Стрічка новин
Дмитро ШУМАЄВ:  «Країна-оазис посеред пустелі»: Дмитро ШУМАЄВ – лебединець, закінчив школу № 5, потім ВПУ лісового господарства та Сумський національний аграрний університет. Вже декілька років Лебединщина в сумському районі: Несподівана і шокуюча для всіх лебединців звістка про зміну адміністративно-територіального устрою регіону, зокрема віднесення Лебединщини Майстерня свята LeKost - свято повинно бути казковим!: Майстерня свята LeKost EVENT представляє компанію казкових друзів: допитливого міньйона Кевіна, бешкетника домового Бубу, мегапозитивного Губку Боба Питання вакцинації населення - під контролем: 13 листопада Лебединщину з робочим візитом відвідали заступник голови Сумської ОДА Олена БОЙКО і начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Спеціалісти на всI сто: Сьогодні ми багато говоримо про співчуття, співпереживання, турботу про людей одиноких та поважного віку. Зовсім не гадалося, що колись і Зі святом весни, милі жінки!: Дорогі жінки моєї рідної Сумщини! Від усього серця вітаю Вас зі святом Весни, Краси та Ніжності! Із 30-річчям незалежності України і Днем міста!: Шановні земляки – близькі і дорогі мені люди! Сьогодні жителі Лебединщини святкують День міста, День визволення від фашистських загарбників,  а Об’єкти не здали, гроші привласнили: СБУ викрила розкрадання 19 мільйонів гривень на будівництві медичних і навчально-виховних закладів на Сумщині. ...Підприємства немає, а спогади – залишилися: Ні, це була не жіноча зустріч, так званий «дівичник», коли старі подруги раз на тиждень, відірвавшись від домашніх справ, збираються, Жителі Лебединщини перекрили трасу Суми-Київ: Поблизу села Філонівщина у Лебединському районі зранку 11 червня люди перекрили трасу Суми-Київ. Вони заблокували пішохідний перехід, пише Суспільне.

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

Про це під час брифінгу щодо проведення на Сумщині акції «16 днів проти насильства» розповіла журналістам заступник голови облдержадміністрації Вікторія МЕДВІДЬ.

«Стати жертвою домашнього насильства може будь-хто, незалежно від статі, віку чи соціального статусу – всі ті, кого нікому захистити, хто боїться розповісти про своїх кривдників, остерігаючись негативних наслідків. Тому партнерські стосунки між державними органами та громадськими організаціями є дієвим тандемом у протистоянні проблемі насильства», – наголосила Вікторія Медвідь.

За її словами, статистика звернень щодо домашнього насильства свідчить про актуальність цього питання для суспільства. Так, упродовж 9 місяців поточного року до Нацполіції надійшло 3965 звернень, до органів соцзахисту – 2315. Минулоріч за відповідний період правоохоронці отримали аж 6301 звернення.

У розрізі області найбільша кількість звернень у розрахунку на 10 тисяч населення спостерігається у м. Лебедин – 43, м. Ромни – 33, м. Шостка – 32, Роменському районі – 28. При цьому в 90 % випадків жертвами насилля є жінки.

Єдиним закладом в області, що надає послуги з притулку особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждалим від домашнього насильства, є Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги. Проте він розрахований лише на 16 місць і його потужностей недостатньо.

З огляду на це, цьогоріч було вперше передбачено 11,2 мільйона гривень субвенції з державного місцевим бюджетам на умовах співфінансування для створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, розповіла заступник голови облдержадміністрації.

Кошти розподілені між 5 міськими громадами. Зокрема, Тростянецькій громаді – 9, 4 млн грн на створення та облаштування притулку разом з мобільною бригадою; Середино-Будській – 549,7 тис. грн на денний центр із кризовою кімнатою; Конотопській – 510 тис. грн на денний центр; Шосткинській – 435,6 тис. грн на консультативну службу; Роменській – 250,8 тис. грн на консультативну службу.

Разом з тим, в області функціонує 26 мобільних бригад та 2 консультативні служби соціально-психологічної допомоги. Однак, у 24 громадах такі установи ще не створені, тож робота в цьому напрямку триває.

Вікторія Медвідь розповіла також про напрацювання у впровадженні колекційної програми для кривдників, які вчиняють домашнє насильство. Так, наразі в області зафіксовано визнане судом рішення для одного чоловіка щодо проходження корекційної методики. Такі випадки потребують розробки відповідної корекційної методики, зокрема запровадження на базі вишів корекційних програм для кривдників

Так, у проекті Обласної комплексної програми соціального захисту населення на наступний рік передбачено 100 тисяч гривень на підготовку для громад практичних психологів, фахівців, соціальних працівників, до компетенції яких буде належати робота з кривдниками, повідомила Вікторія Медвідь.

Сумські ДебатиПідписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар