А насправді він наш земляк – Борис Петрович Грушко, 1927 року народження. На жаль, чоловік уже відійшов у засвіти. Але ж рідні зберегли пам’ять про свого батька, свекра, дідуся і бережуть до сьогоднішнього дня.
Борис Петрович залишив добрий слід на землі для своїх нащадків. Його життєвий шлях був насичений невтомною працею на різних підприємствах Лебедина, зокрема на торфопідприємстві, а найдовше – на заводі верстатних вузлів. Останній розташовувався на вул. Боднівка. Тут Борис Петрович спочатку був призначений на посаду товарознавця, потім – старшого товарознавця по забезпеченню. А трохи менше, ніж через рік, йому доручили виконувати обов’язки інженера по комплектуванню й кооперуванню. Зарекомендував себе як кваліфікований і знаючий спеціаліст, тому й перевели його на посаду інженера з цього ж напрямку. Перед виходом на пенсію трудився й на інших посадах підприємства.
Вочевидь, лебединці вже пошанного віку або їхні нащадки, котрі трудилися на заводі (була добра традиція трудових династій), зберігають у пам’яті ім’я й образ цього чоловіка, хоча й минуло чимало років з того часу. Та не тільки лебединці, а й бишкінці. Адже в далекому 1955 році молодого чоловіка, який пройшов п’ятирічний армійський гарт під час строкової служби на Балтійському флоті, райком партії призначив головою виконкому Бишкінської сільської ради. Нелегкий то був час, але голова вмів організувати сільчан на добрі справи, давати лад на території сіл, що входили до складу ради, аби вони розвивалися, розбудовувалися, розквітали, аби сільчанам із кожним роком краще жилося.
Пам’ятає цього чоловіка й директор колишнього Лебединського заводу продтоварів Борис Іванович Омельченко. Він пригадує, як його батько Іван Михайлович, який на той час працював головою колгоспу в с. Ревки, дружив із Борисом Петровичем, як разом вирішували нагальні проблеми і села, і його жителів.
Пам’ять… Ще при народженні природа обдарувала нею людину. Це психологічний процес, котрий полягає в закріпленні, збереженні, наступному відтворенні минулого, дає можливість його повторного застосування в життєдіяльності людини. Отож, пам’ятайте все, що пов’язано з вашою родиною, вашою життєдіяльністю!
Фото із сімейного архіву
Надії Іванівни Грушко,
невістки Б.П. Грушка із м. Лебедина.