Стрічка новин
З Днем працівників сільського господарства!: Нові види шахрайств через коронавірус: Зловмисники вигадали кілька схем обману: замовлення через Інтернет ліків від хвороби або супутніх медичних товарів, «волонтерська допомога» у доставці Жiнка з великим серцем: З приходом весни прокидається земля, розквітає природа. У такі сонячні весняні дні 1 травня у с.Кам’яне народилася дівчинка Ніна. Вона До уваги водіїв: з 17 березня діють нові штрафи за порушення ПДР: Завтра, 17 березня, набирає чинності Закон №1231-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі Готуємо майстрів своєї справи: З 1994 року у стінах Лебединського педагогічного фахового коледжу розпочалася підготовка за спеціальністю  «Середня освіта (Музичне мистецтво)». Поліція затримала педофіла: Поліція Сумщини затримала чоловіка за підозрою у систематичному ґвалтуванні малолітньої падчерки. Подія сталася в одному з райцентрів області. Кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства: Надзвичайно актуальною для Сумського регіону, як і для України в цілому, є проблема домашнього насильства. Питання контролю кримінальних правопорушень, Висловлюємо співчуття родині військовослужбовця ЗСУ, нашого земляка, Максима Стеблянка: Сьогодні, 6 квітня, близько 9:30 під час виконання бойового завдання в захисті суверенітету та територіальної цілісності України у зоні проведення У ДТП на Сумщині травмувався водій: Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що сталась у Сумському районі на автодорозі між селами Червлене та містом Лебедин, 49-річний чоловік отримав тілесні Шановні жителі міста та району!: 12 червня з 14.00 до 15.00 години в приміщенні Ворожбянської сільської ради буде проводити прийом громадян т.в.о.начальника Лебединської поліції

Відкриття в Україні на початку липня цього року ринку землі стало черговим кроком в адаптації національного законодавства до європейського та дозволило громадянам вільно розпоряджатися своєю власністю.

Тому питання, що виникають при укладанні договорів, предметом яких є земельні ділянки, є цілком очікуваними та потребують роз’яснення.

Начальниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН відповіла на найпоширеніші питання, що цікавлять громадськість.

– Хто може бути покупцем?

– Купити земельну ділянку можуть громадяни України, територіальні громади, держава, а також з 2024 року –юридичні особи, котрі створені та зареєстровані за законодавством України,учасниками яких є лише громадяни нашої країни.

– Хто та як буде перевіряти покупця?

– Обов’язок контролю статусу покупця покладено на нотаріуса. Він повинен буде перевірити не лише правильність поданих документів, а й з’ясувати деяку інформацію про саму особу, яка до нього звернулася: чи не накладено на неї санкції, джерело походження її коштів, переконатися, чи не розташована земельна ділянка поблизу державного кордону. Разом з тим, за наявності порушень встановлених вимог нотаріус буде зобов’язаний відмовити в державній реєстрації договору.

– А чи оподатковується до­говір з відчуження землі? Якщо так, то який відсоток такого податку?

– Варто пам’ятати, що при купівлі будь-якої нерухомості нараховується певний податок. Тож власникам земельних ділянок необхідно буде сплатити:

  • 5% – податку на доходи фізичних осіб;
  • 1,5% – військового збору.

Базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі, розрахованої уповноваженим органом.

– Чи є чіткий та зрозумілий алгоритм реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки?

– Звісно є. Цей алгоритм скла­дається з 6 основних кроків, зробивши які, ви станете власником земельної ділянки.

Крок №1: обрання вільної земельної ділянки за бажаним місцем розташування та з від­повідним цільовим призначенням. У цьому може допомогти Публічна кадастрова карта за посиланням: https://map.land.gov.ua.

Крок №2: звернення до сіль­ської, селищної, міської ради (якщо питання стосуються земель комунальної власності) та надання необхідних документів.

Крок №3:замовлення розроблення проєкту землеустрою у землевпорядній організації шляхом укладення відповідного договору з чітким визначенням вартості та строків виконання робіт.

Крок №4: реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Крок №5: затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.Рішення про затвердження проєкту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянки у власність чи у користування.

Крок №6: державна реєстрація права власності тепер вашої земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.Після реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ви стаєте повноправним власником земельної ділянки.

– А чи можлива зміна цільо­вого призначення земельної ділянки?

– Якщо ви бажаєте змінити цільове призначення земельної ділянки, то спочатку необхідно засвідчити у нотаріуса підписану власником заяву, потім подати до уповноваженого органу розроблений проєкт землеустрою, а вже після його затвердження внести відповідні зміни до Державного земельного кадастру.

Відтепер землю можна використовувати більш продуктивно – без остраху вкладати кошти у власну землю (закуповувати техніку, інвестувати в розробку і покращення земель, використовувати нові технології).

Ринок землі зробив українських землевласників повноспроможними власниками землі — як і власники у європейських країнах.

Додати коментар