Стрічка новин
У Лебедині відбулася презентація Відок­рем­леного підрозділу громадської організації «Сум­ська обласна організація інвалідів, вете­ранів, ліквідаторів Чорнобиля»: В ній взяли участь представники відокремлених підрозділів Кириківської. Тростянецької, Лебе­динської, Краснопільської, Охтир­сь­кої, Великописарівської громад. У новий рік – з новими надіями: Закінчився рік – дуже складний для української економіки. Скільки підприємств вимушені були закритися, не витримавши жорсткої конкуренції. Наше місто – Деякі українці, які мають право отримати 6,5 тис. грн. допомоги від держави, досі не отримали гроші, хоча заявку подали вчасно: У ПриватБанку пояснюють, що гроші на ці потреби перераховує Міністерство економіки, яке не виплатило всю суму. В одному з підрозділів 58 ОМПБр сталася пожежа: загибли троє.: 22 лютого, як було повідомлено, під час завершення робіт по розборці конструкції бліндажа після пожежі, що виникла близько 4-ї години 102: що трапилось? з 25 по 31 жовтня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшло 128 заяв та повідомлень 102: що трапилось? з 20 по 26 вересня 2021 року: Протягом звітного періоду до відділення поліції №3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області надійшла 101 заява та повідомлення По Сумській області за минулий та поточний тиждень епідемічна ситуація по захворюваності на короновірусну хворобу ускладнюється. : За 31.07.2020 року зареєстровано 24 випадки захворювань, в тому числі 14 випадків по м. Недригайлів. За 01.08.2020 р. зареєстровано 20 Стан захворюваності на СОVID-19 : Станом на 18:00 26 жовтня поточного року по Лебедину зареєстровано 19 хворих на коронавірусну хворобу. Всього вже одужали 112 осіб, На Сумщині не проводитимуть нічних богослужінь на Великдень: Служби розпочнуться 24 квітня після 5:00  — у храмах ПЦУ та після 6:00 — у храмах УПЦ. Автовокзал Сум відновив  свою роботу 11 квітня: Однак у  касах квитки ще не продають. Сплатити за поїздку можна безпосередньо в зоні посадки пасажирів. Повідомляє Суспільне Суми з

Шановні читачі тижневика «Будьмо разом», користувачі сайту «Лебедин press»!


Після тимчасового вимушеного припинення випуску газети «Будьмо разом» у зв»язку з воєнними діями, ми знову розпочали її діяльність. При цьому, ми зберігаємо основне спрямування видання – газета для сімейного читання
До того ж, ми розширюємо кордони інформування, щоб стати ближчими до кожного читача. Тож тепер нас можна знайти не лише на сайті, а й у Telegram каналі та facebook.
Тому, якщо хочете про все дізнаватися першими, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:

https://www.facebook.com/lebedinpress
https://t.me/lebedinpress
Дякуємо, що залишаєтесь з нами!

Координатор сайту Євгеній Чижик.
Із повагою Василь Дацько,

головний редактор тижневика «Будьмо разом» та інтернет-видання «Лебедин press», Заслужений журналіст України.

Цю фразу багато-багато разів повторювали випускники шкіл 1941 року – чи то десятого чи то восьмого класів – і звичайні учні дев’ятого класу, які після тієї клятої війни 1941 – 1945 років минулого століття вижили.

Чимало їх від шкільного порога вирушило до військкоматів, аби, взявши зброю до рук, захищати рідну землю від ненависного ворога – фашизму. Вони йшли кривавими дорогами війни до переможного кінця, та, на жаль, багато хто поліг на полі бою, як і мільйони співвітчизників, віддавши власні життя задля мирного неба над рідною землею для своїх співгромадян.

Цим фото рівно вісімдесят. Певно, вже нікого з тих, хто тоді сфотографувався на пам’ять, уже немає в цьому світі. Але є їхні рідні – нащадки. Тому це фото дійсно пам’ять про той далекий 1941-ий, про тих із поколінь, хто вивчав основи різних наук у стінах середньої школи села Сватки Синівського, а тепер Гадяцького району сусідньої Полтавщини.

Які тоді села були в Україні! Багатолюдні, а їхні жителі – працьовиті, завзяті, щедрі на добро, щирі на вдачу. У кожній сім’ї зростало і виховувалося по декілька дітей (рідко в яких було лише по одному-двоє). Тому і школи в селах були в основному середні з паралельними класами. Школярі прагнули знань, тому навчалися сумлінно.

Зауважимо, що в роки кривавої війни село вистояло і потому відродилося.

У сімейних архівах нащадків колишніх жителів села збереглися старі фотографії, а разом з ними передається пам’ять від покоління до покоління.

На знімках: учні 9 класу Сватківської середньої школи; педагогічний колектив Сватківської середньої школи (1941 рік, червень). Крайній справа (сидять) – Остап Архипович Смілян, вчитель фізичної культури, який на початку Великої Вітчизняної війни пішов на фронт, закінчив льотні курси. громив ворога і загинув смертю хоробрих.

Фото із сімейного архіву Алли Сепети (Смілян), м. Лебедин.Підписуйтесь та читайте нас в Telegram каналі та на Фейсбук
Додати коментар