Стрічка новин
Шановні медичні працівники, ветерани медичної служби.: Щиросердно вітаємо вас із про­фе­сій­ним святом – Днем медичного працівника. За висловом Гіппократа, медицина – це найшляхетніше з усіх мистецтв, 60 років була Катря, а тепер – Ксена: Ой, люди добрі, що мені сьогодні зранку було! Звечора лягли з дідом спати. Я ж, як завжди, ногу, ту котру Микола ШТУКІН: «Моє незмінне кредо: пообіцяв - зроби»: Село Ворожба, що на Лебединщині, можна назвати невеличким оазисом Європи. Люди, які працюють і живуть там, це відчувають на собі 50 років. А здається, ніби вчора...: Нинішній рік є роком 90-річного ювілею Лебединського педагогічного коледжу. І для нас, випускників тодішнього педагогічного училища 1970 року, Провели чемпіонат України віртуально: Попри те, що в світі карантин, це не привід відмовлятися від активного життя. Це й довела Всеукраїнська федерація кіокушинкай карате.22 Сповнена світла й тепла: Її душа відкрита до людей. Це відчувалося відразу при нашому першому знайомстві. Та це не було спеціальне зна­йомство. Просто потреба Нехай веселковою буде стежина: Більше тридцяти років на небосхилі Лебединщини усіма своїми барвами сяє віднедавна вже народний хореографічний колектив «Веселка» на чолі з чарівною Стан захворюваності на СОVID-19 : Станом на 18:00 26 жовтня поточного року по Лебедину зареєстровано 19 хворих на коронавірусну хворобу. Всього вже одужали 112 осіб, Тут «господарюють» бур’яни: Вулиця Шевська (кол. Антонова) – поряд із центром нашого міста. Радують погляд ошатні будиночки, нові су­час­ні паркани. А от біля Керівників підрозділу поліції Сумщини викрили на хабарах: Служба безпеки України задокументувала одержання систематичних хабарів заступником начальника та начальником сектора кримінальної поліції одного

За повідомленнями національних засобів масової інформації, така динаміка спостерігається в усій Україні. Міністерство охорони здоров’я запевняє, що вакцини для цього в державі достатньо.

Експерти схвально оцінюють прискорення вакцинації, але попереджають, що для формування колективного імунітету простого збільшення кількості щеплень може бути недостатньо. Населенню необхідно продовжувати вживати запобіжних заходів щодо поширення COVID-19, таких як дотримання фізичної дистанції, носіння масок, провітрювання приміщень, регулярне миття рук та звернення за медичною допомогою за появи перших симптомів. Це допоможе зменшити шанси того, що вірус мутуватиме.

Про збільшення кількості щеплених від COVID-19 у Лебединській громаді  свідчить офіційна статистика. Так, за останній тиждень у Лебединській лікарні вакцинували до 1000 громадян. Щодня медичні працівники роблять понад дві сотні щеплень. Всього з початку масової імунізації вакциновано 3652 осіб, з яких першою дозою – 939, повністю (отримали дві дози) - 2713. Та до початку нової хвилі захворюваності восени необхідно прискорити темп вакцинації. Зокрема, це стосується конкретних груп населення, першочергово – освітян.

Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються.

Загроза для дітей, яку становить COVID-19, величезна і виходить далеко за межі безпосередніх фізичних наслідків захворювання. Оскільки карантинні обмеження тривають або вводяться знову, доступ дітей до базових медичних послуг може бути серйозно обмеженим.

– Чи потрібно вакцинуватися тим, хто вже перехворів на COVID-19?

– Так. Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно. Хоча в людей, котрі одужують від COVID-19, може виробитися природний імунітет до вірусу, але поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист.

–  Чи безпечне щеплення від COVID-19 для літніх людей, які мають хронічні захворювання?

– Групою ризику щодо COVID-19 робить людей не вік, а те, що літні люди мають хронічні захворювання. Що більше їх, то більше людина потребує вакцинації від COVID-19 та грипу, пневмококової інфекції, щоб захиститися від тяжкого перебігу коронавірусного захворювання або ймовірної смерті від нього. Адже вже відомо, що пацієнти, у яких є діабет або інші захворювання, від COVID-19, на жаль, гинуть частіше і швидше, ніж люди без цих хвороб, і що лікувати їх набагато тяжче.

Вакцини від COVID-19 були винайдені,  передусім, для людей літнього віку з їхнім «букетом» хронічних захворювань. Тож вакцинувати людей із хронічними захворюваннями безпечно. І робити це потрібно, щоб вони менше наражалися на ризик загинути через COVID-19.

– Що потрібно знати людям про вакцини?

– AstraZeneca – це векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом.

Вакцини AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великобританії, Республіці Корея. Вакцина, яка вироблена за ліцензією в Індії, має назву Covishield.

Для повної імунізації, потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів.

Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Для повної імунізації потрібно отримати дві дози з інтервалом 21-28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

CoronaVac/Sinovac Biotech — інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія, що займається дослідженням, розробкою, виробництвом і продажем вакцин для захисту людини від інфекційних захворювань. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 14–28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.

Moderna  – вакцина, розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань, є так званою РНК (мРНК)-вакциною, тобто вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу, й імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech. Щеплення роблять двома дозами з інтервалом 28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Для вироблення колективного імунітету Україна має час до осені. З завершенням сезону відпусток і з поширенням нових штамів вірусу зростає ризик наступної хвилі пандемії. В цій ситуації важливо не лише те, скільки людей пройдуть вакцинацію, а й охоплення найбільш вразливих до хвороби громадян: пенсіонерів та хронічних хворих.

Імунізація безпечною та ефективною вакциною проти COVID-19 є найважливішим елементом у подоланні пандемії COVID-19. Вакцина готує ваш організм до боротьби з певною інфекцією чи вірусом, а згодом формує імунітет до цієї хвороби.

У разі, якщо щонайменше 60% населення щепиться, буде сформовано колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. Це допоможе зменшити летальні випадки від COVID-19 та кількість важких випадків захворювання.

Наразі вкрай важливо зробити все можливе для відновлення звичного життя. Прискорити це можна, збільшивши кількість вакцинованих.

Вакцинація не гарантує, що ви не захворієте коронавірусом, але допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті. За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, як от новий штам «Дельта». Він є найбільш заразним з усіх варіантів коронавірусу, які циркулюють у світі, та до якого є вразливими не лише літні люди, а й молодь.

Вакцинація – єдиний спосіб, щоб, можливо, не припинити, а хоча б захистити себе від небезпечного захворювання.

У КНП «Лебединська лікарня ім. К.О.Зільберника» працює пункт щеплення щодня, окрім вихідних, з 8.00 до 14.00 години. Кожен охочий у вільному доступі може отримати будь-яку вакцину: AstraZeneca, Pfizer, CoronaVac чи Moderna. Щеплення роблять тільки після консультації лікаря та оформлення необхідних документів. За людиною, яка зробила першу дозу вакцини, резервують автоматично другу. На другу вакцинацію кожен отримує повідомлення про дату та час її проведення. Після повної вакцинації людина може отримати сертифікат про щеплення, який діє відповідно до міжнародних санітарних норм.

Зареєструватися на вакцинацію можна у свого сімейного лікаря, у реєстратурі консультативно – поліклінічного відділення або за контактними телефонами пункту щеплення: (05445) 2 16 88, 2 14 11, 099 283 60 99.

Наталія КУБРАК.

Додати коментар