Стрічка новин
Об’єкти не здали, гроші привласнили: СБУ викрила розкрадання 19 мільйонів гривень на будівництві медичних і навчально-виховних закладів на Сумщині. За даними Центру громадського здоров’я: Станом на 9:00 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 174 летальні, 467 пацієнтів одужали. За Його пам’ятають у Ворожбі: І знову, на жаль… Відходить в історію епоха батьківського покоління. За 35 років життя в Ворожбі вкотре йду дорогою від Дитина мовчала рік: на Сум­щині пенсіонера засу­ди­ли за розбещення шес­ти­річної дівчинки: У Сумській області засудили 62-річного чо­ловіка, який систематично розбещував свою родичку. Наступні шість років він проведе у в’язниці. Інцидент стався в З роси й води!: Кожен раз, коли я її згадую, бачу здалеку чи підходжу ближче, мене огортають особливі почуття любові й гордості. Я помічаю, До уваги мешканців Сумської області: До мене почали надходити звернення від бюджетників Сумщини, більшість з них від освітян Тростянця про те що їм місцева влада Кваліфікаційна пробна робота за професією “Кондитер”: На високому рівні нещодавно була проведена кваліфікаційна робота із здобувачами освіти групи №42 за професією 7412 «Кондитер» ІІІ розряду. Ціни на ринку: Після короткої перерви в Лебедині відновив свою роботу центральний продовольчий ринок (крім м’ясних та молочного павільйонів). Дякуємо вам, благодійники!: Лебединська ПО УТОГ висловлює щиру подяку керів­нику ТОВ «Крук»  Валерію Чалому, ЧП «Маковичок» Юрію Дубровіну, ке­рів­никам підпри­є­мства «Лебединські ковба­си» Олекса­ндру 102: що трапилось? з 10 по 16 серпня 2020 року: Протягом звітного періоду до Лебединського відділення поліції надійшло 96 заяв та повідомлень громадян, з них 7 на момент реєстрації містили

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

На зорі незалежності наша країна опинилась під прицілом транснаціонального наркокартеля, який вдалось ліквідувати, завдячуючи активній співпраці СБУ зі спецслужбами США та Європи. Про це розповідається у фільмі «Гідра», створеному документалістами України, Чехії та Австрії.

Головний герой – генерал Володимир Тимошенко, під керівництвом якого українські оперативники вийшли на слід міжнародної наркомафії. У цій команді СБУшників також був і молодий офіцер Владислав Бухарєв, який згодом пройшов шлях від простого оперативника до голови Служби зовнішньої розвідки України.

Події, покладені в основу сценарію «Гідри», відбувалися на початку буреломних 1990-х. Після розвалу Радянського Союзу з'ясувалося, що в країнах Європи з'явилася величезна кількість таблеток екстазі, виготовлених на основі амфетаміну. Вони були зроблені завдяки поставкам партії сировини – бензилметилкетону (БМК). Ця хімічна сполука використовувалася для синтезу наркотичних засобів (із 1 тони речовини виробляли 700-900 кг амфетаміну). 

Спецслужби США звернулися до своїх колег з інших країн, щоб встановити: де саме БМК виробляють у промислових масштабах. Під час оперативно-розшукових заходів з'ясували, що в Україні хтось замовив близько 9 тон БМК, який планували перевезти до Голландії. 

Завдяки СБУ було встановлено, що БМК виробляли на Черкаському заводі хімреактивів у секретному цеху, а потім переправляли за кордон. Основна маса наркотичної речовини йшла в Нідерланди, трохи осідало в Польщі, Чехії, а також у самій Україні. Невдовзі «виплив» ще один цікавий факт: громадяни Чехії замовляли наркотичну сировину для виробництва БМК у Данії, а звідти її направляли до Черкас для завершення виробничого процесу. Щоб виявити учасників угоди, СБУ-шники рекомендували керівництву заводу продавати вироблену речовину тільки через контрактні угоди.

Згодом голландці, які були власниками БМК, перепродали свої права громадянам РФ. Як розповідає генерал Тимошенко, СБУ одразу ж повідомила про це російським спецлужбам, щоб спільно організувати контрольоване постачання БМК. Проте представники РФ цю секретну операцію зірвали: наркотичний вантаж конфіскували за особистим розпорядженням голови Митного комітету Анатолія Круглова.

«Я доволі часто пригадую ту операцію, той величезний подив із боку партнерів, які приймали вантаж на кордоні. Вони не були готові до того, що його конфіскують», – розповідає у фільмі учасник тієї операції Владислав Бухарєв. За його словами, хоча саму операцію по ліквідації транснаціонального наркокартеля називали міжнародною, але фактично виконавцями її були співробітники СБУ. 

На відміну від України в Росії до планів наркомафії ставились інакше. Як згодом стало відомо, вилучений на українсько-російському кордоні вантаж із наркотиками тихенько передали на зберігання на одне з підприємств, де також підпільно виробляли БМК. З цією злочинною метою на окраїні міста Перм навіть створили акціонерне товариство «Три вектор»: за 4 роки свого існування воно виробило майже 133 тони наркотичних речовин. Цього «добра» вистачило б на 270 млн разових доз амфітаміна, вартість яких становила понад 1,5 млрд доларів.

«Ми тоді навіть не здогадувались, що БМК виробляли в Росії. І вся 100-тонна партія цієї речовини, що знаходилась під контролем правоохоронців на заводі, виявилася лакомим шматком для перепродажу. У цьому були задіяні колеги із ФСБ і ФСКН, і президентської адміністрації. Тож нам стало зрозуміло: чому не пройшла та контрольована поставка. Тому що сам БМК розглядався як вигідний продукт з метою отримання баришів. Цей втрачений наркослід у Росії позначився на наркоситуації у світі: 60% всієї синтетичної наркопродукції в Європі, виготовлявся на сировині БМК із РФ. Звичайно, цими справами займалися солідні люди під прикриттям правоохоронної сфери. Продали БМК на 1,5 млрд доларів», – підсумовує генерал Тимошенко.

Таким чином, із боку Росії цей наркобізнес організували під контролем впливових осіб: вони мали зв`язки не лише в правоохоронних органах, а навіть в адміністрації президента РФ. Щоб остаточно замести сліди наркомафії, у Кремлі пішли ще далі – ліквідували Федеральну службу з контролю за наркотиками.

Як свідчить фільм «Гідра», спритні російські ділки зробили все для того, щоб наркобізнес процвітав і надалі. Цей факт варто брати до уваги й сьогодні, зважаючи на сумнозвісні події в Афганістані. Адже після приходу до влади талібів збільшуються потоки біженців до різних країн. Серед утікачів-афганців можуть бути також і представники наркомафії, які здатні створювати нові канали нелегального постачання наркотиків до Західної Європи.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар