Стрічка новин
Береженого Бог береже: Іду містом і дивуюся своїм землякам. Не всім звісно, але переважній більшості. Чому? Занадто вже необережні вони чи, можливо, необізнані Знешкоджено 2 боєприпаси: 16 вересня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), Заради жарту: Було це давно, ще в період «хру­щовської відлиги». Биш­кінський колгосп ім.К.Марк­­са значно від­ставав від ін­ших господарств у зби­ранні ранніх зернових. Тут «господарюють» бур’яни: Вулиця Шевська (кол. Антонова) – поряд із центром нашого міста. Радують погляд ошатні будиночки, нові су­час­ні паркани. А от біля Лебедин: вогнеборці приборкали загоряння господарчої споруди: 19 лютого о 08:02 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу господарчої споруди на вул. Кутузова у м. Лебедин. На У Сумській РДА новий очільник: Голова облдержадміністрації Василь ХОМА представив активу укрупненого Сумського району голову районної державної адміністрації Руслана СІРЕНКА. Ви, діду, ще славно тримаєтесь!: Зустрілися старий із молодим, і вийшла між ними ось така розмова. – Пам’ятаєте, чим скінчилась вся  та справа з євробляхами? Як Безпечний великдень: Наближається одне з найбільших релі­гій­них свят – Світле Христове Воскре­сіння (Великдень). За традицією в цей день проходять урочисті релігійні заходи, Питання вакцинації населення - під контролем: 13 листопада Лебединщину з робочим візитом відвідали заступник голови Сумської ОДА Олена БОЙКО і начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Понад 57 тисяч клієнтів «Сумигаз» жодного разу не сплатили за доставку газу: Власники більше 57 тис газифікованих домо­во­лодінь Сумщини ще жодного разу не сплачували за розподіл газу. Нагадуємо, з 1 січня 2020

За минулий тиждень, з 25 по 31 жовтня 2021 р. включно, по Лебединській міській територіальній громаді зареєстровано 349 хворих на  COVID-19.

В  тому числі за 31 жовтня зареєстровано 80 хворих, за  30 жовтня - 72,  за 29 – 67, за 28 – 73, за 27 жовтня – 30 хворих.

  Вірус  дійсно дуже агресивний і не щадить нікого, в тому числі дітей і медичних працівників.

Хворих дітей  зареєстровано по громаді з початку пандемії – 141, в тому числі станом на 31.10 –  44  активно  хворих  дітей, з них  41 –  по м. Лебедину. З початку пандемії зареєстровано 165 хворих медичних працівників,  в тому числі  за  30 жовтня – 15, всі по м. Лебедину.

Основними симптомами хвороби є кашель, висока температура,  ускладнене дихання,  м’язовий біль, розлади шлунково-кишкового тракту, втома. Відносно стабільний стан  хворого може досить швидко перейти у критичний.    Ніхто в світі  не чекав, що хвороба  буде так тяжко проходити під час другого року пандемії. 30 – 40% пацієнтів, що госпіталізовані в лікарні  області,  відразу ж переводять у реанімацію. До речі, в реанімаціях немає фактично жодного вакцинованого пацієнта. Навантаження на  медичних працівників страшенне, тому  ще раз закликаю всіх громадян  вакцинуватися. Смертність від COVID-19 в Україні  продовжує бити всі рекорди.  Не доводьте медичну галузь до колапсу.

Вакцинований – означає і захищений від важких ускладнень під час цієї хвороби. Одна справа перехворіти в легкій формі і лікуватись  амбулаторно вдома,  і зовсім інше – в палатах  інтенсивної терапії на межі життя і смерті. Рекомендації  з   профілактики хвороби залишаються  однаковими для всіх штамів вірусу:  вакцинація,  використання маски   в місцях скупчення людей, дотримання дистанції, провітрювання приміщень. При перших ознаках хвороби ізолюйтесь вдома,  зателефонуйте до свого сімейного лікаря, зробіть  ПЛР – тест  і дотримуйтесь  затверджених для «червоної»  зони правил.

Згідно з рішенням позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань  ТЕБ і НС  від 28 жовтня 2021 р., протокол № 14, на всій території  області  запроваджуються посилені заходи контролю за дотриманням  встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Для учнів 1-11 класів з 29.10 до 07.11 запроваджено дистанційну форму навчання.

Рішення комісії прийняті у межах її повноважень і є обов’язковими для виконання  органами державної влади  та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, що знаходяться на території  Сумської області.

Обмежувальні заходи передбачені Постановою  Кабінету Міністрів України  від 09 грудня 2020 року №1236  «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби  COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2». 

Василь БРАГА,

завідувач  Лебединського відділення ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ України».

Додати коментар