Стрічка новин
27 травня розпочав роботу Психо­логічний лекторій, що проводитиметься щомісяця: Перше заняття було присвячене темі «Психолог і я». Волонтер – психолог Тамара Мандрико ознайомила присутніх «феніксівців» із основними поняттями психології Обростаємо сміттям: Добрий день, шановна редакціє газети «Будьмо разом»!  Хочу звернути вашу увагу на проблему сучасного суспільства - байдужість жителів м. Лебедина Наші сучасниці: Аптека №1 ТОВ «Торговий дім «Медсвіт», що знаходиться поряд автостанції нашого міста, нещодавно відкрила свої двері для відвідувачів – покупців Скільки ніг у свині?: Ви коли-небудь кололи кабанця в своєму господарстві? Ні? Ага, кололи. Значить, ситуація вам знайома. Марія Савченко – Почесний громадянин сумської області: «Присвоїти посмертно звання «Почесний громадянин Сумської області» Савченко Марії Харитонівні (27 квітня 1913 року – 12 травня 2005 року) – Такий у них менталIтет: Якось Галина Олексіївна і Петро Іванович Перевозники з Лебедина, перегортаючи сторінки сімейного альбому і ведучи надвечірню задушевну розмову, невимушено 102: що трапилось? з 3 по 9 січня 2022 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 114 заяв та У Лебединській громаді зростає кількість дітей, які хворіють на COVID-19: Станом на 31 січня 2022 року по місту Лебедин зареєстровано 57 хворих дітей на COVID-19 та 8 дітей у селах Коледж вчора, сьогодні, завтра: Діяльність педагогічного колективу КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С.Макаренка» пов’я­зана, передусім, з творчістю, зустріч членів колективу представництва громадської організації «Фенікс» з т.в.о. керівника терцентру Ніною Кіяшко: У центральній бібліотеці міста відбулася зустріч членів колективу представництва громадської організації «Фенікс» з т.в.о.  керівника терцентру Ніною Кіяшко,

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

Сильні морози створюють вкрай неспри­ятливі умови для зимівлі риби. Внаслідок утворення криги припиняється надходження кисню з повітря, а розчинений у воді, він зв’язується з органічними речовинами, що розкладаються на дні водойм.

Ці фактори спричиняють поступове зниження вмісту розчиненого у воді кисню до критичних норм (3 мг/куб. дм), що сприяє виникненню явищ задухи. Також негативно впливають на виживання риби і анаеробні процеси, що відбуваються на дні водойм, під час яких у воду потрапляють отруйні гази: метан, сірководень, аміак та інші, які прискорюють її загибель.

Тому в цей складний період рибі необхідна наша допомога. Рятуючи її від замору, необхідно, насамперед, очистити з поверхні льоду сніг, прорубати ополонки розміром 1м на 1м, не менше 10 відсотків від площі водойми, вставити в них снопи з очерету, соломи, щоб сприяти поповненню кисню. Найбільш ефективним засобом є проведення аерації за допомогою спеціально переробленого дренажного насоса для аерації та мотопомпи, що перекачує воду на лід з подальшим її стіканням назад в ополонку, вже збагаченої на кисень.

До речі, для виживання риби в зимовий період необхідний мінімальний вміст кисню (мг/куб.дм) у воді, який для риб є різним: щука, окунь, плітка, короп, – 4,0; вугор річковий – 3,6; білий амур – 3,0. Найбільш витривалими до вмісту кисню є в’юн - 0,8, карась сріблястий - 1,0. Судак, лящ засинають, коли вміст кисню в одному літрі води знижується до 2 мг/куб. дм. Температура води в річці взимку під кригою коливається від 0 °С до +4°С.

Чи доживе риба до весни, залежить від розміру водойми, структури дна, різноманітності глибин і представлених видів живих організмів, наявності течії, прозорості води та небайдужості громадськості.

Сумським рибоохоронним патрулем протягом зими постійно проводиться моніторинг умов зимівлі водних біоресурсів. На водоймах, найбільш схильних до виникнення явищ задухи, спільно з громадськими інспекторами проводиться робота по їх попередженню. Але наших зусиль недостатньо. Тому закликаємо рибалок до самостійного проведення робіт по попередженню загибелі риби. У разі виявлення передумов виникнення задухи, повідомляйте на телефони нашої «гарячої лінії» (096) 838 25 70 або 77-90-13.

За інформацією Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар