Опоненти рибалок-любителів, а значить, і нашого «Куточка рибалки», як добре знаємо, є здебільшого людьми дуже практичними і не розділяють рибальського захоплення.
З дитинства пам’ятаю, як сусіда, котрий, як тоді говорили, «умів жити», повчав свого сина, одного з моїх ровесників: «Риба та зайці заведуть у старці». Тоді ми ще не знали, що навіть олімпійські боги не гордували цим заняттям. На фресці одного з будинків Помпеї зображені Венера та Амур з вудочками в руках. Так само любили проводити час китайські імператори і філософи, історичні діячі Європи. Зокрема, давньоримський полководець Марк Антоній і цариця давнього Єгипту Клеопатра, закохані одне в одного, теж знаходили час, щоб посидіти з вудочками біля ставка. До речі, про це у своїй книзі «Рибна ловля в усьому світі» розповів німецький фахівець з історії рибальства Андреас фон Брандт. Як кажуть, вір, але на власному досвіді перевір, що любительська риболовля – заняття царське і до старців не доводить.
Хрущі над вишнями гули – вони наживкою були
У травні, коли починає цвісти бузок, з`являється чудова наживка, яка є делікатесом для багатьох видів риб. Цією наживкою є хрущ. Коли вилітає ця комаха, велика його кількість потрапляє в воду, де відразу стає кормом для річкових мешканців. Тому період вильоту хрущів є найкращим проміжком часу для лову на цю наживку. Одночасно з травневим жуком чудові ласощі для багатьох видів риб є і його личинка, яку можна використовувати в якості наживки протягом теплих місяців року.
Хрущ і його личинка, яку ще називають сальником, є відмінним кормом, а значить, і перспективними наживками для такого виду риби, як головень. Будучи любителем бурхливих річкових потоків, вирів і кордонів течій, цей річковий мешканець харчується комахами і їх личинками і може досягати 8 кг ваги. Головень не проти поласувати хрущем, що впав на поверхню водойми. Але ця риба дуже обережна, тому снасті для неї повинні бути дуже делікатними і без яскравих кольорів. Існує кілька варіантів насадки хруща: поперек тіла за передню частину; поперек тіла за задню частину; за центр жука жалом гачка вгору; вздовж тіла жалом до задньої частини тіла; вздовж тіла жалом до передньої частини тіла. Існує багато думок і суперечок, як насаджувати хруща на гачок правильно. Одним з кращих варіантів оснащення гачка хрущем вважається насадка уздовж тіла, де жало виходить з черева в задній частині. При такій насадці жук надійно тримається на гачку, ворушить лапами, і висока ймовірність самопідсікання головня. Для лову на хруща і сальника можна використовувати гачок з довгою цівкою №6-10 за радянською нумерацією. Найкращим вибором буде гачок №8.
Про в’єтнамський бальзам «Золота зірка»
Якось довелося вудити карасів, маючи нежить. Від нього я лікувався отим самим бальзамом. Тепер ви все зрозуміли з пів слова. Словом, помастив я цим бальзамом для експерименту не лише свого носа, а й черв’яка. Кльов тоді був неперевершеним. Карась – він взагалі своєрідний гурман: то його запах бензину спокусить, то, бач, бальзам «Золота зірка». А ви спробуйте – перевірте!
Пам’ятатимемо
Риболовство у сім`ї Гордієнків – це традиція із покоління в покоління. Цим займалися дід, батько, а потім і його син Олександр.
Любов до природи, любительського рибальства передав Олександр Васильович і своєму сину Максиму. Мріяв навчити цій премудрості і онучка. На жаль, не судилося: нещодавно у Олександра Васильовича раптово зупинилося серце. Але ми завжди пам`ятатимемо Олександра Васильовича Гордієнка як чудову людину, щирого товариша.
А це фото минулої зими – як пам`ять про нього.
Рибальські фотомиті
Багато чим вражені українці в Польщі. Ось, приміром, один рибалка-любитель упіймав там сома масою сто кілограмів!
Що воно за риба, що має лапи?
Більшість людей вважає, що всі живі істоти на землі вже давно відкриті, класифіковані, і нічого нового на Землі для відкриття не залишилося. Аж ніяк! Нещодавно на Тасманії знайшли нову популяцію найрідкіснішої в світі риби, яка пересувається по дну на «лапах». Досі вченим було відомо про існування єдиної популяції червоної риби-лопати у світі, яка налічувала кілька десятків особин.
Біля берегів Тасманії виявили нову популяцію червоної риби-лопати. Риби цього сімейства пересуваються по дну з допомогою черевних плавців, за будовою і формою віддалено нагадують лапи. Фахівці кілька годин досліджували район площею приблизно 1000 квадратних метрів і визначили, що в ньому проживають від 20 до 40 риб-лопат. Це місце знаходиться в декількох кілометрах від локації, де мешкає перша популяція риби.
Ведучий «Куточка рибалки»
Петро Кутовий.