Стрічка новин
Відбулася позачергова 64-та сесія міської ради: Вирішувалися питання стосовно перерозподілу коштів міського бюджету та були внесені відповідні зміни до Програми економічного і соціального Не допустити зривів у постачанні природного газу населенню: ТОВ «Сумигаз Збут» звернувся до Міністерства енергетики України з проханням вжити всіх можливих заходів для недопущення зривів у постачанні Підопригори готуються зустрічати гостей: Як замість відцвівших квітів садяться нові, так замість старого покриття стеляться дороги. Покращення доброустрою с. Підопригори, що на Сумщині, продовжується. Кому це ставити в вину?: Нещодавно прочитав у тижневику життєву історію під назвою «Прірва». Хочу подякувати автору Олені Осінній за порушену тему. Дуже гірко усвідомлювати, 102: що трапилось? з 20 по 26 липня 2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 117 заяв та повідомлень громадян, з них 7 на момент реєстрації містили Це не професія, це – доля: Вибір першої вчительки – це дуже важливо. Якою вона буде, залежить, як дитина буде в подальшому ставитися до навчання, до Лебедин: вогнеборці ліквідували загоряння господарчої споруди: 15 березня о 17:25, до Служби порятунку 101, надійшло повідомлення про загоряння господарчої споруди по вул. Кобижча в м. Лебедин. Процес декларування стає простіше!: Процес відкриття нового бізнесу стає простіше. Для надання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки Вагомі здобутки лебединських юних боксерів: 20-21 листопада 2021 року в обласному центрі відбувся Відкритий чем­піо­нат м.Суми з боксу. Випробувати свою майстерність сюди з’їхалися команди з Провели рейд: 25 червня працівники Сумського районного Управління Головного  управління ДСНС України в Сумській області, спільно з працівниками Лебединського держ­лісгоспу,

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

«Присвоїти посмертно звання «Почесний громадянин Сумської області» Савченко Марії Харитонівні (27 квітня 1913 року – 12 травня 2005 року) – новатору колгоспного виробництва, завідувачці молочнотоварної ферми колгоспу імені Леніна Лебединського району Сумської області».

Таке рішення прийняла 29.10.2021 р. восьма сесія Сумської обласної ради восьмого скликання.

Ініціатором цього звернення є депутат обласної ради Віталій Зеленський. Дана пропозиція також була попередньо підтримана рішенням депутатів Лебединської міської ради.

 

Її життя – це подвиг

Марія Харитонівна Савченко – новатор колгоспного виробництва, завідувачка молочнотоварної ферми колгоспу імені Леніна Лебединського району Сум­ської області. Двічі Герой Соціалістичної Праці (1948, 1958). Заслужений працівник сільського господарства УРСР (1973). Депутат Верховної Ради УРСР 2 – 10-го скликань. Член ЦК КПУ в 1954 –1981 роках.

 Народилася 27 квітня (14 квітня за старим стилем) 1913 року в селі Токарі (зараз Сумський район Сумської області) в селянській родині. Закінчила курси лікнепу.

У 1929–1936 роках працювала на польових роботах у колгоспі «Червона зоря» (пізніше – колгосп ім. Леніна Лебединського району), у 1936 –1941 роках – телятницею, у 1944 –1961 роках – дояркою.

Під час Другої світової війни брала участь в евакуації великого стада корів племінної Лебединської породи до Вольського району Саратовської області.

1947 року Марія Савченко отримала від кожної з 8 закріплених за нею корів по 5810 кг молока, і їй було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Наприкінці 50-х років вона довела надої молока до 8905 кг від однієї корови і була вдруге удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці (1958р.).

З 1962 року – завідувачка мо­лоч­нотоварної ферми колгоспу імені Леніна Лебединського ра­йо­ну Сумської області. Виступала ініціатором соціалістичного змагання серед тваринників області за 5-тисячні надої молока.

Освіта середня спеціальна. 1966 року закінчила Маловисторопський сільсько­гос­подарський технікум Лебединського району Сумської області.

Померла 12 травня 2005 року.

Марія Савченко – член ВКП(б) з 1945 року. делегат 20-22-го з’їздів КПРС, делегат 16, 18-23-го з’їздів КП України, член ЦК КП України (з 1954 року), депутат Верховної Ради Української РСР 2 –10-го скликань.

Мала такі нагороди та відзнаки: Двічі Герой Соціалістичної Праці (1948 та 1958рр.) – за успіхи у тваринництві, три ордени Леніна (1948, 1949, 1951рр.), орден Жовтневої Революції (1971р.), орден Трудового Червоного Прапора (1966р.), орден Дружби народів (1983р.), медаль «За трудову доблесть» (1959р.),  три золоті медалі Виставки досягнень народного господарства СРСР; Заслужений працівник сільського господарства Української РСР (1973р.).

Як данина пам’яті передовій тваринниці, активній громад­ській діячці, на батьківщині М. Савченко, біля санаторію «Токарі», встановлене бронзове погруддя. Поряд з фермою, де вона працювала, було відкрито музей. 27 квітня 2013 р. згідно з Постановою Верховної Ради України на державному рівні відзначено 100-річчя від дня народження Марії Харитонівни Савченко.

https://uk.wikipedia.orgПідписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар