівна.

У 1931 р. Павленківська школа стала семирічною, а ще роком пізніше в селі було організовано першу сільськогосподарську артіль, яку очолив Федір Захарович Шевченко. В 1932 р. з’явився перший трактор, за кермо якого сів Іван Федорович Павленко. У різні роки колгоспи в Павленковому мали назви  ім.Шевченка, «Друга п’ятирічка», ім.Ворошилова, відділок радгоспу «Новопетрівський», а з 1990 р. – СТОВ «Перемога».

Місцеву школу очолювали: Шутько Герман Полікарпович, Літовченко Василь Савич, Лютий Іван Іванович, Ляшко Володимир Олександрович, Парфило Валентина Іванівна, Капліна Світлана Вікторівна.

Війна переколошматила долі, полила землю кров’ю, породила безногих і безруких, але згуртувала людей. Мешканці Павленкового та навколишніх сіл також проявили приклади сили, хоробрості, прагнення до перемоги.

У Павленковому бережуть пам’ять про учасників війни, поповнюють шкільний музей новими експонатами, ексклюзивними матеріалами. Відомо, що 433 сiльських жителів воювали на фронтах, 370 з них нагороджені державними нагородами за участь у бойових діях, 107 – загинули, на їх честь збудовано меморіальний комплекс.

Славиться село своїми людьми, людьми-трудівниками, ветеранами праці. Шевіль Степанида Лікандрівна – перша стахановка Павленкового, Крятов А.С. – передовий механізатор, нагороджений орденом Леніна, Трихліб  Іван Пилипович, Павленко Василь Микитович – трактористи, Федірко Олександр Максимович – зварювальник, нагороджені орденами Трудового Червоного Прапора. Зубко Г.М. – тракторист, трудовий стаж якого склав 49 років, удостоєний звання Заслуженого механізатора УРСР. Горбус В.І. – передова доярка, нагороджена медаллю «За трудову доблесть». Литовченко Г. – телятниця, нагороджена орденом «Знак Пошани».

Багатодітні сім’ї – Попа Ігор Ігорович та Попа Ніна Миколаївна (5 дітей), Птіцин Юрій Анатолійович та Птіцина Тетяна Онуфріївна (5 дітей), Дігтяр Володимир Григорович та Дігтяр Алла Василівна (4 дітей), Птіцин Дмитро Юрійович та Птіцина Вікторія Анатоліївна (3 дітей), Кива Сергій Миколайович та Кива Світлана Василівна (3 дітей), Луценко Сергій Васильович та Білятинська Оксана Василівна (3 дітей), Дігтяр Микола Васильович та Дігтяр Наталія Вікторівна (3 дітей), Кищик Юрій Михайлович та Кищик Антоніна Іванівна (3 дітей).

Солоха Віктор Миколайович – учасник ліквідації аварії на ЧАЕС.

Кирюшко Олександр Олексійович, Шапошник Євгеній Володимирович, Луговик Віталій Іванович, Прощайло Євген Олегович, Кабанець Олександр Олександрович, Онайко Роман Анатолійович, Птіцин Юрій Юрійович – учасники АТО.

Павленківський НВК, фельдшерський пункт, бібліотека та сільський клуб працюють добре, завдячуючи спільному розумінню їх соціальної важливості для села. Директор школи С.В.Капліна, сiльський голова С.І.Каплін, голова СТОВ «Перемога» А.В.Онайко докладають чимало зусиль для цього. Здоров’я вам, земляки!

Село Павленкове, будівництво шкільного гуртожитку.

Із книги Володимира ПІДЛІСНОГО «ШТЕПІВКА ТА НАВКОЛИШНІ ХУТОРИ І СЕЛА», 2019 р.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар