Стрічка новин
Як Лебедин прожив останній тиждень : Тиждень перевірок Держпродспоживслужби; комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій; зустріч міського голови із журналістами; дезінфекція території міста; НАРОДНИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ «КАЛЕЙДОСКОП» ПОВЕРНУВСЯ З БОЛГАРІЇ З ПЕРЕМОГОЮ: У м. Кітен, Болгарія, відбувся різножанровий VII Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірковий прибій», у якому в двох вікових категоріях у номінаціях Відно­вив свою роботу вокзал станції Лебединська: 1 червня 2020 року, відно­вив свою роботу вокзал станції Лебединська. Приміські каси починають свою роботу з 4:30. Лебединське бюро правової допомоги роз’яснює: Сумний досвід клієнтів системи безоплатної правової допомоги демонструє, що інколи догляд за своєю зовнішністю завдає неабиякої шкоди Турчинов побував у Лебедині: Олександр Валентинович Турчинов, український політичний і державний діяч, секретар РНБО України (2014-2019р.р.), Голова Верховної Ради України (22.02-27.11.2014 р.р.), виконуючий обов’язки Електронні документи відтепер можна використовувати і в нас: Як відомо, цифрові документи вже зараз можуть використовувати всі українці. Електронні версії ID-паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облі­кової картки Горіло на Любарській: 5 травня, о 03:57, до Служби порятунку 101, надійшло повідомлення про загоряння літньої кухні по вул. Любарська. Уривки Лебединських розмов: У парку в центрі Лебедина на лаві сидять дві жінки середнього віку і розмовляють: – Світлана так схудла, за пів року Об’єкти не здали, гроші привласнили: СБУ викрила розкрадання 19 мільйонів гривень на будівництві медичних і навчально-виховних закладів на Сумщині. Микола КОРСУН: «Хотілося б, щоб театр і надалі діяв, користувався любов’ю у глядача»: – Миколо Прокоповичу, на початку нашої розмови розкажіть, будь ласка, звідки Ви родом, ким були Ваші батьки? Яке дитинство випало

«Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній», – зазначав відомий український письменник Олесь Гончар.

9 листопада 2021 року душі й серця студентів-медиків переповнювалися словами любові до рідної мови, бо ж у Лебединському фаховому медичному коледжі імені професора М.І.Ситенка відбулося урочисте відкриття Тижня української писемності та мови в режимі онлайн. Свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в День вшанування преподобного Нестора-літописця, є традиційним у стінах нашого освітнього закладу.

Цього дня стартував ХХІІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика (онлайн). Ми пишаємося студентами-медиками, які стали переможцями у Всеукраїнському етапі цього конкурсу – Анастасією Карпенко, Яною Лопою, Діаною Дубровіною. Випробувати свої знання з української мови цьогоріч виявили бажання 60 студентів. Серед них перемогу здобули 1 місце – Софія Москаленко (група 3мБ); 2 місце – Юлія Чеботкевич (група 1 мА); 3 місце – Вікторія Гвоздак (група 2мА), Діана Дубровіна (група 3мБ), Крістіна Пащенко (група 3мБ).

І викладачі, і здобувачі освіти традиційно долучилися до написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цікава назва «Слідом за пам’яттю», неординарний підхід до викладу змісту тексту автора диктанту Юрія Андруховича дали  змогу студентам замилуватися красою осіннього парку, поглибити знання про правопис слів, підвищити власну мовну культуру.

Завершилися в студентів «Мовні перегони» у форматі фотоквесту (знову ж онлайн) у рамках Тижня української писемності та мови. Оголошуємо переможців. Група 1 мА – Анна Зубань, Катерина Мамайко, Анастасія Сколозуб, Юлія Чеботкевич. Група 1 фА – Владислав Московець, Андрій Нечваль, Катерина Шляхтюк. Молодці! Призи чекають на вас у коледжі.

Попереду участь у XI Всеукраїнській інтернет-олімпіаді  та в конкурсі до Дня української писемності та мови «Слово до слова» на платформі «На урок». Адже для кожного студента нашого коледжу рідна мова – це мова розуму, мова душі.

Ірина НЕЧВАЛЬ,

викладач української мови та літератури коледжу.

 

Додати коментар