Стрічка новин
Сильна духом і майстриня на всі руки: Один із останніх травневих днів видався сонячним, теплим, без дощику. Тож і вирішила завітати до Катерини Харченко з м.Лебедина, У Лебедині рівень захворюваності на 1,7% вищий, ніж в середньому в області: На сьогодні найвищі показники захворюваності на коронавірус фіксуються в трьох містах Сумщини. Про це в програмі "Українського радіо Суми" розповіла 102: що трапилось? з 25 по 31 травня 2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 153 заяви та повідомлень громадян, з них 15 на момент реєстрації Обростаємо сміттям: Добрий день, шановна редакціє газети «Будьмо разом»!  Хочу звернути вашу увагу на проблему сучасного суспільства - байдужість жителів м. Лебедина Діє єдиний сервіс для споживачів: Щонайменше місяць українцям доведеться жити в умовах карантину. Аби споживачі могли уникати відвідування людних місць, АТ «Сумигаз» запустив спрощену систему Ой, на свято, на Водохреща: 19 січня право­славні христия­ни відзначили тре­тє завершальне свя­то зимово-різ­д­­вя­ного циклу –  Во­дохреща. Свят­ко­ві богослужіння пройшли у всіх храмах Лебединщини. Друзі, щиро вітаю з Великоднем!: Нехай це Величне Свято наповнить наші серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. «Миколайчики» для військових: Майже три тижні тому «ФЕРМА ЕКО» оголосила ро­динний конкурс «Ми­колайчики для військових», який перетворився на справжнісінький марафон доброти. 102: що трапилось? з 15 по 21 листопада 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 107 заяв та Станом на 18 вересня 2020 року на Сумщині 2807 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію: За минулу добу Covid-19 підтвердили у 83 осіб (Суми - 56, Шостка - 1, Конотоп - 2, Ромни - 2,

Анатолій Рось народився 12 червня 1946 року у м. Ле­бедині Сумської області. Випускник міської середньої школи №5. Тут навчався із 1953-го по 1964-ий рік.

Після закінчення школи вступив до Київського вищого інженерного радіотехнічного училища протипо­вітряної оборони (КВІРТУ ППО) – вищий військовий заклад про­фесійної освіти з підготовки офі­церських кадрів радіотехнічних війск ЗС СРСР, який закінчив у 1969 році. Загалом  службі на різ­них посадах у лавах Збройних Сил присвятив 38 років життя і дос­лужився до звання полковника. Здебільшого присвятив себе науковій діяльності.

Після звільнення з лав Збройних Сил України продовжував працювати в Національній академії Збройних Сил України у м.Києві на посаді професора кафедри інформаційної боротьби.

Кафедра застосування інфор­ма­ційних технологій та інформаційної безпеки, як складова структурна час­тина інституту інформаційних технологій Національного універ­ситету оборони України імені Івана Черняховського, була створена у червні 2012 року. Вона об’єднала два напрямки: інформаційно-ана­літичне забезпечення органів вій­сь­кового управління та уп­равління інформаційною безпекою у Збройних Силах.

Напрямок інформаційної боро­ть­би бере свій початок з кафедри інформаційної боротьби На­ціо­нальної академії оборони Ук­раїни, яка була створена у 2001 ро­ці. Біля джерел створення кафед­ри та започаткування освітнього і нау­кових напрямів інформаційної боротьби та забезпечення ін­фор­маційної безпеки держави стояв доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Олександрович Рось.

З 2002 року кафедрою була започаткована підготовка фахівців для вищої ланки керівництва Збройних Сил України та інших військових формувань, державних службовців, фахівців оперативно-тактичного рів­ня, науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації – кандидатів і докторів наук усіх спеціальностей та спеціалізацій з питань інфор­ма­ційної боротьби.

У 2007 році у зв’язку з реор­га­нізацією Національної академії обо­рони України кафедра була роз­формована і знову створена у складі інституту державно­го військового управління На­ціо­нального університету оборо­ни України 1 березня 2010 року. З 1 липня 2012 року напрямок інфор­маційної боротьби ввійшов до складу об’єднаної з напрямком ін­формаційно-аналітичного забез­пе­чення кафедри застосування інформаційних технологій та ін­формаційної безпеки. Першим завідувачем створеної кафедри став доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Анатолій Рось. Згідно штату кафедра налічувала 9 осіб, з яких 5 – доктори технічних наук та 4 – кандидати технічних наук.

У 2013 році відбувся перший набір фахівців оперативно-тактичного рівня за спеціальністю “Управління інформаційною безпекою у Збройних Силах України”. З цього часу кафедра стає провідним підрозділом університету з питань організації, розвитку та вдосконалення системи інформаційної безпеки у Збройних Силах України.

Рось Анатолій Олександрович в рамках цього наукового напрямку має понад 200 наукових праць, серед яких дві монографії, один підручник, три навчальні посібники, підготував сім кандидатів наук, двох докторів наук.

Помер Анатолій Олександрович 6 жовтня 2014 року і похований у м.Дніпрі.

Підготував

Микола СЕВОСТЬЯНОВ,

випускник школи №5 1987 року.

Додати коментар