Стрічка новин
На Iвана на Купала село Кам’яне гуляло: 6 липня в Кам’яному відзначили свято Івана Купала.Чудовий концерт, ігри та конкурси, Водяник та русалочки, смачнюща  каша та варенички. Гуляли Рятувальники навчають школярів безпечній поведінці: 07 лютого працівники підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій завітали до 7-ї шкіли м. Лебедин, Сумського району. Учнів ознайомили Національній поліції - 5 років: 4 липня українські поліцейські відзначають своє професійне свято. Національній поліції України цього дня виповнюється 5 років. Зеленський підписав закон про "нульове розмитнення" автомобілей: Згідно закону усі імпортні товари звільняються від мита  та НДС. Це стосується  і імпортних автомобілей. Закон запустять в дію щойно Відповідальність за порушення правил карантину: Законодавством встановлюється адміністративна та кримінальна відпові­дальність за порушення САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА “Моя мала батьківщина”: На горизонті мого життя горить і горітиме найяс­кра­віша із зірок – зірка мого дитинства – село Грунь. Моє рідне село На Сумщині виявили “нафтозавод”, який грубо порушує вимоги з охорони праці: Управління Держпраці продовжує вести роботу у сфері виявлення нелегального обігу пального на території Сумщини. Нагадаємо, що з початку березня 2021 Відкритий чемпіонат Щербанівської ОТГ з кіокушинкай карате: 19 вересня в Полтаві був проведений 3-й Відкритий чемпіонат Щербанівської ОТГ з кіокушинкай карате, у якому взяли участь більше ніж Справа, що об’єднує: Сергій Буката – не лише відомий у місті приватний підприємець, засновник ТМ «Бук», а ще – успішний блогер. Його канал Новини. Оперативно: Сумщина В ніч з 7 на 8 березня  ворожі російські літаки почали бомбити житлові квартали у Сумах та Охтирці. У Сумах

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

Уявіть ситуацію: у вас є старенька бабуся, яка жодного разу в житті не заглядала в комп’ютер чи смартфон. Аж раптом вам телефонують  колектори і вимагають повернути онлайн-кредит, який нібито взяла ця бабуся. Ви точно знаєте, що такого бути не могло.  Що робити в цьому випадку?

Для перевірки інфор­мації щодо оформлення онлайн-кредиту Вам необхідно мати повноваження вчиняти від імені бабусі певні дії (наприклад, нотаріально оформлена до­віре­ність на представництво інтересів, рішення суду про визнання особи недієздатною тощо).

Також дізнайтеся, в якій саме мікрофінансовій організації взято кредит і яку суму бабуся начебто винна.

Алгоритм дій:

Крок 1. Звернутися до МФО від імені бабусі, щоб отримати всю інформацію щодо укладеного договору (номер та дату його укладання, суму позики та інше) та вимагати завірену копію договору.

Перевірити інформацію щодо кредитної заборго­ваності можна й на вебсайті Україн­ського бюро кредитних історій (https://www.ubki.ua) (раз на рік така інформація надається безкоштовно, а за повторний запит необхідно сплатити 50 грн.). Як правило, сплачувати заборгованість за кредитним договором має саме боржник, за винятком випадків, передбачених актами цивільного законодавства або умовами самого договору.

Крок 2. У випадку, якщо бабуся жодних кредитних договорів не укладала,− повідомте від її імені про це МФО (бажано додати докази та/або інформацію, що це підтверджує) та вимагати скасування неправомірно нарахованої заборгованості.

Крок 3. Зверніться до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає у оформленні кредиту. Це треба зробити, щоб зафіксувати факт вчинення щодо бабусі правопорушення та внести відомості про нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Можна ще повідомити про правопорушення Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Крок 4. Зверніться зі скаргою про укладення сторонньою особою договору онлайн-кредиту на ім’я бабусі з використанням підроблених документів до Національного банку України – він тоді проведе перевірку та відбере пояснення від МФО.

Важливо! У разі, якщо МФО відступило пра­во вимоги щодо кредитної за­боргованості ко­лек­торській компанії, пам’ятайте, що ніхто без дозволу бабусі не має права заходити до квартири чи будинку (це кримінальне правопорушення, пе­редбачене статтею 162 Кримінального ко­дексу України – порушен­ня недоторканості житла), забирати будь-які речі (час­тина третя статті 186 Кри­мінального кодексу України – грабіж, поєднаний з проникненням у житло), при­му­шу­­вати сплатити заборгованість (стаття 355 Кри­мінального кодексу України – приму­шу­вання до виконання цивільно-правових зо­бов’язань) тощо.

Записуйте всі розмови з колекторами та зберігайте документи, що надходять на Вашу адресу та адресу бабусі з вимогою сплатити кредитну заборгованість.

Крок 5. Якщо все це не дало результатів, необхідно від імені бабусі підготувати та подати до  суду позовну заяву про визнання кредитного договору неукладеним.

Після того, як буде доведено факт шахрайства чи визнано кредитний договір недійсним, зверніться в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про незаконний кредит з Вашої кредитної історії.

Лебединське бюро

пра­вової допомоги

м.Лебедин, пл. Соборна,

  1. тел. (05445) 2-14-12.


Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар